scart rgb?

hocker

New member
witam

mam pytanie poniewaz nigdzie nie moge znalezc informacji czy kazdy kabel euro przesyla sygnal rgb? kupilem sobie wlasnie jvc s60 i po podlaczeniu do tunera sat ferguson chcialem zmienic w tunerze sygnal z cvbs (slaba jakosc) na lepszy czyli rgb, a tu zielono.obraz jest, ale tak jakby mial zielony filtr. zastanawiam sie gdzie jest problem.moze to wina kabla bo jest to jakis za 10zl. telewizor chyba automatycznie rozpoznaje bo w ustawieniach wejsc nigdzie nie znalazlem zmiany na rgb.czy moze cos z tunerem?
prosze o pomoc
 

jandrys

New member
sprawdz czy wszystkie piny w złączu mają dolutowane żyły z kabla, niektóre nie są "pełne", w moim TV jest opcja z do wyboru typu sygnału odczytywanego ze SCARTa, myśle ze W S60 też powinno tak być
 

Thomekk

New member
ja mam fergusia przez kabel euro jakis z reala ale taki pro bo kosztowal az 40 zl :p po zmianie na RGB obraz jest bez porownania, super :)
 

hocker

New member
postanowilem rowniez kupic dobry kabel taki za 90zl.mam nadzieje ze tez bede mogl stwierdzic ze nie ma porownania do poprzedniego.co do wyboru odbieranego sygnalu to nie moge znalezc zadnej takiej opcji.moge tylko wybrac s-video lub bez na poszczegolnych ext.
 

pudel31

New member
witam .w styczniowym wydaniu sat kurier pisali ze do fergusonów ma byc systematycznue wypuszczane oprogramowanie które uaktywni na złączu scart sygnał component dla podłączenia plazm i lcd .Czy ktoś z forumowiczów to testowal??
 

Thomekk

New member
pudel31 dosyc duzo czytam o fergusonach i pierwsze slysze o tym, musze dokladniej poszukac, jak znajde dam znac bo bylo by extra jakby cos takiego powstalo :)

hocker ja w moim Thomsonie 27lb130s5 mam do wyboru rozne sygnaly, chyba pierwszy plus tego tv bo wszyscy na niego najezdzaja
 

irk11111

New member
RGB na scarcie

Witam!
Ja też miałem podobny problem z sygnałem rgb.
W dvd mam wybóer sygnału wychodzącego, oczywiście wybrałem rgb; w telewizorze (Loewe Aventos) również wybrałem rodzaj sygnału na Av2 - rgb. No i efekt jest taki, że są dziwne kolory, np. zamisat niebieskiego jest czerwony, itp. Na pewno nie jest to kwestia kabla ponieważ zainwestowałem i kupiłem pełnego TechLinka z ekranowaniem każdej z żył osobno. Fakt jest niezaprzeczalny, że po rgb jest super ostrość obrazu, tylko te kolory... Tak naprawdę to nie mam już pomysłu jak temu zaradzić, na forum też nikt nie pomógł.
Pozdrawiam
 

Amix

New member
Thomekk napisał:
pudel31 dosyc duzo czytam o fergusonach i pierwsze slysze o tym, musze dokladniej poszukac, jak znajde dam znac bo bylo by extra jakby cos takiego powstalo :)

hocker ja w moim Thomsonie 27lb130s5 mam do wyboru rozne sygnaly, chyba pierwszy plus tego tv bo wszyscy na niego najezdzaja
Nie wiem jak w innych ferdkach,ale Ferguson DF 9000PVR już ma w nowych softach sygnał YPbPr na wyjściu Scart.Nie mam jeszcze odpowiedniej przejciówki (Scart -> YPbPr) do swojej plazmy i nie mogę potestować
LINK
http://www.satkurier.pl/?technika/&kat=38&id=30292
 
Ostatnia edycja:

pudel31

New member
Czy jest nowy soft z wyjsciem component na fergusona AF 7318 uci .na stronie fergusona jest nowe oprogramowanie ale czy uaktywnia to wyjscie ?moze ktos testowal
 

solmar

New member
Ja na codzień używam Fergusona 6018 po RGB.
Testowałem ostatnio jednak Fergusia 6000 , który może po scarcie wysyłać component zamiast RGB i ..... niestety się rozczarowałem.
Niestety różnica w jakości obrazu po RGB i Component była praktycznie niezauważalna, a na pewno nie była w stanie zmusić mnie do wymiany 6018 na 6000.
Być może na innym tunerze, albo gdyby platformy takie jak Cyfra nadawały lepszej jakoiści sygnał różnica byłaby bardziej zauważalna.

A póki co softu na pozostałe ferdki z componentem nie ma (poza 6000 i 9000)

Solmar
 
Do góry