saundbar+tv+dekoder. podłączenie, kompatybilność

timetime

New member
Witam
Mam zamiar kupić Soundbar Sony HT-XT3
Posiadam Samsung telewizor LED 3D UE55H6400***
Posiadam Cyfrowy Polsat Dekoder HD 5000

Jak podłączyć owe urządzenia?
Czy saundbar jest kompatybilny z tv?
 

QUANTUM678

New member
polsat do xt, xt do tv poprzez hdmi arc i powinno grać co prawda piszą w instrukcji że jak się nie da to trzeba jeszcze optyk z xt do tv .Ja mam wcześniejszą wersję xt -1 i obyło się bez optyka .Podobno w xt-3 jest wejście hdmi 2,2 i to może być problem .I jeszcze jedno w ustawieniach dzwięku w tv trzeba ustawić na odbiornik bo sam się nie ustawi
 

timetime

New member
polsat do xt, xt do tv poprzez hdmi arc - Tak nie działa

Podłączyłem polsat do tv przez hdmi, xt do tv przez hdmi arc i tez nie działało dopiero jak się dogrzebałem w tv do funkcji Anynet+(HDMI-CEC) zaczęło hulać. Dlaczego?

Do wyboru w tv mam PCM, Dolby Digital i DTS Neo 2:5

Dzwięk nie jest jakiś wybitny i głośny, bass na max też słaby w XT1 podobnie?

TV posiada 2x10W

XT3
Moc całkowita 350 W
Moc głośników 2 x 115 W
Moc subwoofera 120 W

a głośność między tv a xt3 jest podobna.. czy coś jest nie tak?
 
Ostatnia edycja:

QUANTUM678

New member
Większość programów jest nadawanych chyba w dolby i tak bym zostawił .U mnie czasami trzeba ręcznie zmieniać dźwięk z pcm na dolby bo czasami traci ustawienia .HDMI arc (any jet ) to właśnie taka funkcja jest i tak to powinno działać .Co do dźwięku to u mnie mnie jest znacznie mniejsza moc a według mnie do normalnego oglądania tv zupełnie wystarczy .A do oglądania filmów to raczej w kinie domowym .To raczej inny dźwięk jest .W tym zestawie to raczej chodzi o poprawienie dźwięku z tv i większą funkcjonalność podłączanych urządzeń .Według mnie oczywiście
 
Do góry