Saturion chciał mie oszukać- Panasonic TX-P42GT30E

balahir

New member
Witam.
Kupiłem 7 sierpnia telewizor w sklepie internetowym Saturion, który jest zlokalizowany w Plewiskach pod Poznaniem. Ma sporo dobrych opinii, jest leaderem opineo za 2011r. Zapłaciłem z góry kwotę 2800 zł. Wybrałem TX-P42GT30E.

Telewizor doszedł 10 sierpnia kurierem DHL. Paczka była ok, otwarłem pudło przy kurierze, matryca cała nie ma problemów. Po wniesieniu pudła do domu zastanowiły mnie etykiety na nim. Dwie mówiły o przeniesieniu ze sklepu nr 24 gdzieś tam i ze sklepu 73 gdzieś tam. Jedna była imienna - stwierdzająca, że jest kmp. Ponadto była naklejka sieci Media Expert.

Wyjąłem matryce=== tylne zbliżone do poziomu powierzchnie pokryte grubą warstwą kurzu. Ślady mnontowania, śrubki wysypane w kartonie - dziwne, że nie wypadły przez otwory w dnie.

Ale to wszystko nic. Odpaliłem telewizor i tadam- wszystko na maxa, dynamiczny, kontrast 100% itd i obraz TV1 hd. Tylko oglądać. Niestety od razu zobaczyłem,że matryca jest wypalona w sposób niemożliwy.

Zrobiłem zdjęcia ale forum mi nie pozwala wstawić(nie wypowiadałem się do tej pory). Wypalone logo ma ok 30 cm długości i 7 szerokości. Drugie o ok 60% mniejsze. Szkoda, że nie możecie zobaczyć.

Telewizor pracował ponad 300h z 40 włączeniami.
Jest oczywiste, że sklep świadomie czy nie próbował mnie oszukać. Wysłał mi sprzęt używany i ewidentnie niezgodny z umową. Odechciewa się kupować przez internet. Telewizor odesłałem i czekam na odpowiedź. Prezes jest na urlopie do 27, reszta chyba tylko kasę przyjmuje bo nie jest kompetentna cokolwiek odpowiedzieć. Mam chyba prawo oczekiwać nowego?



PS. DHL zgubiło odesłana paczkę i dopiero na 5 dzień od wysyłki znalaza się w Zielonej Górze = mój telewizor zamienił się w przetwornicę o wadze 300kg. Miałem stan przedzawałowy :mrgreen:


Popisałem tu i tam mogę wkleić :

acb839e16f40b.jpg.html


3178f1125f7c7.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czytając takie posty, a jest ich mnóstwo !!! dochodzę do wniosku że dzisiaj kupować telewizor to tylko w sklepie stacjonarnym z dokładnym sprawdzeniem obudowy i samego ekranu.Ceny w sklepach internetowych są niższe nawet o 1400 zł, np plazma Panasonic 65vt50, do której się przymierzam.Ale wciskają klientom normalne odpadki produkcyjne, przysłowiowe kupowanie kota w worku !!!!!!!.
 

play007

New member
Bez reklam
W stacjonarnym też bujać potrafią.Swego czasu w Salonie Sony Center chcieli mojemu koledze dać upust cenowy na tv HX920 .Nie powiedzieli tylko że była to jedna szt.pudło poklejone taśmą niedbale a tv był ze zwrotu od klienta.
Absolutnie wszędzie się to może zdarzyć.Dochodzę do wniosku że nasi rodacy mają we krwi skłonnosci do oszustwa.Kupujesz w sklepie - a odbierasz transport w domu.Musisz sie znać i być absolutnie pewny jak powinno być zapakowane pudło z nowym nie używanym tv.Bo inaczej dadzą Ci z ekspozycji dotykany paluchami i mocno zużyty.W salonach rtv tv chodzą przeciętnie po 12 godzin dziennie.
Nowe płaskie tv są bardzo wadliwe i bardzo drogie.Klient często jest w starciu z koncernami bez szans.
Na konkurencyjnym forum masz opisany przypadek korporacji Samsunga.
Kolega pepe344 opisał:
Drodzy koledzy kupilem w styczniu odbiornik TV plazma 3D 43" w prezencie.Zamontowalem i wszystko było ok,do póki po 6ciu miesiącach nie zapytano mnie czy nie dało by sie zlikwidować pasów na obrazie tego odbiornika.Faktycznie pojawiły się odbarwienia poziome na górze i dole ekranu widoczne gdy wyświetlane jest tło.W celu dokładnego sprawdzenia podłączylem różne żródła sygnału ale pasy pozostały.Zadzwonilem do sklepu i tam powiedziano mi że mam się kontaktować z serwisem przez infolinię Samsunga.Przyjechał kurier i zabrał TV.Po jakimś czasie zadzwonilem zaniepokojony okresem oczekiwania i powiedziano mi ze czekają na decyzje z Samsunga bo jest uszkodzona matryca.Było to dla mnie zaskoczeniem po tak szybkim czasie żeby padła matryca?Po kilku dniach dostałem telefon że odmawiają naprawy gdyż matryca jest wypalona obrazem statycznym z winy użytkownika.Kupiłem samsunga tylko z tego powodu że mieliśmy tv projekcyjny 43" wcześniej i pracował 12lat bezawaryjnie a teraz po pół roku już jest problem?Serwis sprawdził że było 607godzin użytkowania odbiornika.Faktycznie najczęściej były oglądane bajki na programie który jest nadawany w obrazie panoramicznym czyli z ciemnymi pasami u góry i dole ekranu ale nikt przełanczając programy TV w tunerze nie będzie powiększał lub zmniejszał formatu obrazu w odbiorniku tym bardziej dziecko.Ja teraz się czuję jakbym kupił na prezent dziecku tanią lipę a nie telewizor na parę lat jakim był nasz wcześniejszy blady juz bo stary ale działajacy projektor LCD SAMSUNG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry