Satelity Samsung SWA-9000S co to warte?

Markus1

New member
Witam
Jestem posiadaczem następującego zestawu:
1. Telewizor Samsung QE-55Q9FNA- jestem b. zadowolony
2. Soundbar Samsung HW-MS650 (3.0) - Dobry jak na soundbara i mam niby suba wbudowanego
3. Bluray4k Samsung UBD-M7500 -Dla mnie wystarczający
4. Moduł ci+ z telewizją UPC
5. Netflix na smarcie...

Ponieważ mam dźwięk 3.0 zacząłem myśleć o zestawie bezprzewodowych satelit model Samsung SWA-9000S.

Podobno te satelity są kompatybilne z moim soundbarem. Teraz chciałbym zapytać czy warto dokładać 6 stówek do tego zestawu. Czy ktoś go ma lub testował?
Mam mało miejsca przed telewizorem i generalnie umieszczenie tych satelit to będzie max to co mogę dostawić.
 

aro007

New member
Hej.

Miałem te zestaw w domu i tak:

1. "Mam mało miejsca przed telewizorem i generalnie umieszczenie tych satelit to będzie max to co mogę dostawić." - statelity umieszczasz z tyłu. Można je zamontować na specjalnych statywach - na internecie znajdziesz tego dużo koszt to około 99 zł za 2 sztuki.
2. Zestaw łączy się za pomocą Wifi z soundbarem plus dwie satelity połączone są ze sobą kablem.
3. Jak masz dostępny dźwięk 5.1 w audycji to fajnie je słychać choć ja musiałem w opcjach mieć ustawioną głośność tyłu na max (+6). Przy mniejszej głośności z tyłu było po prostu bardzo cicho.
4. Dźwięk z Netflixa jest naprawdę fajny szczególne przy efektach burzy, deszczu czy strzałów.

Ogólnie polecam.
 

mors111

Active member
Bez reklam
moim zdaniem skoro są to satelity to należało by je umieścić z tyłu

z kolei gdzieś mi się obiło o uszy że ten zestaw z tyłu zagra jako kopia sygnału z frontów , czyli 5.1 nie będzie ( znaczy się pełnego efektu przestrzennego ) , zaznaczam "obiło mi się o uszy" nie wiem czy to prawda

poszukaj , albo poczekaj na inne opinie
 

Markus1

New member
Dzięki za info. A jeszcze jedno pytanie. Jeśli wyłączam tv to automatycznie dzięki komunikacji anynet wyłącza się soundbar. Jak włączam tv to soundbar także automatycznie się włącza. Jak to działa przy podłączeniu satelit przez wifi z soundbarem? Satelity także przejdą w tryb standby?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

aro007

New member
Jak masz wszystko podłączone pod HDMI ARC to soundbar się włączy i tylne satelity też.

Oczywiście wszystko wchodzi w stan uśpienia jeżeli wyłączysz TV z pilota.
 

Markus1

New member
No właśnie sęk w tym, że jak wynika z instrukcii obsługi, satelity są połączone z soundbarem przez wifi (a nie HDMI arc)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Przemko82

New member
A jaka jest róznica z swa-8500s , a z swa9000s ? Czy faktycznie jest to kopia dzwięku z frontów czy prawdziwe 5,1 ? Ktoś coś może powiedzieć ?
 

Disto

New member
Bez reklam
Skoro producent podaje 5.1 to tak musi być, a kopia jest pewnie wtedy, kiedy zestaw dostaje np. stereo/2.1 itd
 

Przemko82

New member
I Jak przebiegły testy?

Zostały głośniki :) Daje efekt 5.1 dobre źródło podstawa. I wcale nie są takie ciche mając je za głową przyciszam je :) Wiadomo jak źródło nadaje w stereo to czasem doubluje dźwięk z frontów, ale w kinie dla mnie super. I to najważniejsze że nie trzeba ich ładować są na kablu...
 

pikachu

New member
Witam. Posiadam ten zestaw od 2 dni i zastanawiam się czy ten typ tam ma czy to jest problem z moim egzemplarzem.
Zestaw jest połączony z soundbarem Samsung HW-S61A 5.0. Przy sygnale ustawionym na auto i uruchomieniu np. Netflix wszystko gra elegancko efekty dźwiękowe jak należy tył przód itd. Natomiast kiedy zatrzymam film na pauze z głośników wydobywa się szum w soundbarze jest cisza (na mój słuch). Szum nie jest słyszalny z daleka, ale kiedy podkręcę głośność oczywiście na pauzie szum jest słyszalny. W trakcie filmu szum jest zagłuszany. Proszę o informację jak jest u Was, bo nie wiem czy mam reklamować "odsyłać" swój zestaw.
 
Do góry