satelity do montażu na ścianie

robirem

New member
Czy są jakies podobne do L810 głośniki np do kompletu jbl es pack zamiast tamtych satelit . W L810 podoba mi się niewielka głebokość kolumn czyli będą w miare dyskretnie przylegać do ściany .
pzdr
 

darkmajin

Member
Bez reklam
te jbl napewno sa jednymi z najladniejszych .. malo jest tych dipoli czy jak to sie tam nazywa nie podales przedzialu cenowego wiec


focal SR800V
Klipsch te od seri reference nie pamietam nazwy
Tonsil sonata
Magnat Vector Needle Dipol
KEF iQ8ds
Infinity BETA ES250
SWANS F1.1
Infinity CLASSIA C255ES
 

PopaY

New member
Bez reklam
robirem napisał:
Czy są jakies podobne do L810 głośniki np do kompletu jbl es pack zamiast tamtych satelit . W L810 podoba mi się niewielka głebokość kolumn czyli będą w miare dyskretnie przylegać do ściany .
pzdr
Jeśli do kompletu ES Pack to czemu nie ES10? Przecież to typowe surroundy. Nie są one podobne budową do L810 i E10, bo refelx mają skierowany ku górze, a nie na boki, ale do ES Pack pasują najlepiej wizualnie.
 

robirem

New member
es 10 idealne , ciekawe dlaczego nie sprzedawane w packu. Ma moze ktoś doswiadzczenie z tymi kolumnami. Byłem dzisiaj w Media i pooglądałem sobie całą serie es. Wyglada super, jak gra? trudno powiedzieć bo w media jest taki halas żę trudno cokolwiek ocenić.
pzdr
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jako fronty??? One za mało niskich tonów dają i w moich oczach odpadają jako fronty. Gdyby JBL umieścił w nich 130mm średnio-niskotonowe to może...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
I tak sub zajmie się niskimi więc można przymknąć oko, zresztą nawet tak mocno kinowa norma jak THX wymaga od satelit tylko 80Hz.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jak dla mnie to one nie nadają się na monitory, bo jednak troszkę niskich kierunkowych tonów by się przydało, ale to moje osobiste odczucie :) Każdy może mieć inne ;)
 

walszyn

New member
Niedawno kupiłem JBL ES Pack i zmieniłem seryjne es20 na es10.Zależało mi , aby wisiały na ścianie. Różnica z es20 polega na wielkości głośnika niskotonowego (es10-4"100mm)(es20-5"130mm),oba głośniki mają skutecznosc 86 dB.Bardzo ładnie wyglądają w salonie na ścianie, zaletą jest też mała głębokość kolumn- tylko 14 cm.W kinie grają bardzo poprawnie i zdecydowanie polecam jako typowe surroundy.
Co ciekawe cały pack JBL-a z es10 wychodzi drożej w zakupie niż standartowy z es20.
 

PopaY

New member
Bez reklam
DLatego tak się dzieje, że ES Pack sprzedawany jest jako całość czyli zestaw, a w takim układzie cena dotyczy zestawu, a nie poszczególnych kolumn. Jeśli z zestawu usuniesz ES20 i zastąpisz je ES10 to wówczas nie ma już zestawu lcz trzeba wyliczać ceny za poszczególne kolumny, stąd różnica :/
 

pejotpe

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
Jak dla mnie to one nie nadają się na monitory, bo jednak troszkę niskich kierunkowych tonów by się przydało, ale to moje osobiste odczucie :) Każdy może mieć inne ;)

Ale przecież jedną z cech niskich tonów jest dookólność (brak charakterystyki kierunkowej)?
 

Freddie

New member
PopaY napisał:
DLatego tak się dzieje, że ES Pack sprzedawany jest jako całość czyli zestaw, a w takim układzie cena dotyczy zestawu, a nie poszczególnych kolumn. Jeśli z zestawu usuniesz ES20 i zastąpisz je ES10 to wówczas nie ma już zestawu lcz trzeba wyliczać ceny za poszczególne kolumny, stąd różnica :/

Masz rację - chyba, że kupujesz u dobrego sprzedawcy (czyli z tego forum :) ), wtedy nie musisz nic dopłacać - płacisz jak za zestaw.
 

mac79

New member
Witam,
troche odgrzeje temat...

Składam 5.1 system, mam juz przód (centralny ES25 oraz ES80)

Chce dokupic cos na tył.

Wacham się między ES10 a ES20.

Znalazłem info, że ES10 bardziej nadaje się na system 7.1 jako środek. Na tył bardziej nadają się ES20.

Szczerze to bardziej podobają mi się ES10, i dlatego proszę o opinie czy nadają się na tył, czy nie :niewiem:

pozdrawiam
 

mac79

New member
hm, dla mnie to nie problem, najchętniej bym powiesił, jak będzie trzeba to postawie.

A pomijając kwestie "konstruktorskie", żadnych różnic w dźwięku ?

Jak ten bass reflex się sprawuje ? Nie lepszy jest w ES20 ?

pozdrawiam
 
Do góry