Satelita czy kablowka?

ms89

Member
Witam, Mam problem bo nie wiem jaka telewizje najlepiej wybrać? Sygnał z satelity czy kablowy, a jak już się zdecyduje na któryś to u jakiego operatora? może ktoś przerabiał ten problem nie dawno i mógłby podpowiedzieć? To będzie moja pierwsza płatna telewizja. Wstępnie wybrałbym nc+ ponieważ sporo kanałów hd (odbiornik projektor) ale znajomy mówił ze kablówka ma dużą lepszą jakość obrazu szczególnie w pochmurne dni. ile w tym prawdy? i co tak naprawdę polecacie? dodam ze nie interesuje mnie abonament z internetem, zależy mi tylko na dobrym obrazie.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Zawsze warto poczytać i poszukać, zanim się założy nowy wątek. O jakości platform satelitarnych to akurat jest wątek, gdzie ponad 60 stron postów jest do poczytania...

No ale w końcu coś weźmiesz i stwierdzisz, że jakość kilku kanałów jest ok. a reszta to kanały śmieci. Że oglądać nie ma za bardzo co, ustawić telewizor nie za bardzo można, bo obraz jakby nie taki, reklam od cholery itd.

Jak już uświadomisz sobie, że to nie to, co sobie wyobrażałeś, to jak cię spytają znajomi, jak tam ta nowa telewizja, satelita czy kablówka, nieważne, to mów im, że super i obraz żyleta. I codziennie niższe ceny oraz promocja.
 

prezy

New member
Bez reklam
Sygnał z kablówki rzeczywiście jest mniej wrażliwy na zakłócenia atmosferyczne. Natomiast jeżeli chodzi o jakość to czasem pozostawia wiele do życzenia. Wszystko zależy od dostawcy usług i jego infrastruktury.
Fakt jest taki, że w kablówce aby posiadać kilka kanałów HD trzeba czasem sporo zapłacić.
Jeżeli chodzi o Tv satelitarną to jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza od większości Tv kablowej ale sygnał jest bardziej wrażliwy na zakłócenia.
Programy SD są takie sobie ale HD wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak zależy to od programu. TVP1, TVP2 pozostawia wiele do życzenia ale nie jest najgorzej. Bardzo wysokiej jakości obraz serwuje Discovery, BBC, NG, paczka TVN też jest fajna po zastosowaniu nowej modulacji.
Podsumowując:
Tv kablowa: szybka instalacja, mniejsze zakłócenia, wysoka cena
Tv Sat: instalacja anteny, zakłócenia, niska cena, dużo kanałów HD
Jeżeli masz jakiś konkretne pytania to pisz na prywatę co by nie urazić kolegi Lemila
 

Lemil

Banned
Jeżeli masz jakiś konkretne pytania to pisz na prywatę co by nie urazić kolegi Lemila
No chyba żartujesz? Mnie urazić? Czym? Chyba tylko powtarzaniem bajek i sloganów reklamowych. Realia nie są takie, jak się ludziom wmawia w reklamach i materiałach promocyjnych. Dlatego przed zastosowaniem trzeba przeczytać ulotkę, jeśli wiesz o czym mówię.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszyscy nas teraz kroją, więc bym jakoś bardzo nie przesadzał z tą naiwnością w podpisaniu umowy z platformami sat. Jak ktoś chce mieć tanio to wybiera sobie anteną kierunkową i ma za darmo kanały naziemne, pod warunkiem oczywiście że nie rejestrował odbiornika:) Ja miałem wczesniej kablówkę Multimedii i specjalnie zmieniłem na NC+, ponieważ po okresie promocyjnym za 1/3 tych kanałów co w NC+ zawołali podobną sumę. Jak ktoś ma dobrą gadkę i nie podpala się to można fajne warunki wynegocjować. Osobiście to Wam powiem, że już wczesniej myslałem nad przejściem na naziemną. Po pierwszysch miesiącach fascynacji i tak dochodzimy do wniosku że nie ma co oglądać, same powtórki i seriale. A jak siedzę w domu to i tak się łapię na tym że oglądam najczęściej TVN, Polsat, 4, TVN 7, 1, więc kanały dostępne za darmo:) Trzeba sobie przeanalizowac co będziemy najczęściej oglądać, co potrzebujemy i czy będziemy mieli wolny czas żeby się gapić w TV? Ja teraz płacę 59zł i z połowy ( nawet większej) kanałów nie korzystam.
 

Rafal7

Banned
Ją to od dawna mówię że powinien być cennik za każdy kanał i te które się by chciało mieć to by się wybierało,pieniądze by się sumowmaly i byśmy byli zadowoleni.Platforma cyfrowa by wtedy widziała z jakich kanałów najczęściej abonenci korzystają i by mieli jakieś rozeznanie a nie napakuja nam75% kanał których i tak nie oglądamy.Sami przez takie ładowanie kanałów z nas ściągają kasę i producentów kanałów dorabiają i nabijają im pieniądze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pomysł taki już był w czasach kiedy TVP odgrażała się własną platformą cyfrową - możliwość zakupu pojedynczego kanału (również za pomocą sms) ,ale jak dotąd nikt tego nie wprowadził .Operatorzy kanały sprzedają w pakietach po prostu chodzi o to ,żeby jak najwięcej wyciągnąć pieniędzy
Ja mam pre-paida Smart HD i jestem zadowolony ,nie ma umów, nie ma zobowiązań na dodatek ostatnio pojawiło się kodowanie Conax Cas7 dla Canal+ Sport więc jest bardzo prawdopodobne ,że ten kanał pojawi się w Smart HD
Z drugiej strony oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest wystarczająca dla zwykłego widza ,kanały TVP 1,2 w wersji HD zostaną ,w kwietniu dołączą 4 nowe stacje
 

ms89

Member
Nigdy nie miałem tv sat ani kablówki, a najczęściej w tv oglądam sport nieraz jakieś przyrodnicze i motoryzacyjne. A potrzebuje programów w HD ponieważ oglądam tv na 120" ekranie. Poważnie myślę nad nc+ dlatego ze sporo kanałów w HD które mnie interesują, i mam jeszcze pytanie odnosnie multiroom`u, czy jest on darmowy? i czy będę mógł oglądać inne kanaly w tym samym czasie na innych telewizorach?
 

SDman

Banned
Jeżeli chodzi o Tv satelitarną to jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza od większości Tv kablowej ale sygnał jest bardziej wrażliwy na zakłócenia.
Programy SD są takie sobie ale HD wygląda zdecydowanie lepiej. Jednak zależy to od programu.

Witam,
posiadam kablówkę Ret-Sat i jakość HD jest świetna: http://www.hdmoje.strefa.pl
Faktem jest, że programów HD jest niewiele ale sporo SD jak masz dobry TV,
a najlepiej dekoder z wyższej półki Technisat HD K2 jest prawie jak HD .
Mój Polsat czy TVN24 w SD jest jak u kolegi HD na satelicie polsatu.

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
Wszystko super. Tylko cena dekodera + oferta danej sieci kablowej = duuużo, zdecydowanie za dużo kasy jak na obecne realia rynkowe.
Zgadzam się z SDman, że satelita polsatu może nie jest tutaj najlepszym wyborem.
Przy dobrej negocjacji z operatorem TvSAT możemy mieć sporo kanałów HD za niewielką cenę.
Oczywiście wybór należy do Ciebie. Podałeś propozycję nc+ myślę, że możesz spokojnie ją rozważyć.
 

Lemil

Banned
Przy dobrej negocjacji z operatorem TvSAT możemy mieć sporo kanałów HD za niewielką cenę.
Jak to fajnie się dowiedzieć czegoś, czego się nie wiedziało. Więc według ciebie można pójść do punktu Polsatu czy nc+ i powiedzieć: ja chcę mieć taki to a taki pakiet, ale 10zł. taniej niż napisane w ulotce? W prywatnym warzywniaku to mi znajomy opuści trochę, jak kupię 50kg ziemniaków. Ale w markecie to dupa zbita. No dobrze. Więc w punkcie Polsatu będę mógł negocjować cenę???
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku punktów sprzedaży APS niczego nie da się wynegocjować , jeżeli chodzi o sprzedaż online to jak najbardziej
Najlepszy przykład to moduł CAM Polsatu w przypadku APS jest możliwość podpisania umowy min.od pakietu familijnego w górę ,w przypadku podpisania przez internet od pakietu mini HD (umowa na 18 miesięcy 3 miesiące gratis ,oplata miesięczna 14,90zł)

Ponieważ jesteście fajne chłopaki powiem Wa coś o czym słyszało niewiele osób .Jeżeli kończy się umowa z Polsatem jest możliwość skorzystania ze specjalnej oferty (tylko online! ) TKA 52 - pakiet mini HD za 4,90zł miesięcznie - umowa na 18 miesięcy
 

prezy

New member
Bez reklam
można pójść do punktu Polsatu czy nc+ i powiedzieć: ja chcę mieć taki to a taki pakiet, ale 10zł. taniej niż napisane w ulotce?

Ręce opadają, Lemil widzę, że w życiu niczego z operatorem dowolnego medium nie wynegocjowałeś.
przemko77 dzięki, że jesteś przyznaję Tobie 100% racji.
 
Do góry