sat w TV?

wurba

New member
Nadeszła pora na zakup pierwszego TV w formacie 16/9. Nic niezwykłego, ale w związku z wiejskim miejscem zamieszkania w górach, gdzie sygnał naziemny jest do niczego (cyfrowego pewnie nie będzie) a kablówka będzie jak sam se ją zrobię, rozważam zakup telewizora z CI i tunerem dvb-s. Jako że temat dla mnie jest zupełnie nowy, proszę o informację czy w dostępnych obecnie telewizorach jest możliwość dobrania odpowiedniego modułu i oglądania którejś z płatnych tv. Obecnie mam tnk na powizyjnym philipsie, więc czeka mnie też związanie się z jakąś platformą, a słyszałem, że niektórzy parują karty z tunerami (więc chyba te odpadną), a inni mają dedykowane tunery. No i tv z internetu też odpada. Na jakie rzeczy powinienem zwrócić uwagę wybierając telewizor pod tym kątem?
 

The Mario

New member
Jeśli nie chcesz osobnego tunera, to do wyboru masz jedynie cyfrę+ oraz (chyba) tnk. Pozostałe sieci parują karty z własnymi dekoderami. W przypadku cyfry+ trzeba kupić odpowiedni moduł CI (nie mają własnych aktualnie w ofercie), tnk można dostać w komplecie karta+moduł.

Ja od jakiegoś miesiąca korzystam w ten sposób z cyfry w samsungu ue55d7000 i jestem bardzo zadowolony: wszystkie kanały działają, obsługa jednym pilotem, podłączony do telewizora przez usb dysk 2,5 cala robi za PVR...

Słyszałem o różnych problemach: niektóre telewizory są wybredne co do współpracy z jakimiś dyskami, podobno moduły ci też potrafią sprawiać problemy... Więcej musisz poszukać na forum. Z własnego doświadczenia mogę poradzić kupowanie modulu ci u sprzedawcy, który pozwoli ci przetestować moduł z kupionym telewizorem i ew. w razie problemu zwrócić lub wymienić na inny - ja miałem taką możliwość, chociaż okazała sie 'na wyrost' - pierwszy moduł zadziałał bez problemu.

Wysłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk
 
Do góry