Sanyo Z800 czy Mitsubishi HC4000? a może coś innego?

GRajza

New member
Witam,
prośba o pomoc w wyborze bardziej trafnym niż sam to zrobię ;)

Projektor będzie wykorzystywany głównie do filmów (póki co tylko)
Pomieszczenie nie będzie przystosowane, niestety, no może poza zaciemnieniem roletami, ale to zbyt wiele nie da. Ściany w kolorze beżowym, sufit z desek.

Po poczytaniu trochę pomyślałem o Sanyo Z800, teraz jeszcze o Mitsubishi HC4000. Który będzie "lepszy"? a może inna propozycja w tej kategorii cenowej?

Pozdrawiam
 

meszrum

Member
Epson EH-TW3200/3600.

najlepiej będzie jak umówisz się na prezentację w salonie, który posiada te trzy modele - wówczas wybierzesz model, który będzie spełniać Twoje oczekiwania [a nie np. będzie posiadać x gwiazdek w sponsorowanych testach].

osobiście kupowałem w prono.pl - szczerze polecam z uwagi na fachowość obsługi.
 

GRajza

New member
Dzięki za podpowiedź Epsona. Jakoś nie brałem pod uwagę LCD... chyba dlatego, że pomieszczenie nie będzie przystosowane, ale też oglądać się będzie wieczorami. A szukając w forum (nie sponsorowane ;) ) dało się wyczytać, że DLP ładniej pokazuje obraz (czerń, kontrast).

Muszę podjechać do salonu i zerknąć na oba.

Przy okazji - dobrze kombinuję, że ekran raczej szary?

Pozdrawiam
 

meszrum

Member
pamiętaj, że wybór DLP/LCD jest wtórny - najpierw wybierasz projektor, który wg Ciebie najlepiej wyświetla obraz, a następnie sprawdzasz czy to jest DLP, czy może LCD.
[najlepiej poprosić o prezentację nie wiedząc jaki model w danym momencie jest włączony - wyniki są zazwyczaj zaskakujące :)]
DLP i LCD świecą tak samo, różnice na danych półkach cenowych uległy zatarciu.

tak, przy tej grupie cenowej zastosowałbym szary ekran.
biały wchodziłby w grę, gdybyś miał pomieszczenie dedykowane do kina - bardzo ciemne matowe ściany [prawie czarne], podłogę i sufit, ściany boczne znacznie oddalone od powierzchni projekcyjnej i najlepiej wysokie pomieszczenie.
 
Do góry