Sanyo PLV-Z5 … no i kupiłem …

EMEM

New member
W sprawie jasności Sanyo Z5 przy nie pełnym zaciemnieniu pokoju. Zerknijcie na moje zdjęcia w Garażu HD
Wieczorem nawet przy kilku slabych źródłach światła można spokojnie ogladać. Niestety nie mam porównania do Panasa. Ta wieksza jasność też mnie kusiła, ale ostatecznie na korzyść Z5 zdecydowala wieksza ilość wejść i dodatkowa lampa gratis. Ta większa ilość wejść własnie teraz mi sie przyda, bo tuner sat mam podłączony do telewizora poprzez component i do projektora poprzez hdmi i właśnie teraz chcę podłączyć komputer do projektora - gdybym nie miał drugiego wejśćia hdmi w Z5 to bym musiał podłaczyc komputer przez analog a to nie to samo. Szkoda byłoby zmarnować możliwości karty.
 

DraGon_HDTV

New member
Fajnie to sobie ustawiłeś :) i po zdjęciach widzę że u mnie było podobnie z jasnością .Za z5 właśnie ta dodatkowa lampa gratis przemawia ale drugie wejście HDMI bardziej .Powiedz mi jak z głośnością w eco .?? Szkoda że nie strzeliłeś zbliżeń na obraz , jak wygladają buzie z bliska :) .
Pisk :) te detale w tych opisach że niby mniej , to niezły pic na wodę .Gość pewnie dostał gratisa lepszego od dilera sanyo i coś musiał obsmarować w innych modelach :) .Ale na poważnie to na zdrowy rozum .W econo światło jest ścinane o ok 20% , więc spada nieco jasność ale za to jest błoga cisza. I jak przy spadku jasności światła , u mnie z 3,5 m bardzo mała różnica , mogą zgubić się detale????. Przełazi to przez te same matryce a na nich obraz jest tak samo wyświetlany więc jest tylko o 20% ciemniejszy. Jakie detale giną ???? Raczej żadne. To tak jak monitor LCD , włącz zdjęcie bardzo szczegółowe zmniejsz troszkę jasność – spadły detale .??? W jasnym pokoju bez przyciemnienia i tak nic ci to nie da czy eco czy full power . Obraz będzie po prostu gorzej widoczny .Nie ma co wierzyć w te magiczne opisy gazetowe , nie ma to jak zobaczyć na własne gały i każdym pokręcić . Często zdarza się że gość opisuje sprzęt a daje zdjęcia innego projekora do innego obrazu .:) A czasami przód od innego rzutnika a tył od innego i się wywodzi jakie to nie wspaniałe - żenada :) . hhmmmm
Jak już chce się wydać tyle $$$ to raczej znaleźć punkt sprzedaży z dwoma , trzema modelami i kazać je zapodłączyć . Nie patrząc na wygląd i inne Tobie od razu sanyo może się podobać swoim obrazem a mi np. epson .Reszta kwestia przemyślenia które bajery mi się przydadzą. Jak by mi się bardziej podobał epson w świeceniu to nawet gratisowa lampa nie przekonała by mnie do zakupu sanyo . Lampy tanieją :) i po 3000 g można będzie się wykosztować . A po gwarancji może ci paść matryca i po co ta dodatkowa lampa …… . Złośliwość rzeczy martwych czasami doskwiera .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pisk

New member
EMEM napisał:
Ta większa ilość wejść własnie teraz mi sie przyda, bo tuner sat mam podłączony do telewizora poprzez component i do projektora poprzez hdmi i właśnie teraz chcę podłączyć komputer do projektora - gdybym nie miał drugiego wejśćia hdmi w Z5 to bym musiał podłaczyc komputer przez analog a to nie to samo. Szkoda byłoby zmarnować możliwości karty.

Zawsze można zainwestować w jakąś Yamahę rx-v2700 albo coś podobnego z 3-ma wejściami HDMI i niech ona przełącza źródła :D
Zaletą tylko jeden kabel do projektora.
 

pisk

New member
DraGon_HDTV napisał:
Jak już chce się wydać tyle $$$ to raczej znaleźć punkt sprzedaży z dwoma , trzema modelami i kazać je zapodłączyć . Nie patrząc na wygląd i inne Tobie od razu sanyo może się podobać swoim obrazem a mi np. epson .Reszta kwestia przemyślenia które bajery mi się przydadzą.
Pozdrawiam
Oczywiście, można oglądać u sprzedawców ale i tak wszystko wyjdzie w praniu czyli w dedykowanej lokalizacji.
W sklepie będziesz z reguły miał zaciemnioną salę do projekcji a w domu? Dobrze jeśli są rolety zaciemniające. I czasem biała ściana zamiast ekranu ;)
A na dodatek po wybraniu odpowiedniego modelu okaże się że ma za wąski zakres lens shiftu i u siebie go nie zamontujesz.
Albo potrzebujesz 2 wejść HDMI i mimo, że AX100 ma lepszy obraz, to wybierzesz model z 2 wejściami.

Życie jest sztuką kompromisów niestety.
 

Galczych

New member
DraGon_HDTV napisał:
Witam wszystkich
Powiedz mi Galczych po czym ty podłączasz tego panasonika i czy to model AX100. Jakoś nie chce mi się wierzyć w wyższość benqu 800x600 z matrycami w panasoniku 1280x720 !!!

Panasa mam podlaczonego poprzez komponent - dvd pioneer 575 bodajze, kable sprawdzalem rozne, ten co mam na stale mysle ze nie jest najgorszej jakosci bo po podlaczeniu N-ki komponentem i potem hdmi( sredniej jakosci hdmi takim za 100zl 10m nie mam roznicy w odbiorze pomiedzy moim kablem komponet) niestety w dvd brak hdmi. Ja nie napisalem ze obraz z benqa jest lepszy, ale ze byl bardziej trojwymiarowy - bardziej kinowy - trudno to wytlumaczyc. Oczywiscie obraz z panasonica jest ostrzejszy i ma duzo wiecej szczegolow, ale jest jakis taki plaski. Ogolna jakosc z DVD jest b. dobra i pewnie jak bym nie mial wczesniej benqa to bym byl w pelni zadowolony. Podejzewam ze DVD ze scalerem do 720p by pomoglo.

Widziałem u kumpla jak świeci benq - powiem że to było permakabr w filmach a jak pokazywał zdjęcia to musiałem wyjść bo oczy mi siadły .

U mnie kilka osob ogladalo i filmy i zdjecia i nikt nigdy nie marudzil, kazdy raczej byl zachwycony - moze kumpel nie podawal sygnalu progresywnego - jest to bardzoi ważne.

Porównują z panasonikiem ( kumpla) ten bardzo przyjemnie , w econo można oglądać bez problemu i cichy + obraz zadawalający.

Tu sie zgodze w econo jest cichy (ale obraz jak to powiedziales zadowalajacy, a chcialo by sie wykorzystac max mozliwosci) i konkurencja tu wygrywa


Naprawdę jakość HDTV rajcuje już na tej maszynie .Oczywiście prawdziwe HDTV a nie pseudo.
Tak jak pisalem HD jest OK choc tez bym sie upieral przy braku trojwymiarowosci.


Ps.: Acha nie polecam Benq-a pod względem serwisowym bo zwijają się z Polski .Podobne problemy z Optomą . Jak już wybierać to epson , sanyo ,panasonik . Osobiście zakupił bym raczej Sanio z5 - dodatkowa lampa i tańszy do epsona . Panasonika będę testował pożyczaka :) i ciągle się zastanawiam co wybrać , zobaczymy po dokładnym teście .

W benqu wyswiecilem ok 450 godzin i naszczescie z serwisu nie korzystalem wiec sie nie wypowiem.
Pozdrawiam
Galczych
 

DraGon_HDTV

New member
U mnie kilka osób oglądało i filmy i zdjęcia i nikt nigdy nie marudzil, kazdy raczej byl zachwycony - moze kumpel nie podawal sygnalu progresywnego - jest to bardzoi ważne.
Może i tak :) tam było pięciu pomagirów a ja siedziałem z boku i udawałem ze sie na tym niezmam :) towarzytwo było ble i raczej zwróciłem się ku panienkom :) .

Może wina z tym twoim obrazem to słaba jakość sygnałów . Tak jak pisałem wcześniej po podłączeniu ONKYO 525 i yamaszki 510 S_VHS i komponent to naprawdę dużo gorsza jakość niż HDMI z kompa i ten sam film na DVD . U mnie jakoś komp z karta bardzo uplastycznia obraz . Zdziwiłem się że DVD nie mające takiej super jakości tak wygląda przy 110".

Benqu fajnie ale to DLP i minimum to chyba 7 polowe najlepiej .Mało miałeś wyświecone ale im więcej tym będzie gorzej (jakość).A jeśli palisz to jeszcze gorzej .
Bawiłem się sharpem DLP i nie zauważyłem tej trójwymiarowości .Chyba się wybiorę popatrzeć na benqu tak pooglądać :) jeszcze raz do kumpla . Co do serwisu jak koledze się zwalił benq to do tej pory mu go nie zwrócili .Ma jakiś zastępczy , z jego sobie nie poradzili (miał jaśniejsze kółko na obrazie).Na początku czekał 1,5 miesiąca po awanturce zastepczy :) .

LCD ma ten plus że jak ktoś jara lub się u niego kurzy bardzo to zawsze można matryce przeczyścić (serwis , znajomy serwisant) Nieradzę tego tykać samemu . DLP zapomnij a niestety powoli one też z wiekiem zachodzą nawet wewnątrz modułu ( info z serwisu) a moduł DLP jest nierozbieralny :(
 

BlackJack1

New member
Witam,

Zakupiłem Sanyo Z5 i ekran 16:9 230/130. Odległość projektora od ekranu około 3,8 m. (dag głowami oglądających). Mocowanie do sufitu (uchwyt Vogels).
Prosze o pomoc kogoś z doświadczeniem jak poprawnie zamocować ekran i projektor (w jakiej kolejności, jak nisko na wysięgniku) i co użyć do kalibracji i ustawienia projektora w osi ekranu.

Pozdrawiam,
Jacek
 

demografik

New member
Troszkę odkopię trupa ale mam pytanie co do efektu tęczy w Z5. W końcu to DLP. Czy użytkownicy ww sprzętu nie zauważyli u siebie tej przypadłości?
 

Rudeford

New member
Sanyo Z5 to projektor LCD, więc tęcze możemy zobaczyć co najwyżej w jakimś filmie lub ewentualnie za oknem.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Rudeford napisał:
Sanyo Z5 to projektor LCD, więc tęcze możemy zobaczyć co najwyżej w jakimś filmie lub ewentualnie za oknem.

To ciekawe bo w ostatnim teście Chipa wypadł nieźle(3 miejsce tuż przed TW700) ale został opisany jako DLP który jako jeden z nielicznych nie miał problemu z tęczą... :confused:
 

Fanek

New member
Bez reklam
takze czytałem ten testy w 'chipie' badali kontrast i np. tw700 wyszło że ma niecałe 2000 a nie 10.000 , w500 chyba 800 wyszło, ciekawe ile w tym prawdy, te liczby są aż tak przesadzoen przez producentów ?
 

dread

New member
Bez reklam
Do testow wzieli 17 projektorow 720p (kilka z nich to 1280x800). Jesli chodzi o 3LCD to w sumie chyba wszyscy najwieksi gracze wzieli udzial w tym tescie, z DLP z tych popularniejszych w sumie tylko Optoma HD65.

Pierwsze miejsce zajal Acer P5370W, drugie... Acer H5350 - i na tym w sumie moznaby zakonczyc rozmowe o tym artykule :)
Zwyciezca byl wylaniany biorac pod uwage praktycznie tylko kontrast i jasnosc... zero informacji w jakich profilach obrazu je mierzono, ani slowa o odwzorowaniu kolorow przez dany projektor, ostrosci, jak bardzo jest widoczny screendoor, jak sobie radza z czernia, czy obsluguja 1080p/24, itd. itp.

Roznice miedzy DLP a LCD opisali w dwoch zdaniach - ze LCD oferuje lepsze odwzorowanie kolorow, a DLP ma lepszy kontrast kosztem efektu teczy.
Sanyo Z5 faktycznie zostal nazwany jedynym projektorem DLP w ktorym nie wystepuje RBE :D

Pomierzone przez nich dane sa dosc smiechowe... np. zmierzyli Epsonowi TW680 i TW700 jasnosc na poziomie odpowiednio 186 i 213 lumenow w trybie eco. Ogolnie wszystkim LCD zanizyli dosc znacznie jasnosc.
Z glosnoscia tez cos nie bardzo im wyszlo... Optoma HD65, ktora w/g projectorreviews jest dosc glosna, w/g chipa w trybie high jest cichsza od Sanyo Z5 i sporo cichsza od Epsona TW700. W trybie eco przynajmniej im wyszlo, ze LCD sa cichsze, ale roznice w stosunku do DLP bardzo niewielkie... 2-3db max.

PS. Dostalo sie tez najpopularniejszemu na tym forum Benq W500, ktoremu zmierzyli kontrast na poziomie 330:1 8)

Fanek napisał:
takze czytałem ten testy w 'chipie' badali kontrast i np. tw700 wyszło że ma niecałe 2000 a nie 10.000 , w500 chyba 800 wyszło, ciekawe ile w tym prawdy, te liczby są aż tak przesadzoen przez producentów ?

Pewnie mierzyli metoda on/off bez dynamicznej przeslony... w sumie do kontrastu to najmniej mozna sie z tego wszystkiego doczepic, chociaz tez te dane trzeba brac z przymrozeniem oka.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
dread napisał:
PS. Dostalo sie tez najpopularniejszemu na tym forum Benq W500, ktoremu zmierzyli kontrast na poziomie 330:1 8)



Pewnie mierzyli metoda on/off bez dynamicznej przeslony... w sumie do kontrastu to najmniej mozna sie z tego wszystkiego doczepic, chociaz tez te dane trzeba brac z przymrozeniem oka.
zgadzam sie, masz racje, to duzo zaniozne liczby w tym tescie :idea:
 

Rudeford

New member
Użytkuje Sanyo Z5 już siódmy miesiąc, wyświecone 445h i jak dotąd sprawował się bdb. Od kilkunastu dni zauważyłem, że pojawiła się taka jakby niebieskawa poświata w dwóch narożnikach. Na razie jest widoczna tylko na ciemnym tle. Chyba czas na czyszczenie w serwisie, tylko czy to załatwi sprawę?
 

demografik

New member
A dziwiliście się, że pytam o tęczę w Z5 po takim teście...

Ktoś wspomniał wyżej o "niewielkiej rożnicy 2-3dB w głośności".
Ale te 3dB to jest jakieś 2x głośniej!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Rudeford napisał:
.......Chyba czas na czyszczenie w serwisie, tylko czy to załatwi sprawę?

O Mamo!!! No przecież masz otwory do czyszczenia paneli, i gruszko-pompkę do dmuchania w owe otworki w zestawie... Zaraz tam serwis... ;)
 

vito123

New member
Rudeford napisał:
Użytkuje Sanyo Z5 już siódmy miesiąc, wyświecone 445h i jak dotąd sprawował się bdb. Od kilkunastu dni zauważyłem, że pojawiła się taka jakby niebieskawa poświata w dwóch narożnikach. Na razie jest widoczna tylko na ciemnym tle. Chyba czas na czyszczenie w serwisie, tylko czy to załatwi sprawę?
Witam, mam dokładnie takie same objawy w swoim Z5, nawet pomyślałem, że może tak było i dopiero teraz to zobaczyłem ale okazuje się że jednak nie...
Użytkuje sprzęt podobny okres i mam podobną ilość godzin wyświeconych więc to może następstwo zużycia sprzętu...?
Niestety nie mam gwarancji więc do serwisu w ostateczności.
Dodam jednak że w czasie oglądanie ta przypadłość jest zupełnie nie widoczna...

Pozdrawiam
 
Do góry