SamyGo firmware do eh5300 ---》es7000

paszis

New member
Ogólnie do modeli z Cpu mstar 900MHZ, te firmware MST10DEUC

Link Patched firmware - SamyGO
Lub tu SamyGO • View topic - E-Series Firmware Downgrade (SamyGO Proof of Concept)

Zadanie jest dziecinnie proste wystarczy w TV , routerze czy też modemie zmienić DNS na podane tam, następnie restart Tv i uruchomić uaktualnienie firmware przez sieć.
(po zmianie firmware zmienić DNS na auto lub na takie jak wcześniej mieliście ustawione)

Powiedzmy że jest to to samo co tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80035-instalacja-samygo-na-d55xx-57xx.html z tym ze tu laduje się całe zmienione firmware 1030.


Mi nie działa wywala błąd 800 ,bo mam firmware 1030 na forum piszą ze działa do wersji 1028.
(będę kombinował jak wgrać starsze)

A więc do testów Panowie i Panie ;)


Co to daje?
Odtwarzanie filmów po sieci smb czy nfs , a nie durnowatym DLNA z tysiącem jego problemów, TV widzi pliki jak te w USB czyli zero problemu z przewijaniem napisami itd.
Działa nawet 2x szybciej na NFS w porównaniu z DLNA (ważne przy połączeniu wifi i dużych plikach).
Można nagrywać (ODBLOKOWANE) PVR na kompa lub dysk sieciowy, router z usb itd. i oczywiście udostępniać pliki z nich.
Serwer FTP można bezpośrednio wrzucać widgety to folderów w TV.
Serwer HTTP ,telnet
I dziesiątki innych zastosowań i możliwości.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
czy na pewno seria ES jest juz obslugiwana?
na europe jest chyba MST10PDEUC wiec nasze chyba jeszcze nie są...
 

paszis

New member
czy na pewno seria ES jest juz obslugiwana?
na europe jest chyba MST10PDEUC wiec nasze chyba jeszcze nie są...

Chwilka muszę sprawdzić
Do Es5500 jest
T-MST10PDEUC-1032.0 http://www.samsung.com/pl/support/model/UE40ES5500WXXH-downloads?downloadName=BM-P


I tu też masz http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=50&t=4313
SamyGO Patched Firmwares!!! on Server (Extensionspack included with autostart, webserver on port 1080 and netcat shell on port 1023, Features):
T-EC"P"DEUC 2003 (success: verified) one way game, no downgrade or upgrade to any other firmware version possible




Widać jakaś literówka , zresztą soft robią Rosjanie a tam chyba wersji USA raczej nie ma
 
Ostatnia edycja:

wchpikus

New member
A co dokladnie jest lepsze niz dlna?
Ma mozliwosc odtwarzania plikow dts audio music i wyplucio po spdif?
Jakies inne mozliwosci?
Bedzie pasowac do es7000?
 

paszis

New member
A co dokladnie jest lepsze niz dlna?
Ma mozliwosc odtwarzania plikow dts audio music i wyplucio po spdif?
Jakies inne mozliwosci?
Bedzie pasowac do es7000?

Firmware do es700 to T-ECPDEUC-2004.1 UE40ES7000S -

a tu piszą ze jest do SamyGO • View topic - E-Series Firmware Downgrade (SamyGO Proof of Concept)
""T-ECPDEUC 2003 (success: verified) one way game, no downgrade or upgrade to any other firmware version possible""

Musicie ludziska myśleć samodzielnie.
Poczytaj o samygo , pisałem odtwarza jak byś miał plik w usb sam sobie zobacz co za różnica.
DLNA to najgorsze dziadostwo z 1000 problemów, nie musisz na routerze instalować dlna zwykły prosty TANI router z usb I podłączonym dyskiem może dostarczać filmy do wszystkich twych TV w domu. (np ten z Nettii który jest bez DLNA )
Netia Spot modem/router
[ bez wgrywania alt. firmware do routera]

Możesz przykładowo wejść z kompa ,tabletu,komórki itd. do podłączonego dysku z tv , kasować pliki przerzucać pliki itd.

TV robi jako NAS kiedy jest włączony , możesz sobie na kompie zmapować jako dysk sieciowy FTP i przykładowo w win dojdzie ci dysk Z:
Pomysłów i zastosowań są setki.

Masz sterowniki do rożnych USB wifi itd. itd. itd.


A ja muszę edytować tytuł bo obsługuje od eh5300 ---> es8000 + napędy
BluRay


.
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
Ogólnie do modeli z Cpu mstar 900MHZ, te firmware MST10DEUC

Link Patched firmware - SamyGO
Lub tu SamyGO • View topic - E-Series Firmware Downgrade (SamyGO Proof of Concept)

Zadanie jest dziecinnie proste wystarczy w TV , routerze czy też modemie zmienić DNS na podane tam, następnie restart Tv i uruchomić uaktualnienie firmware przez sieć.
(po zmianie firmware zmienić DNS na auto lub na takie jak wcześniej mieliście ustawione)

Powiedzmy że jest to to samo co tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/80035-instalacja-samygo-na-d55xx-57xx.html z tym ze tu laduje się całe zmienione firmware 1030.


Mi nie działa wywala błąd 800 ,bo mam firmware 1030 na forum piszą ze działa do wersji 1028.
(będę kombinował jak wgrać starsze)

A więc do testów Panowie i Panie ;)


Co to daje?
Odtwarzanie filmów po sieci smb czy nfs , a nie durnowatym DLNA z tysiącem jego problemów, TV widzi pliki jak te w USB czyli zero problemu z przewijaniem napisami itd.
Działa nawet 2x szybciej na NFS w porównaniu z DLNA (ważne przy połączeniu wifi i dużych plikach).
Można nagrywać (ODBLOKOWANE) PVR na kompa lub dysk sieciowy, router z usb itd. i oczywiście udostępniać pliki z nich.
Serwer FTP można bezpośrednio wrzucać widgety to folderów w TV.
Serwer HTTP ,telnet
I dziesiątki innych zastosowań i możliwości.


Niestety nie mogę edytować tego postu a jest on mylący.

Firmware jest także do es7000 i es8000 plus napędy BluRay
Czyli od Eh5300 ---> do es8000 + NAPĘDY

Także do serii C i D ale tu jest trochę inaczej samygo startuje z USB
W serii E wszystko jest już w firmware i startuje automatycznie.

E seria link: Patched firmware - SamyGO
Wszystkie modele serie Link: http://wiki.samygo.tv/index.php5/Patched_firmware

Forum E seria link: SamyGO • View topic - E-Series Firmware Downgrade (SamyGO Proof of Concept)

Forum C seria link: http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=10&t=2255
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
W temacie jes eh5300 jest es7000 a w poscie F5300

Do jakiego tv chcesz wgrac sammygo?

Wysłane z mojego GT-I9100
 

deejaydee

New member
Znalazłem coś takiego :

Develop account for 2013 TV`s:
username: develop password: sso1029dev! Procedure:

  • Press the smart hub key
  • Login to the develop account (Menu--->smart features--->Samsung Account--->Login (credentials are user name: develop; password: sso1029dev!)).
  • On the smart hub screen there is a 'MORE APPS' tab at the BOTTOM, click that.
  • Select OPTIONS, on the TOP RIGHT corner of screen that comes up.
  • Select IP SETTINGS from the drop down that comes
  • Enter the IP of your pc
  • Select OPTIONS on the TOP RIGHT corner
  • Select APP SYNC from the drop down list.
Problem w tym że jak ma strone logowanie wpisuje login - develop to nie mogę przejść żeby wpisywać hasło



 

jarekhunter

New member
Panowie co z telewizorem ue40eh5300 z wersją oprogramowania 002007
Jak to ustrojstwo zainstalować i skąd pobrać soft.
Dziękuję i Pozdrawiam.
 
Do góry