Instalacja SamyGo na d55xx-57xx

ShangX

Member
Na czym polega to działanie? Jaki nowe funkcje otrzymuje telewizor?

Po zainstalowaniu SamyGo otrzymujemy dostęp poprzez protokół FTP do plików w TV. (Możliwość instalacji wigetów tzw. user wigets.

Dostęp do shell'a -- jak ktoś wie o co chodz, bedzię wiedział. Dla zaawansowanych.
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare.

Wszystkiego nie chce mi się opisywać, nie trzeba znać angielskiego żeby zrozumieć poradnik.

P.S. Na razie rozpracowywuje czy da się coś wiecej.:p

Dodatkowo zamieszam jakie apps'y są zainstalowanego korzystając z poradnika.


Pełny opis pod linkiem


Samsung Apps widgets list - SamyGO
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Po zainstalowaniu SamyGo otrzymujemy dostęp poprzez protokół FTP do plików w TV. (Możliwość instalacji wigetów tzw. user wigets.

Dostęp do shell'a -- jak ktoś wie o co chodz, bedzię wiedział. Dla zaawansowanych.
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare.

Wszystkiego nie chce mi się opisywać, nie trzeba znać angielskiego żeby zrozumieć poradnik.

P.S. Na razie rozpracowywuje czy da się coś wiecej.:p

Dodatkowo zamieszam jakie apps'y są zainstalowanego korzystając z poradnika.


Pełny opis pod linkiem

Samsung Apps widgets list - SamyGO

Jest tu sporo użytkowników ( włącznie ze mną ), którzy mają słabe pojęcie ( na razie ) o niektórych sprawach . Poproszę, na początek- jako przykład, o instrukcję krok po kroku, jak wgrać/uruchomić na TV np. funkcji „nYouTubeHD3D “. Jak się tego nauczymy, to potem już powinno być łatwo.
Czy po wgraniu czegokolwiek „ nie firmowego” traci się gwarancje na telewizor ?

PS. Ciagle szukam aplikacji ( android ) która pozwala na wyświetlenie przychodzącego na komórke SMS'a na ekranie telewizora.
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
Ok to już opisuję krok po kroku jak należy zainstalować SamyGO, itp.

P.S. Instalując coś nie firmowego nie tracimy gwarancji. Jest gdzieś napisane w umowie końcowego użytkownika że można. Czytałem to forum samygo.tv. Instalując to możemy spokojnie usunąć aplikacje poprzez pilota, tak jak to się robi z innymi apps do naszego TV.

Poradnik jak zainstalować SamyGO i wigety ;p

==============================================================
Wchodzimy (logujemy) się na konto deweloperskie
==============================================================

1. Po pierwsze wchodzimy w "Smart HUB" naciskając na pilocie przycisk.
2. Naciskamy przycisk na pilocie A (czerwony) tam gdzie i też są niebs., zielony i żólty
(wyświetli nam się okno do logowania)

3. Wpisujemy jako:
użytkownika: develop
hasło: develop


dsc02138v.jpg

dsc02139t.jpg


i naciskamy OK "Enter" na pilocie ;p
Po lewej stronie u dołu ekranu ukazać się potwierdzenie o zalogowaniu (inaczej ikonka z nazwą użytk.)

dsc02140i.jpg


=====================================
+ Instalacja +
=====================================

1. Wchodzimy w ustawienia niebieski przycisk na pilocie "D"
- następnie "Opracuj" --> Ustawienia IP serwera

dsc02141y.jpg

dsc02142l.jpg


2. I wpisujemy to IP 46.4.199.222 i wracamy przyciskiem "Return" na pilocie.

dsc02143tk.jpg


3. Następnie klikamy "Synchronizacja aplikacji użytkownika"
- czekamy aż nasz TV zainstaluje "SamyGO Extensions"

dsc02144xv.jpg


dsc02146y.jpg


Zajmie to troszkę czasu, zależy to od szybkości internetu. Czekaj aż TV hehe powie "Zrobione"
Możliwe że wszystkie twoje wigety zostaną skasowane. (U mnie to nie nastąpiło)
4. Wyjść ze "Smart HUB" i ponownie wejdź.
5. Twoje nowe apps'y zostały zainstalowane "SamyGO, itp"

dsc02136r.jpg


Wigety które są dla ciebie bezużyteczne możesz usunąć. :eek:
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
@ShangX ,świetna robota ! Zdjęcia, opisy.. SUPER !!! Nie widziałem tu na tym forum podobnej. Na prawdę pomoc pierwsza klasa ! Gratuluję . Piwo jest ;-)
Rozumiem,że po instalacji otrzymujemy dostęp do wszystkich Widget'ów ?
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Samsung_Apps_widgets_list

W tytule postu napisałeś " Instalacja SamyGo na d55xx-57xx " - czy można je zainstalować na serii
Dxxx, np. D7000 ?


Pytanie; zakładając,że po instalacji znikną te oryginalne, to jak/czy mozna je wszystkie przywrócić ?
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
Rozumiem,że po instalacji otrzymujemy dostęp do wszystkich Widget'ów ?
Samsung Apps widgets list - SamyGO

Cieszę się i dziękuje za docenienie mojej pracy ;p :D

Tak, wszystkich takich jak pod tym linkiem.

W tytule postu napisałeś " Instalacja SamyGo na d55xx-57xx " - czy można je zainstalować na serii
Dxxx, np. D7000 ?
]

tak analogicznie jak dla d55xx-57xx można od D6xxx i wyżej. :-o
W razie problemów służę pomocą. :bober:
Pytanie; zakładając,że po instalacji znikną te oryginalne, to jak/czy mozna je wszystkie przywrócić ?
Tak można.

Cheerssss!!
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
No, to dalej.... ;-) Zmiana tematu. Widze,że orientujesz się w "Opcjach zaawansowanych " :) więc zapytam. Gdzies o tym pisałem na forum: poszukuję aplikacji na Androida pozwalającej wyswietlanie SMS'a na ekranie TV, gdy takowy przyjdzie, a komóra ( Galaxy S 9001 ) leży " w zaświatach " :_)
Znalazłem tylko na model C , na D nie ma. Może jakieś rozwiązanie ?
 

ernet

Active member
Bez reklam
proszę bardzo pod tym linkiem znajdują się aplikacje pod androida.
Tą aplikacje którą szukasz jest pod tym linkiem
Android applications list - SamyGO

a dokładnie http://market.android.com/details?id=eu.saramak.callnotifier.samsungtv

TVCallNotifly

No i własnie, niestety nie działa z d7000 i Galaxy 9001. Instaluje się i potwierdza zgodność z telefonem
ale... nie działa. Na telefonie wygląda to,jak na piereszym obrazku ze strony androida ( napis po polsku, to: Urządzenia nie znaleziono ). Może trzeba wpisać jakiś inny adres IP ( wyświetla mi taki sam, jak na obrazku ze strony Androida ).
 

ShangX

Member
No i własnie, niestety nie działa z d7000 i Galaxy 9001. Instaluje się i potwierdza zgodność z telefonem
ale... nie działa. Na telefonie wygląda to,jak na piereszym obrazku ze strony androida ( napis po polsku, to: Urządzenia nie znaleziono ). Może trzeba wpisać jakiś inny adres IP ( wyświetla mi taki sam, jak na obrazku ze strony Androida ).

hmm... muszę to sprawdzić, mam TV d5500 i d7000 sprawdzę. Tylko nie mam telefonu z androidem. Muszę pożyczyć od brata i wtedy coś pokombinujemy ;p. Telefon to sonyericsson xperia.
 

sius12

New member
Włącza wam się SKYPE ?? U mnie na 40d5500 po uruchomieniu skype widzę tylko napis trwa łączenie i nic więcej się nie dzieje. Czy będzie dostępna jakaś przeglądarka ??
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
Gdzie można znaleźć spis modeli, na których można to zainstalować?
Moja plazma z serii D nie ma przycisku "Smart HUB"...

Podaj dokładny model TV?

Napisał sius12
Włącza wam się SKYPE ?? U mnie na 40d5500 po uruchomieniu skype widzę tylko napis trwa łączenie i nic więcej się nie dzieje. Czy będzie dostępna jakaś przeglądarka ??

Podaj dokładnie jak zainstalowałeś "Skype" ?
Przeglądarka możliwe że w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:

color1

New member
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare.
http://wiki.samygo.tv/index.php5/Samsung_Apps_widgets_list

to i ja o coś dopytam... mam serwer sieciowy dlna na którym nie są obsługiwane napisy, tzn. urządzenie nie serwuje plików z napisami choć same filmy działają poprawnie (zyxel nsa-310)
serwerek obsługuje zaś NFS i mam pytanie, czy zainstalowanie samygo umożliwi odtwarzanie filmów po sieci wraz z napisami (tv d7000) ?
 
Do góry