Samsunga 40F6500 vs Panasonic TX-L42ET60E vs Samsunga 47F6400

X-Plod

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać
6.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
7.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobre odwzorowanie kolorów, USB, niski input lag, możliwie najmniejszy clouding
8.Jakie urządzenia ? laptop, pendrive, dysk zewnętrzny
9.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h
10.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętne
11.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
12.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
13.Preferencje co do marki ? Brak
14.Preferencje co do wielkości ? 40 w górę
15.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
16.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~2400zł
17.Czy telewizor ma mieć 3D - obojętne

Witam, od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś TV, początkowo miał być to Philips PFL5008, już praktycznie go kupiłem, ale przeczytałem cały temat poświęcony temu modelowi i jednak dałem sobie spokój. Poszukiwania zaczynam więc od początku. Nie zależy mi na konkretnej marce, chociaż na ten moment skłaniam się w stronę Samsunga. Telewizor nie musi mieć 3D, ani innych bajerów typu ambilight. Chciałbym natomiast, aby miał jak najmniejszy clouding (albo nie miał go w ogóle, o ile jest to możliwe). Będę na nim oglądał filmy z pendriva/dysku przenośnego. Myślę również o konsoli ps3, także niski input lag mile widziany.

Jeśli chodzi o pieniądze, to chciałbym kupić coś w granicach 2400zł, wiadomo - im taniej tym lepiej, ale jeśli za niższą ceną ma stać większa awaryjność, to wolę dopłacić. W tej cenie znalazłem Samsunga 40F6500, Panasonica TX-L42ET60E, oraz Samsunga 47F6400 (tutaj pokusiłbym się o wersję 47 cali)
 

prezy

New member
Bez reklam
47F6400 to taki model istnieje?
Przy Twojej odległości to tylko 46 - 50 cali.
Tego Philipsa odrzuciłeś czytają tylko testy i opinie. Widziałeś tv w akcji?
Jeżeli nie to koniecznie zobacz!
Na moje najlepiej uderzyć w 46F6500, niestety trzeba mieć dużo szczęścia aby trafić na model bez mankamentów
Super rozwiązaniem jest 46F7000, niestety budżet go deklasuje.
Clouding występuje w każdym LCD, jednak w topowych modelach zjawisko to z pewnością jest mniej zauważalne.
 

X-Plod

New member
No oczywiście pomyliłem się, chodziło mi o 46F6400 ;)
Philipsa widziałem tylko w sklepie, ogólnie podobał mi się, ale jednak większość posiadaczy na niego narzeka, więc go odrzuciłem.
46F6500 jednak przekracza budżet, jak pisałem mógłbym się ewentualnie skusić ale na niższy model o tej samej przekątnej - 46F6400.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Powiedz ile mniej więcej mógłbyś jeszcze zagiąć budżet? Bo w tym albo zejdziemy o parę cali, albo niestety
7.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobre odwzorowanie kolorów, USB, niski input lag, możliwie najmniejszy clouding
nie zostanie spełnione.
 

X-Plod

New member
2500 to jednak max. Zdaję sobie sprawę, że im droższy telewizor, tym lepszy, a co za tym idzie cena może rosnąć w nieskończoność ;) Jak wspomniałem, nie zależy mi na bajerach, nie potrzebuję ambilightu czy 3d
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tych wymaganiach :
Panasonic 42E6E
Philips 46PFL4508

Oba sobie powinny poradzic - malo cloudingu, niski input lag, porzadne odwzorowanie kolorow

Przy tej odleglosci fajnie by bylo miec i 50" do gier - a tutaj z pewnoscia
Sharp 50LE650
Toshiba 50L7335

Ale musial bys z 300-400zl doplacic, lub poczekac na wieksze wyprzedaze przy wprowadzaniu nowych serii.
 

X-Plod

New member
Philips 46PFL4508 również wygląda całkiem ciekawie. A jak się sprawuje ten Samsung 46F6400? Jak wypada w porównaniu z Philipsem?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W porównaniu z philipsem - znacząco lepsze oprogramowanie i smart, natomiast na samsungu będziesz mieć dużo większy clouding, większe przebarwienia, mniejsze możliwości kalibracji, brak naturalności barw oraz słabszy dźwięk.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
o dziwo oba mają 100hz - jest to wymagane przy telewizorach z 3d aktywnym.
Spośród tych które wymieniłem - tylko E6E nie ma takowej matrycy - przy tej wielkości jednak uważam że było by miło taką mieć.
 

X-Plod

New member
No dobrze, czyli na polu bitwy zostaje Philips 46PFL4508, lub proponowany przez kikiego Panasonic 42Et60, oba z matrycą 100 Hz.

Który z nich będzie lepszym wyborem? Nie ukrywam, że gdybym miał wybierać już teraz byłby to Philips, ale czy słusznie? Jak z input lagiem w tych modelach?
 

X-Plod

New member
Pomoże ktoś? Znalazłem jeszcze jeden model, wg mnie również ciekawy - Philips 50PFL3088

Jak pisałem, nie zależy mi na bajerach. Nie potrzebuję 3d, ambilightu czy nawet smart tv, bo i tak pewnie kupię dongla na androidzie. Zależy mi wyłącznie na porządnej matrycy i niskim input lagu.
 
Ostatnia edycja:

X-Plod

New member
No ok, ale Panasonic tylko w wersji 42 cale, a w tej cenie miałbym tego Philipsa 46 cali.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Philipsa 46PFL4508. Wyczytałem ze to jest to samo co 46PFL4908, ale widzę że 46PFL4508 ma 3d aktywne, a 46PFL4908 pasywne. Czy poza technologią 3d czymś jeszcze się różnią? Oba mają ten sam input lag oraz 100 hz?
 
Do góry