samsung46f86bd jasne poswiaty na czarnym tle

tom0987

New member
witam mam mały problemik chodz o to gdy lcd wyswietla czarny obraz (cały czarny) zauwarzyłem jasniejsz poswiaty chocby plamy dosc durze nierównomierne czy to wada lcd matrycy czy to normalne moz to reklamowac , telewizor nowy, jeszce jedno pzry oglądaniu zarówno kablówki jak i dvd pojawiaja sie cienie np.literek twarzy szczególonie widac to na kablówce na logo jprogramów np polsat czy to wada tv czy moze sygnału ale dvd ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
tom0987 napisał:
witam mam mały problemik chodz o to gdy lcd wyswietla czarny obraz (cały czarny) zauwarzyłem jasniejsz poswiaty chocby plamy dosc durze nierównomierne czy to wada lcd matrycy czy to normalne moz to reklamowac , telewizor nowy, jeszce jedno pzry oglądaniu zarówno kablówki jak i dvd pojawiaja sie cienie np.literek twarzy szczególonie widac to na kablówce na logo jprogramów np polsat czy to wada tv czy moze sygnału ale dvd ?
He he to prawie norma juz w Samsungu (nierównomierne podświetlanie matrycy) i w innych LCD nic nie zrobisz, jesli to jest nowy i kupiony w pobliskim sklepie, mozesz go zamienic na inny egz. może trafisz na spoko podświetlaną matryce bo co do serwisu szkoda czasu i nerwów bo i tak nic nie zrobią. A co do tych cienów to może jakis kabelek kijowy albo źle ustawiony obraz (może ostrości jest za dużo ?, samsungi lubią przerysowywać kontury liter i obiektów) i dlatego.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W moim 32a451 clouding był meeeega.Rozmasowałem panel szmatką z mikrofibry,poluzowałem wcześniej śrubki w obudowie i pozostawiłem tivik włączony na 3 dni.Obecnie clouding jest minimalny a ta metoda sprawdziła się u mnie już w trzecim lcdku.Chmurek nie da się obecnie zauważyć w ciemnym pokoju na czarnym (całym) ekranie na którym jest jeden napis białego koloru (jeden rząd literek z listy płac w filmie)A w dzień w ogóle.Jeśli masz w tv szybę na panelu to jedyne co możesz zrobić (jeśli się nie boisz) to poluzowanie śrub obudowy i położenie tivika na plecach na 24h (panel się "ułoży")a potem puszczenie go włączonego na jakieś 48 godzin.Może to brzmi dziwnie ale uwierz mi że w przypadku samsungów dość często to pomaga(miałem już trzy i w każdym pomogło bardzo).Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja mam w starej 26 R71 od dołu ale to widać dopiero przy trybie dynamicznym po ok 30-45 min. od włączenia zanika (matryca sie nagrzewa) i jest prawie niewidoczne. Ja sie juz przyzwyczaiłem i niezauważam tego, co prawda na początku zwracałem na to uwage przy ogladaniu.
 

bonzo

New member
SierzantHarris napisał:
W moim 32a451 clouding był meeeega.Rozmasowałem panel szmatką z mikrofibry,poluzowałem wcześniej śrubki w obudowie i pozostawiłem tivik włączony na 3 dni.Obecnie clouding jest minimalny a ta metoda sprawdziła się u mnie już w trzecim lcdku.Chmurek nie da się obecnie zauważyć w ciemnym pokoju na czarnym (całym) ekranie na którym jest jeden napis białego koloru (jeden rząd literek z listy płac w filmie)A w dzień w ogóle.Jeśli masz w tv szybę na panelu to jedyne co możesz zrobić (jeśli się nie boisz) to poluzowanie śrub obudowy i położenie tivika na plecach na 24h (panel się "ułoży")a potem puszczenie go włączonego na jakieś 48 godzin.Może to brzmi dziwnie ale uwierz mi że w przypadku samsungów dość często to pomaga(miałem już trzy i w każdym pomogło bardzo).Pozdrawiam.

Tak samo można wymasować matrycę, bo to nie jest żadna szyba, tylko powłoka wtopiona w matrycę.
Możesz napisac coś bliżej, czy po poluzowaniu śrubek skręciłeś z powrotem czy już zostawiłeś poluzowane?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Po całej "operacji" pozostawiłem poluzowane na wspomniane trzy dni bez wyłączania tv a potem zaraz po jego wyłączeniu delikatnie dokręciłem do pierwszego oporu(a nie tak jak firmowo że aż obudowa trzeszczy).Robiłem już takie zabiegi na sześciu tivikach i tylko jeden samsung 26r71 nie zareagował poprawnie na "leczenie" (nic się po prostu nie zmieniło). Jeśli mam jeszcze w aparacie fotki(nie pamiętam czy kasowałem) to jak ziomek któremu pożyczyłem wróci z wakacji, zamieszczę po kolei zdjęcia transformacji cloudingu na sonym s3000.Ze strasznego (normalnie znak wu-tangu na środku ekranu mega widoczny nawet w dzień) po trzech takich masowaniach zmalał do malutkiej plamki jaśniejszej o może 5% i nie wrócił przez kolejne trzy miechy a może nawet do dzisiaj czego nie wiem bo tivik sprzedałem by kupić inny (lubię zmieniać różne rzeczy:p).Więc jak narazie 3 lcdki uleczone,jeden nadal choruje(26r71 -u mojej mamy),potem kolejne trzy wyleczone a następny to już będzie Uberfernseher OLED, mam nadzieje zdrów jak ryba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry