Samsung zmylił wszystkich i wprowadza FALD, czy pokona konkurencję ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung zmylił wszystkich i wprowadza FALD, czy pokona konkurencję ?



Samsung obiecał wprowadzić nowy model z pełnym podświetleniem matrycy z Local Dimming (FALD) w 2016 roku. W USA seria nazywa się KS9800 a w Europie KS9500. To najbardziej zaawansowany telewizor Samsunga do tej pory.

Następca JS9500

Samsung zmylił wszystkich i TV KS9500 w USA jest jest to zupełnie inny telewizor (z Edge LED) niż model o tej samej nazwie w Europie. Zamiast tego Samsung zdecydował się nazwać amerykańskiego odpowiednika najwyższej wersji europejskiej - FALD TV i symbolem KS9800.

Telewizor jest następcą zeszłorocznego JS9500 i podobnie jak wersji ubiegłorocznej
TV KS9800/ KS9500 to jedyne telewizory Samsunga z pełnym podświetleniem strefowym (FALD).
Koreańska firma nie mówi ile posiada lokalnych stref ściemniania ale podaje, że powinno to znacząco poprawić obraz HDR w stosunku do tańszych modeli Edge led Samsunga. Telewizor obsługuje otwarty format HDR10. Ma posiadać certyfikat "UHD Premium" .





Samsung twierdzi, że telewizor może reprodukować 96% gamy kolorów DCI-P3 i że ma posiadać ponad 1000 nitów szczytowej jasności. Oczywiście to model w technologii 4K.
Jak widać na zdjęciach telewizor jest zakrzywiony.

Telewizor wyposażony jest w odnowioną platformę Tizen i podwójny tuner (w Europie). Obsługuje HEVC i VP9 dzięki czemu jest gotowy na strumieniowe 4K z HDR z usługą strumieniowego przesyłu takich aplikacji jak Netflix, Amazon Video i YouTube. Można oczywiście podłączyć również odtwarzacz UHD Blu-ray za pomocą 2.0A HDMI.



KS9800 jest już dostępny w USA w wersji 65 i 78-cali. KS9500 jest już dostępny w Europie - w tych samych rozmiarach. Model 88-calowy wprowadzony zostanie później.

ceny:
USA 65 KS9800 za 4500 $
USA 78 KS9800 za 9999 $

Europa 65KS9500 - 3799 Funtów
Europa 78KS9500 - 8299 Funtów.

flatpanelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale jak nie chcą podać ile jest stref to szału nie ma jeśli chodzi o ilość .. ludzie powinni się wypiąć na ten model i tyle.. wielką łaskę robią że powiedzą to za co ludzie płacą i co by chcieli wiedzieć..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

brodacz

Active member
Bez reklam
Skoro najlepsze Philipsy już lata temu przy FHD miały 228 stref to analogicznie dzisiaj dla uzyskania podobnej czerni wypadałoby mieć ok 1000 przy 4k. Jednak wówczas okazałoby się, że oled wychodzi taniej... Myślę, że to jest glowna przyczyna dlaczego Fil nie ma już kolejny rok serii 9xxx. W przeciwieństwie do innych szanują swoich klientów i nie wciskają im kitu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na szczęście tyle mamy modeli tv, że każdy coś kupi i oby było tak zawsze.

Brodacz ja myślę , że Philips z innego powodu nie robi takich tv, bo gdyby zrobili taki model i choćby dali te 512 stref to swoje by musiał kosztować - pytanie ile ludzi by kupiło taki tv ... i ile by zarobili na tym? A dla nich lepiej jest zrobić tańsze tv i żeby ludzie kupili niż miałby dany model tylko stać w magazynach..
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wysokie koszty zaawansowanych systemów podświetlenia strefowego mają ograniczenia.
Cena OLED FHD 55" 910 spadła właśnie w Saturnie do 6 499 zł. A tam tyle stref ile subpixeli.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Inne oledy też jeszcze mają swoje problemy... ale jak uporają się z nimi to niewątpliwe może to być hit.. a wtedy samsung nagle zmieni politykę swoją i będzie robić oledy, gdzie w chwili obecnej twierdzi że nie opłaca się w to inwestować. Poczekamy zobaczymy, osobiście uważam że samsung będzie pierwszą firmą (nie licząc tych co już robią na mniejszą lub większą skalę), która zacznie robić oledy jak wszystko będzie ok z tą technologią.
 

colibri75

New member
A co z ta technologia jest nie ok? Moj 910 ma idealna matryce bez dziwnych chmur, ktore widzialem na forum u innych userow i powiem szczerze ze jestem w szoku jak gra. Najbardziej obawialem sie wypalen, ale gdyby dwa miesiace temu dostepne byly plaskie oledy to mial bym duzy problem z kupieniem panasonica. Poki co ja wad nie widze, ale to moze kwestia wrazliwosci :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale jak nie chcą podać ile jest stref to szału nie ma jeśli chodzi o ilość .. ludzie powinni się wypiąć na ten model i tyle.. wielką łaskę robią że powiedzą to za co ludzie płacą i co by chcieli wiedzieć..
A pamiętasz jak Sony naszemu forumowiczowi odmówiło informacji ile godzin ma nalatane TV który kupił? Dopiero jak zainstalował ukrytą kamerkę podczas wizyty serwisanta to się dowiedział, że tam jest poważny przebieg.
Zresztą Sony wymieni Ci np. w naprawianym TV matrycę na nie nową i też się nie dowiesz ile tysięcy godzin ma za sobą. Taka polityka.
A płacimy za ich produkty i chcielibyśmy wiedzieć:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam to , mi w sprawie stref odpisali na maila odnośnie mojego modelu :) na infolinii nie wiedzieli tego albo nie chcieli powiedzieć.. wszyscy się z tym kryją.. i nie bardzo rozumiem dlaczego, bo 156 stref przy dobrej elektronice daje radę, oczywiście każdy by chciał powiedzmy 516 albo i lepiej ale jest jak jest..
 
D

Deleted member 121090

Guest
No jak dla mnie ukrywanie przed klientem, że kupuje używany TV jak to zrobiło Sony jest dużo większym draństwem niż brak informacji ile TV ma stref.
 
Do góry