samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

cinek

Member
paulinezrulez2 napisał:
Witam wszystkich.

Może jednak ktoś z uzytkowników LE32N71 podzieli się informacją (wrażeniami) jak jest z wyświetlaniem tych czarnych pasów o których pisałem powyżej
Bardzo mnie to interesuje, sam się przymierzam do kupna tego LCD.
Czyżby nikt na to nie zwracał uwagi?

Pozdr.

Z tego co wiem to nie ma automatyki, można ręcznie bardzo dokladnie wyskalować (płynna regulacja wysokości obrazu i mozliwość przesuwania góra-dół tak że mozna sobie paski dokladnie obciąć). Wiem że to nie to samo co automat ale jest dość łatwe w obsłudze. Można na film nastawić tak jak ma być a rekamy niech sobie obcina ;)
Nie jestem jednak do końca pewien czy nie ma jakiejś autoamtyki ja w każdym razie nie zauważyłem.
 

Peter_NY

New member
paulinezrulez2 napisał:
Witam wszystkich.

Może jednak ktoś z uzytkowników LE32N71 podzieli się informacją (wrażeniami) jak jest z wyświetlaniem tych czarnych pasów o których pisałem powyżej
Bardzo mnie to interesuje, sam się przymierzam do kupna tego LCD.
Czyżby nikt na to nie zwracał uwagi?

Pozdr.

Patrzac sie w instrukcje jest opcja ustawienia Obraz / Rozmiar na "Auto Szeroko."
co z opisu = Automatyczne dopasowanie rozmiaru obrazu do proporcji ekranu 16:9
Tez Automatyczna szerokosc (4:3)
wszystko w instrukcji n71 na stronie Polski-14

Wiec super byloby gdyby ktos kto ma ten telewizor i jest w temacie tu sie wypowiedzial bo tez ta funkcja mnie interesuje :bober:
 

cinek

Member
LCC napisał:
Widzieliście jak poleciały ceny serii N?
3200zł
http://www.ceneo.pl/320099

Ciekawe czy już wiedzą o nowej serii 32N81.
A kiedy spadną ceny 32M71.
A ma być seria "81" ?
Może raczej "91" bo pojawiły się już duże modele z podświetleniem w technologii LED i kontrastem 10000:1.
Widziałem 40 calowego w akcji - kolory i czerń mnie rozwaliły. Obraz na wszystkich innych LCD wyglądał jak z innej bajki.
JA też szczerze mówiąc czekam na spadek cen M71. Jak spadnie poniżej 4000 to biorę od ręki.
 

LCC

New member
No właśnie to jakaś paranoja aby N był tańszy niż R. A przecież seria R to niższa klasa.
 

darek1976

New member
Rozmiar

Peter_NY napisał:
Patrzac sie w instrukcje jest opcja ustawienia Obraz / Rozmiar na "Auto Szeroko."
co z opisu = Automatyczne dopasowanie rozmiaru obrazu do proporcji ekranu 16:9
Tez Automatyczna szerokosc (4:3)
wszystko w instrukcji n71 na stronie Polski-14

Wiec super byloby gdyby ktos kto ma ten telewizor i jest w temacie tu sie wypowiedzial bo tez ta funkcja mnie interesuje :bober:

Na tej samej stronie jest informacja iz funkcja ta jest dostępna tylko w trybie "TV" "ZŁACZE 1" " ZŁACZE 2" "AV" i "S-VIDEO". Natomiast nie działa gdy źr ódło sygnału działa w trybie "MODUŁ" "PC" "HDMI 1" "HDMI 2"
Obraz możesz sobie rozciągnąć e pionie poprzez funkcje "POWIĘKSZENIE"
 

kp@

New member
paulinezrulez2 napisał:
Witam wszystkich.

Może jednak ktoś z uzytkowników LE32N71 podzieli się informacją (wrażeniami) jak jest z wyświetlaniem tych czarnych pasów o których pisałem powyżej
Bardzo mnie to interesuje, sam się przymierzam do kupna tego LCD.
Czyżby nikt na to nie zwracał uwagi?

Pozdr.
Wszystko zalezy od zródła sygnału:
sygnał HDTV niema potrzeby regulacji na obraz 16/9 na obraz 4/3 brak mozliwosci regulacji
sygnał SDTV ustawienia mozliwe albo na odbiorniku TV albo na tunerze u mnie C+HD tak że nie ma czarnych pasów chyba że obraz 16/9 jest jeszcze szerszy czyli ma proporcje 2,35:1.Obraz 16/9 ma proporcje 1,77:1
 

kp@

New member
MrAs napisał:
Mam właśnie problem z podlączeniem n71 z Mediasatem HD poprzez HDMI.
Kabelek Profigold. Obraz po podlączeniu jest sporo gorszy niż przez scarta. W C+HD "Misto Gniewu" oglądało się tragicznie. Czerń nie do przyjęcia, z jakąś poikselożą, plamami. Generalnie obraz przejaskrawia a jednoczesnie brak kontrastu, jakby za mgłą. W trakcie zmiany kanału pojawiąją się jakby powidoki ostatniej sceny poprzedniego kanału. Po zwykłym euro tego nie ma. DVD przez component - bardzo dobrze. Przed wymiana tunerka byłem zadowolony. Chciałem teraz się nacieszyć obrazem HD i "masz babo placek". Może ktoś się z tym spotkał. Może jakaś rada? Proszę...:sad:
A-ha. Jedynym plusem po hdmi jest chyba brak, lub prawie brak smużenia przy szybkim ruchu.
Ja nie mam takiego problem na LE 32 N71b a kabel HDMI mam "no name". Jakość trzeba sprawdzac na LUXE TV HD. Inne kanały sa mało wiarygodne.C+ ma poprawic jakość nadawania jak sie zwolnia miejsca na Hot Birdach po C+ France.Sprawdz wszystkie ustawienia na TV LCD i na Mediasat HD.Wypozycz inny kabel do prób.Ja mam podłaczone zarówno HDMI jak i Scart aby w razie problemu przestawic sie na lepszy sygnał/
 

paulinezrulez2

New member
kp@ napisał:
Wszystko zalezy od zródła sygnału:
sygnał HDTV niema potrzeby regulacji na obraz 16/9 na obraz 4/3 brak mozliwosci regulacji
sygnał SDTV ustawienia mozliwe albo na odbiorniku TV albo na tunerze u mnie C+HD tak że nie ma czarnych pasów chyba że obraz 16/9 jest jeszcze szerszy czyli ma proporcje 2,35:1.Obraz 16/9 ma proporcje 1,77:1

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, to co piszesz wszystko się zgadza. Ale mnie chodzi o to czy ten LE32N71 mają sygnał SDTV sam zlikwiduje te czarne pasy kiedy sygnał jest nadawany w formacie 4:3, lecz ma na górze i dole są czarne pasy (to przedewszystkim filmy i teledyski) i logo stacji jest na tym czarnym pasie u góry. Reasumując czy wytnie czarne pasy razem z logo kanału robiąc z tego 16:9. Philips 32PF9541 tak właśnie robił, jest to nawet opisane w instrukcji do niego. o taką automatykę mi chodzi.

Dzięki Ci za poprzednią odpowiedź i prośba o następne info na interesujacy mnie temat.

Pozdrawiam
 

kp@

New member
paulinezrulez2 napisał:
Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, to co piszesz wszystko się zgadza. Ale mnie chodzi o to czy ten LE32N71 mają sygnał SDTV sam zlikwiduje te czarne pasy kiedy sygnał jest nadawany w formacie 4:3, lecz ma na górze i dole są czarne pasy (to przedewszystkim filmy i teledyski) i logo stacji jest na tym czarnym pasie u góry. Reasumując czy wytnie czarne pasy razem z logo kanału robiąc z tego 16:9. Philips 32PF9541 tak właśnie robił, jest to nawet opisane w instrukcji do niego. o taką automatykę mi chodzi.

Pozdrawiam
Ja mam ustawione to na tunerze C+HD jako 16/9 powiekszony co daje efekt taki jak oczekujesz likwiduje czarne pasy na 4/3 a 16/9 jest normalny.Wczesniej gdy miałem tuner C+SD to ustawiałem to na TV to sie nazywało powiekszony 4/3 i takze efekt był podobny.
 

botr

New member
Moze ktos napisac o doswiadzceniu po uzytkowaniu portu USB
jakie pliki mozna odwazac(jpg, mp3, mp4 , dvdx itp ???)
I tak wogole jak sie ten port zachowuje ..
Pozdrawiam jako przyszły uzytkownik N71B
 

kp@

New member
użytkowanie portu USB

botr napisał:
Moze ktos napisac o doswiadzceniu po uzytkowaniu portu USB
jakie pliki mozna odwazac(jpg, mp3, mp4 , dvdx itp ???)
I tak wogole jak sie ten port zachowuje ..
Pozdrawiam jako przyszły uzytkownik N71B
Port USB jest traktowany jak miejsce podłaczenia pamięci podobnie jak pozostałe gniazda pod pamieci flash np SD z aparatu cyfrowego. Możliwa jest jedynie prezentacja plików jpeg wraz z ilustracja muzyczną w formacie mp3.Mając takie pliki można szybko uruchomic slajd show.Oczywiście najlepiej miec zdjecia jpeg w formacie 16:9.Filmiki można odtwarzac standardowo podłaczając aparat cyfrowy pod złaczę audio/video na cinchach.:) Równoczesnie można wpiąć trzy rózne pamięci flash w tym jedna przez USB.Ja praktycznie wpinałem tylko dwie tzn SD lub xD i po przez USB jeden pendrive.
Innych mozliwości niema w menu i instrukcji .
 

botr

New member
kp@ napisał:
Port USB jest traktowany jak miejsce podłaczenia pamięci podobnie jak pozostałe gniazda pod pamieci flash np SD z aparatu cyfrowego. Możliwa jest jedynie prezentacja plików jpeg wraz z ilustracja muzyczną w formacie mp3.Mając takie pliki można szybko uruchomic slajd show.Oczywiście najlepiej miec zdjecia jpeg w formacie 16:9.Filmiki można odtwarzac standardowo podłaczając aparat cyfrowy pod złaczę audio/video na cinchach.:) Równoczesnie można wpiąć trzy rózne pamięci flash w tym jedna przez USB.Ja praktycznie wpinałem tylko dwie tzn SD lub xD i po przez USB jeden pendrive.
Innych mozliwości niema w menu i instrukcji .

No to kiszka z tymi filmami przez USB ..lepiej chyba kupic wersje Samsunga bez USB a zaoszczedzoną kase wsadzic w DVD z USB
 

szwarou

New member
podlaczenie do kompa

Witam
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem tego cacka
Mam male pytanko - jakim kablem najlepiej podlaczyc go do kompa?

Pozdrawiam
 

t.gazda

New member
Witam serdecznie

mam jedno pytanko , a mianowicie kupiłem LE32N71B i posiadam też NOKIE 6630 i własnie chce podłaczyć kartę z tej noki do SAMSUNGa. Mam kartę MMC (http://www.kingston.com/flash/mmc_home.asp) i nie wiem czy trzeba ją włozyć z adapterem czy [ samą . Bo w instrukcji jest pokazana karta MMC ale ta duża

Prosze o pomoc moze ktoś już montował taką kartę
 

Jerzy_Jurkowski

New member
Czy kabelkiem z koncowkami dvi z jednej i d-sub z drugiej strony da rade podpiac ten telewizor do komputera i czy odbior bedzie w porzadku. Jak nie to jakie inne rozwiazanie?
 

t.gazda

New member
t.gazda napisał:
Witam serdecznie

mam jedno pytanko , a mianowicie kupiłem LE32N71B i posiadam też NOKIE 6630 i własnie chce podłaczyć kartę z tej noki do SAMSUNGa. Mam kartę MMC (http://www.kingston.com/flash/mmc_home.asp) i nie wiem czy trzeba ją włozyć z adapterem czy [ samą . Bo w instrukcji jest pokazana karta MMC ale ta duża

Prosze o pomoc moze ktoś już montował taką kartę

OK Wjaśniłem sprawę potzrebny był adapter do karty
 

botr

New member
pazio napisał:
Czy może ktoś wie jak współgra N71 z cyfrowym polsatem, ma ktoś tali zestawik.


JAk widzisz tu sa sami pytacze ... na tym forum brak ludzi z doswiadczeniem co mają juz taki telewizor
chyba :)))
 
Do góry