samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

Przemcio73

New member
jaqmd napisał:
Witam. Matryce IPS są zatem o klasę lepsze. Co zatem sądzicie O Panasonic LX 600P, który posiada właśnie taką matrycę? Jest niewiele droższy od N71. Który więc lepszy?
:confused: Serdecznie pozdrawiam.
Cześć. Tutaj może tylko pomóc bezpośrednie porównanie tych modeli w różnych warunkach sygnału. Nie miałem okazji ich widzieć w "akcji";) A może ktoś z forumowiczów już to sprawdził empirycznie?:D
pozdrawiam
 

Je2ry

New member
A wiec tak telewizor LE32N71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32n71b.asp Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów i ma palete barw EBU 138% natomiast LE32M71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m71b.asp Wyświetlanie 12.8 miliarda kolorów i ma Palete barw 128% PAL

Moje pytanie jest takie czy to mozliwe ze nowszy tv ma mniej kolorow?a co za tym idze ma gorsza jakosc obrazu? w koncu ktory lepiej wyswietla obraz?
no i na ktory sie zdecydowac M czy N bo chyba zrezygnowalem z R

PS O co chodzi z ta paleta barw?
 

Przemcio73

New member
Je2ry napisał:
A wiec tak telewizor LE32N71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32n71b.asp Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów i ma palete barw EBU 138% natomiast LE32M71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m71b.asp Wyświetlanie 12.8 miliarda kolorów i ma Palete barw 128% PAL

Moje pytanie jest takie czy to mozliwe ze nowszy tv ma mniej kolorow?a co za tym idze ma gorsza jakosc obrazu? w koncu ktory lepiej wyswietla obraz?
no i na ktory sie zdecydowac M czy N bo chyba zrezygnowalem z R

PS O co chodzi z ta paleta barw?
Witam. Seria m posiada 100hz czyli wyświetla znacznie lepiej szybkie zmiany ruchu obrazu. Czy zobaczysz różnicę w przejściach barw i kolorach w tych tv - może... Ja natomiast tak bardzo nie przesadzałbym z tą różnicą w jakości;). Starsze nie znaczy zawsze gorsze;)
pozdrawiam
 

Je2ry

New member
Aha a co chodzi z ta paleta barw?
No i na ktory sie w koncu zdecydowac M czy N :rolleyes: bo ja jako dosc slabo obeznany w temacie kupil bym N ale czekam na opinie specjalistow
Czy to ze M wyswietla szybciej zmiany ruchu przyda sie przy graniu na
XBOX-ie
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
Je2ry napisał:
Aha a co chodzi z ta paleta barw?
No i na ktory sie w koncu zdecydowac M czy N :rolleyes: bo ja jako dosc slabo obeznany w temacie kupil bym N ale czekam na opinie specjalistow
Czy to ze M wyswietla szybciej zmiany ruchu przyda sie przy graniu na
XBOX-ie
Witam. Do gier to chyba jedynie seria m. Najlepiej porównaj i wypróbuj sam. I na pewno nie przejmowałbym się mniejszą paletą barw w stosunku do serii n. Mam r32 i jestem bardzo zadowolony, także po podłączeniu peceta.
pozdrawiam
 

kp@

New member
Je2ry napisał:
A wiec tak telewizor LE32N71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32n71b.asp Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów i ma palete barw EBU 138% natomiast LE32M71B(http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m71b.asp Wyświetlanie 12.8 miliarda kolorów i ma Palete barw 128% PAL

Moje pytanie jest takie czy to mozliwe ze nowszy tv ma mniej kolorow?a co za tym idze ma gorsza jakosc obrazu? w koncu ktory lepiej wyswietla obraz?
no i na ktory sie zdecydowac M czy N bo chyba zrezygnowalem z R

PS O co chodzi z ta paleta barw?
Istnieje taki wzorzec trójkatny odtwarzanych barw. I to porównianie odnosi sie w stosunku do tego wzorca. Co chyba można zrozumieć że taki odbiornik może otwarzac wiecej barw niż system analogowy PAL.
 

PiotrP71

New member
sam... m61

bodek napisał:
Proszę o pomoc (porównanie) dwóch modeli samsunga LE32M61B i LE32N71B. Byłem zdecydowany na M61 ale nie wiem czy warto.
witam, niestety nie dam ci jasnej odpowiedzi, mam M61 obraz z dvd i kablówki jest rewelacyjny!!! na tym skończę gdyż jestem tylko zwykłym konsumentem pogłębiającym swoją wiedzę na tym forum,
 

bonoo2

New member
Samsung LE32N71B wobec Sony Bravia KDL-32S2020

Witam,
Wybór LCD'ka to ogólnie niezłe zamieszanie i mimo obszernych watków na forum, wciąż brak decyzji ostatecznej - w zamysłach n'ka, PS3, kd i bóg jeden wie co jeszcze..
Będąc dziś jednak w MM znalazłem Samsunga LE32N71 i Sony Bravia KDL-32S2020 obok siebie.. ten pierwszy jako tako poznany z dobrą opinią z mej strony, natomiast Sony - hm, osobliwe odczucie, ktore wprowadziło zamieszanie i wzbudziło ciekawość bo serii Sony nie znam na tyle jak Samsunga.
Chciałbym poznać Wasze opinie wobec tych dwóch modeli naprzeciw siebie.
W pierwszych planach był R71 Samsunga, ale chyba porzucony to już temat - boli 1 wejście HDMI, poza tym całkiem ok jak i cena przystępna.

pozdrawiam.
 

jackuc

New member
jaqmd napisał:
Witam. Matryce IPS są zatem o klasę lepsze. Co zatem sądzicie O Panasonic LX 600P, który posiada właśnie taką matrycę? Jest niewiele droższy od N71. Który więc lepszy?
:confused: Serdecznie pozdrawiam.

I ja podłączam się do pytania
Cena bardzo zbliżona tych dówch modeli.
Zatem

LX600 czy N71 ????
 

Zak_PL

New member
Samsung LE32N71B

Witam. Jestem posiadaczem tego o to telewizorka ale nie potrafie podlaczyc PS2 po komponencie a Xboxa360 przez kabel VGA oryginalny Microsoftu. Dodam ze Xbox normalnie dziala podlaczony kablem komponent ktory jest dodawany do zestawu Premium, ale jak podlaczam przez VGA to pokazuje sie komunikat - sygnal nie dostepny. W menu mam ustawienia- wybierz zrodlo a tam takie opcje:

1. TV
2. Zlacze1
3. Zlacze2
4. AV
5. S-Video
6. Moduł
7. PC
8. Hdmi1
9. Hdmi2

Opcje TV, Zlacze1, Zlacze2, Moduł i PC sa podswietlone jasniejszym kolorem.
Jak probowalem podlaczyc PS2 przez komponent to wybieralem "Modul" przez chwile pojawiaja sie paski i migotanie obrazu a potem komunikat - Sygnal niedostepny.
Czy robie cos zle, probowalem wybierac kazde zrodlo po kolei ale to nic nie daje, jedynie Xbox dziala po komponencie. Czy telewizor jest uszkodzony???
Bardzo prosze o pomoc, nie wiem juz co mam robic:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z tych modeli odpusciłbym tylko Sony .
A wybór który - Panasonic czy Samsung - zależy od warunków i potrzeb w jakich mają pracować te telewizory.
podaj jakie masz warunki ?
pozdrawiam
 

bonoo2

New member
No i zamówiłem.. wyszło na korzyść N71 - pokazałem swojej kobiecie oba i "pal licho, ileż można wybierać" - będzie N71.
Dzięki Kiki za zainteresowanie - odległość to jakieś 4 m, raczej częściej pomieszczenie "cienia" niż z dużą ilością słońca.
Teraz czeka dobór dobrego okablowania do tego, więc prosiłbym o jakieś sprawdzone propozycje i w jakiej kombinacji co do "n-tv" ; kina domowego , playstation, i co mnie interesuje również - podłączenie laptopa. Jednym słowem - z czym to zjeść.

pzdr, i mam nadzieję że za kilka dni będę mógł szczerze polecić ten model pozostałym.
 
Ostatnia edycja:

kaszana

New member
Promocja na Samsunga LE32N71B

Witam serdecznie.
Aktualnie w Euro RTV AGD jest krótka promocja na Samsunga LE32N71B.
Kosztuje 3999 zł.
Ponieważ naprawdę nie mam czasu chodzić, oglądać i dokonywać
selekcji, chciałbym zapytać i na podstawie opinii kupię go albo nie.
Telewizji nie oglądam dużo, głównie sport i motoryzację z kablówki.
Sporadycznie DVD.
Odległość 3 - 3,5 metra.
Proszę o pomoc.
Brać?
 

darien

New member
Brać - wiele dobrego napisano o tym modelu na forum. Nieźle wyposażony tv, a za te pieniądze nie zastanawiałbym się



Pozdro
 

golota

New member
kaszana napisał:
Witam serdecznie.
Aktualnie w Euro RTV AGD jest krótka promocja na Samsunga LE32N71B.
Kosztuje 3999 zł.
Ponieważ naprawdę nie mam czasu chodzić, oglądać i dokonywać
selekcji, chciałbym zapytać i na podstawie opinii kupię go albo nie.
Telewizji nie oglądam dużo, głównie sport i motoryzację z kablówki.
Sporadycznie DVD.
Odległość 3 - 3,5 metra.
Proszę o pomoc.
Brać?


Ja dzis jade do Euro i biore:D. Cena jak dla mnie super atrakcyjna. W necie najtaniej kupisz za 4500. Podobno jest tylko kilka sztuk, takze pospiesz sie lepiej;)
 

kaszana

New member
Już prawie byłem zdecydowny, ale zacząłem się wachać między tym Samsungiem a Panasonikiem LX600.
Wygląd Panasonica podoba mi się DUŻO bardziej.
 

jaqmd

New member
Właśnie kupiłem dziś LE32N71B. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Na razie jest podłączony do zwykłej anteny zbiorczej, obraz z TVP i Polsat wyśmienity.
 
Do góry