Samsung WS32Z419P - brak wyjścia słuchawkowego

xber

New member
Przymierzam się do zakupu tego telewizora, jednak jedna niewyjaśniona kwestia powstrzymuje mnie od tego. Chodzi mianowicie o brak wyjścia słuchawkowego lub wyjścia audio, które umożliwiłyby transmisję dźwięku towarzyszącego oglądanemu obrazowi na zewnętrzny wzmacniacz i głośniki. Czy ktoś może wie, jak sobie z tą kwestią poradzić?

Niektórzy radzą zastosować specjalne przejściówki Euro z dodatkowym wyjściem i wejściem audio, jednak jest to rozwiązanie mało eleganckie i niepewne. Po pierwsze, w przypadku przyłączenia w ten sposób 2 lub więcej urządzeń (np. dekoder telewizji cyfrowej, magnetowid oraz odtwarzacz DVD podłączony przez component) jest to trudne do wykonania. Po drugie, wydaje mi się, że w takiej sytuacji telewizor zawsze przekazuje dźwięk ze swojego tunera.

Jeżeli nic się w tej sprawie nie da zrobić, to po prostu telewizora nie kupię. I niech firma Samsung żałuje, że nie pomyślała o tak oczywistej rzeczy.
 

timur

New member
Ws-32z419p

Fakt, ten model nie ma wyjścia słuchawkowego. Rozwiązaniem jest, jak to określiłeś - "rozwiązanie mało eleganckie i niepewne". Ja podłączyłem do wyjścia scart (AV) poprzez przejściówkę, no i działa. Być może lepszym rozwiązaniem jest podłączenie pod dekoder lub odtwarzacz.
Poza tym warto zapoznać się przed zakupem z instrukcją
http://www.samsung.com/pl/support/p...SSI=/pl/module/ssi/right/rmenu_television.sec
 
Ostatnia edycja:

tvdarek

New member
[FONT=&quot]Trzeba dokupić słuchawki bezprzewodowe, one mają wzmacniacz, który można sterować z wyjść audio. Takie wyjścia są wyprowadzone w tym telewizorze.
Po gwarancji można w środku dołożyć gniado słuchawkowe, to nie problem.
.
[/FONT]
 
Do góry