Samsung WS-32 Z 409P(CRT)

seat98

New member
Proszę o opinie za i przeciw tego modelu(jakość obrazu,rozdzielczość,
funkcjonalność i niezawodność) ponieważ mój kumpel strasznie się napalił
na ten model i powiedziałem aby nie był w gorącej wodzie kompany bo trzeba się chłopaków najpierw na forum zapytać a dopiero potem zrobić zakupy i
wobec tego proszę was o szczerą opinie na temat Samsunga WS-32Z409P.
 

Markcox

New member
seat98 napisał:
powiedziałem aby nie był w gorącej wodzie kompany bo trzeba się chłopaków najpierw na forum zapytać a dopiero potem zrobić zakupy

To miło z Twojej strony :D

Co do TV to przyznam CI się że sam "celowałem" w jego strone sądząc że technologie zarówno LCD jak i PDP są niedopracowane. A tu: CRT HD ready - po prostu bajka, tylko że nie z happyend'em:D
Ja skusiłem się na plazmę i nie żałuję absolutnie tego wyboru. Odrzuciło mnie od tego samsunga wiele niekorzysnych opini na jego temat.
fatalna geometria
fatalna ostrość obrazu w rogach kineskopu
przebarwienia obrazu (występują jakieś dziwne różowe plamy na kineskopie po dłuższym użytkowaniu)

nie ukrywam że design jest na prawde jak na CRTka zaje***ty (wygląda jak trochę grubszy LCD) ale nic poza tym.
Większość user'ów jako alternatywę poleca PHILIPSa (9551/12) który też nie ustrzegł się delikatnych wad. Ale cóż... nie ma rzeczy (ani tym bardziej ludzi:twisted: ) idealnych
 

seat98

New member
Dzięki za podpowiedź też tak myślałem że oprócz design to nic w nim nie ma
ale poczekamy może jeszcze ktoś się dołączy do tego tematu
czym więcej wypowiedzi tym lepiej.
 

Markcox

New member
hmmm... to nie jest do końca tak, że po za disagnem nic w nim nie ma. W końcu jest to najlepszy (zaraz po wspomnianym już philipsie) CRT z dostępnych aktualnie na rynku. Wszystkie te wady podyktowane są technologią kineskopu. Im kineskop krótszy tym gorsza geometria i ostrość wyświetlanego obrazu w samych rogach kineskopu pozostawia wiele do życzenia.
Poszukaj dobrze w necie, na innym forum jest bardzo szeroko omówiony temat tego samsunga i przeprowadzony test porównawczy SAMSUNG vs. PHILIPS.
 

apollo32

New member
Najwieksza wada tego tv nie sa zadne przebarwienia kineskopu ani zła geometria ani zadne inne pierdoły tylko echo jakie wystepuje przy ogladaniu obrazu.Niektorych filmow nie da sie prawie ogladac bo widac jakby podwojny obraz, takie niby smuzenie ciezko to poisac ale rzuca sie w oczy.Efekt ten nie wystepuje czesto ale jednak jest widoczny i nie wiem dlaczego np w jednym filmie to widac a w drugim juz nie.
 

Markcox

New member
Więc jak widać albo skusić na PDP/LCD albo na używanego CRT z czasów, kiedy jeszcze był na nie popyt i solidnie przykładano się do jakości wykonania ;)

wybór należy do Ciebie :eek:k:
 

seat98

New member
Byłem dzisiaj w sklepie rtv i żeczywiście jak się dobrze wpatrzy i chwilę z nim
pobędzie to widać wyraźnie szczególnie na osobach odbicie tak jak na tv
rozsiewczej przy źle ustwionej antenie i nie jest to cały czas tylko w niektórych momentach.Ja osobiście z takim mankamentem bym nie wytrzymał
bo jak wydawać kasiorkę to już za coś co będzie mi przynosiło radość z oglądania bo chyba każdemu o to chodzi.Na pierwszy rzut oka telewizorek jest
piękny i nie ma w designe sobie równych ale obraz już ma wiele do życzenia
przynajmniej to co ja widziałem.
____________________________________
Panasonic TX25AD1P,DVD S52EK,Yamaha RXV-630,Wharfedale 8.1,Tonsil
2x200,AKG K-501
 

Markcox

New member
a propo designu - z tego co mi wiadomo, TV kupuje się do oglądania telewizji, a nie żeby się na niego patrzeć:p

Więc osobiście odradzam tego CRTka. Niewiele brakowało a sam wbiłbym się z nim na minę ;) na szczęście w tempo przejrzałem na oczy i teraz stoi u mnie ślicznie świecący PDP :D
 

herbert

New member
jak najbardziej podpisuje sie pod tym co powiedzieli przedmocy. sam chcialem zakupic tego samsunga, ale chyba jednak zdecyduje sie na philipsa 9551
 

smiglostopy

New member
czytam, czytam i nie moge sie nadziwic skad u ludzi taka pasja bajkopisarska? czy ktos z przedmowcow widzial ten tv w innej sytuacji niz przez szybe wystawowa sklepu?

mam ten tv od 1,5 roku. oczywiscie nie jest wolny od wad, ale sorry "smuzenie obrazu", "echo"... jak mozna takie rzeczy wypisywac? nie jestem specem elektronicznym wiec nie wiem czy technicznie "smuzenie" jest w crt mozliwe, ale jak zyje na tym swiecie kilka ladnych lat, w zadnym crt tego nie widzialem (a juz na pewno efekt owy nie wystepuje w slimie samsunga).

pisalem o tym juz kilka razy, ale moze jeszcze komus sie przyda, a wiec po krotce...

wady:
- przy obrazie 4:3 rozciagnietym na 16:9 niedociagniecia w geometrii. da sie z tym zyc, ale daleko temu do perfekcji. oczywiscie jest opcja obrazu 4:3, ale nie po to kupuje sie panoramiczny tv, zeby sie katowac takim obrazem. przy sygnale 16:9 problem z geometria znika.
- kolorowe plamy. potwierdzam moga byc. u mnie jest od poczatku! jest to usterka na tyle malo dokuczliwa (moze jestem malo wymagajacy), ze nie chcialo mi sie nawet z tym jechac, zeby wymienic na inny egzemplarz. u mnie pojawia sie na niebieskich planszach z boku ekranu. moze to kwestia przyzwyczajenia, moze malej wrazliwosci na detale w kazdym idzie wytrzymac (choc dla niektorych moze to byc problem)
- jedno wejscie hdmi
- glosne wlaczanie/wylaczanie

zalety:
- obraz z dvd (samsung hd850) zyleta,
- obraz hd zyleta,
- obraz 16:9 (np z tvn) niezly. zero problemow z geometria,
- 1080i
- wejscia analog z boku (s-video i cinch),
- design (myslalem, zeby kupic sony xbr'a, ale jest 3 rzy grubszy i zajmowalby mi pol pokoju),
- cena (przynajmniej w momencie kiedy ja kupowalem. teraz za 2 razy tyle mozna kupic plazme panasa 42". wtedy za 2 razy tyle byly badziewne lcd sony 23". nie wiem ile obecnie ten tv kosztuje...)

gdybym mial kupowac jeszcze raz dzisiaj to kupilbym... plazme pioneer'a ;) ale tylko dlatego, ze dostalem awans w robocie :D za ta sama kase nie zastanawialbym sie dlugo i lyknalbym jeszcze raz samsunga (tym bardziej, ze w nowym opakowaniu bardziej mi sie podoba)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...testowałem dość dokładnie model 419 (nie wiem w czym są różnice, ale raczej kosmetyczne) i Samsung na tle "poprzedniej generacji" dobrych CRT nie wyróżnia sie niczym szczególnym (wręcz przeciwnie).

Zaleta - "design", jak ktoś lubi i tylko tyle.

Ciekawostka:
- w trybie 720p/1080i - juz nie występuje brak ostrości po bokach (moze jest, ale mało widoczny).

Ps - przebarwień (chwilowych) mozna uniknąć zmniejszając kontrast (oczywiscie do warunków akceptowalnych...).


Pozdrawiam.;)
 

kirwan

New member
A jesli idzie o porownanie tych 3 modeli to ktory bedzie lepszy?
sams WS-32Z409P czy panason TX-32PS12P czy philipsa 9551 ?

czy moze cos mniejszego jak? thompson 28WM100T?

Ogladalem wczoraj LCD - kto to kupuje?????
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
(nic odkrywczego)
...wybrać to, co najlepiej Tobie pasuje (na sygnale, który preferujesz).

Gwarantuję że nawet TV 4:3 z nowych technologii będzie odbierał....najlepiej (jak preferujesz 4:3).

Śledzac uważnie fora (i trochę z własnej praktyki np. z 409/419 ) zwróć uwagę:
a/ Samsung 16:9 "płytki" b.widoczny brak ostrości po bokach ekranu (nie poprawi tego żadne menu serwisowe = sprawdzone) - jakiś błąd , moze tylko w sofcie, ale kogo to obchodzi i inne wady (spójrz na twarze spikerów i porównaj z innymi CRT - szczególnie widoczne na słabszym sygnale np kablówki..., czy niskiej jakości cyfrowej transmisji)

b/ philips 9551 - opisany "efekt fali" przy sporadycznych ustawieniach , ale przebarwienia ekranu (maskownica kiepska) dość szybka się ujawniają
(obraz o wiele naturalniejszy od Samsunga, jak dobrze ustawisz)

c/ Panasonica nie znam za bardzo , jednak jeżeli to nadal kineskop z maską invarową i chodzi dobrze (sprawdzić , czy ten model ma np Accuity, znaczna poprawa przy skalowaniu do 16:9) - czemu nie.

d/Thomson 28WM100T - nie znam modelu , ale znowu mniejszy rozmiar ekranu da przewagę nad 32' (w jakości ) , jak jakieś poprawiacze są też ok.

W gruncie rzeczy znowu...patrz 1wszy akapit (bo obecne CRT, juz nie mają tej jakosci , co kiedys...koszta, koszta...koszta....)

Ps - oczywiście jest to tylko sugestia... :D
 

boci

New member
Samsung -Slim

Nawiązując do tematu Samsunga Slim. Za dużo nie powiem na temat 32 calowego, ponieważ posiadam 29 cali (4:3). Ale zapewne majawspolną cechę. Wyskakujące plamy - czerwone zwłaszcza w rogach ekranu to efekt namagnesowania kineskopu.W sumie telewizor ma układ automatycznego rozmagnesowywania (działa), ale jest to wkurzające,że po kazdym właczeniu telewizora plamy są zawsze i dopiero stopniowo znikaja w trakcie pracy. Nie wiem czy ktoś juz wspominał o głośnej pracy telewizora - winą są głośno pracujące cewki i nie jest to usterka. "Te modele tak mają" :eek:k:- podaje serwis . (W nocy przy niskim poziomie głosu słychąc super dźwięk i to nie programu muzycznego tylko ----> PRACUJĄCYCH W POCIE CZOŁA CEWEK. :-D
 

boci

New member
Nie wiem jakie macie zdanie, ale ja w chwili obecnej nie ładowałbym się w kineskopy. Kwestią czasu jest wyparcie ich przez LCD i plazme. Kupiłem Slima rok temu. Różnica w cenie w porównaniu z LCD była znaczna. A teraz... Ceny leca w dół.
 

arturnafciarz

New member
kłopoty z obrazem po HDMI

Włączam się dopiero teraz bo dopiero Was znalazłem i się zarejestrowałem. Witam wszystkich! Od pół roku mam WS-32 Z 419P. Kupiłem go będąc swiadom wszystkich jego wad (koszmarna geometria, głosne włączanie). Przebarwień nie stwierdzam, po rogach lepiej rysuje niż mój wcześniejszy Samsung 4:3. Obraz z DVD po komponencie lub RGB - żyleta. Obraz z kablówki lepszy niż 32 calowe LCD (dlatego nie kupiłem LCD a niestety nie produkuje się 32 calowych plazm - małe mieszkanie nie pozwala na większy telewizor). Na czym polega mój problem. Nie potrafię prawidłowo podłączyć DVD do tego telewizora przez kabel HDMI. Obraz drga jak na TV 50Hz i wcale nie jest lepszy niż przez komponent czy RGB.
A na koniec powiem Wam, że widziałem w Media-Markt ten model z idealną geometrią. Szukałem pezez kilka minut i do niczego nie mogłem się doczepić - czyli zdarzają sie udane egzemplarze.
Pozdrawiam
 

arturnafciarz

New member
kłopoty z obrazem po HDMI

Włączam się dopiero teraz bo dopiero Was znalazłem i się zarejestrowałem. Witam wszystkich! Od pół roku mam WS-32 Z 419P. Kupiłem go będąc swiadom wszystkich jego wad (koszmarna geometria, głosne włączanie). Przebarwień nie stwierdzam, po rogach lepiej rysuje niż mój wcześniejszy Samsung 4:3. Obraz z DVD po komponencie lub RGB - żyleta. Obraz z kablówki lepszy niż 32 calowe LCD (dlatego nie kupiłem LCD a niestety nie produkuje się 32 calowych plazm - małe mieszkanie nie pozwala na większy telewizor). Na czym polega mój problem. Nie potrafię prawidłowo podłączyć DVD do tego telewizora przez kabel HDMI. Obraz drga jak na TV 50Hz i wcale nie jest lepszy niż przez komponent czy RGB.
A na koniec powiem Wam, że widziałem w Media-Markt ten model z idealną geometrią. Szukałem pezez kilka minut i do niczego nie mogłem się doczepić - czyli zdarzają sie udane egzemplarze.
Pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...jak mozesz = zrób eksperyment.

Ustaw DVD na NTSC i tak zapuść jakies demo (sam mzoesz NTSC sobie zrobić).
Efekt?
Przestanie drżeć (bo to juz 60Hz, a nie 50 i często w CRt właśnie dlatego było takie określenie "progressiv NTSC".

Czy jest na to radą?

W PAL = nie.

Jednak nie przejmuj się, przy CRT progresywne jest mało istotne (jak TV ma swój układ poprawy obrazu) i chyba właśnie to sam zauważasz.

Pozdrawiam zadowolonego (w miarę) posiadacza i ....LG zaczyna przebąkiwać o 32' PDP jeszcze w tym roku.
 

arturnafciarz

New member
crt samsung

Dziękuję za rady, sprytne z tym NTSC. W wolnej chwili pobawię sie. Bardziej ucieszyła mnie informacja o 32 calowej plaźmie (jaka rozdzielczość?). Nie wiem tylko, czy moja żona przezyje kolejną zmiane sprzetu.
Pozdrawiam
 
Do góry