Samsung vs Sony 55 cali 4K

emailo

New member
[FONT=&quot]Witajcie,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru pomiędzy dwoma telewizorami.
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]- Samsung SUHD KS7000S
- Sony seria XD85 (występują różne warianty KD55SX8508, KD55XD8599)[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Oba modele są interesujące, jednak w różnych sklepach słyszę różne opinie. Chyba, że macie alternatywną propozycję, budżet 6 tysięcy.
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu właściwego wyboru :smile:[/FONT]
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ten Samsung to niezbyt udany model i jak prześledzisz tutejsze posty na temat tego telewizora to dużo osób narzeka na bad pixele, kurz i odstającą obudowę. Najniższy model SUHD, klepany i składany chyba w piwnicy. Moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić KS8000. Ten Sony jest na matrycy IPS, więc jeżeli Tobie to nie przeszkadza to można go przytulić.
Oglądałeś Panasonica 58DX750?
 

emailo

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - to jeszcze nie ustalone
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - od południa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL 32”
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - ważne aby czytał różne formaty filmów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC
10.Jakie urządzenia ? konsola PS
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film + sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, sporadycznie 15%
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 55”
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000Tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie


Kiki
".....Oglądałeś Panasonica 58DX750?"

tak, ale niestety przekracza i tak napięty już budżet
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
w Euro jest dostępny za 6199zł

Jeśli chcesz Soniaka 55XD8505, to w matrixmedia.pl masz go w czasowej promocji w cenie 5699 zł z 4-letnią gwarancją Sony. Soniak jest wprawdzie na matrycy IPS, ale w tej cenie gra naprawdę dobrze i ma świetne kąty patrzenia
Z kolei model 55XD8577 jest w teraz w promo w Media Markt za 5499 zł.

Sprawdź koniecznie Panasa 58DX750, który wprawdzie przekracza o 300 zł Twój budżet, ale masz ekran o 3" większy. Do tego matryca VA, a więc i czerń będzie znacznie lepsza od Soniaka w trakcie wieczornych seansów.
 

emailo

New member
Czy orientujecie się na czym polega różnica w oznaczeniach Sony ?
55XD8505, 55XD8577, 55XD8599

Jak wygląda sprawa odtwarzania różnych plików wideo w Sony i Panasonic ?
Wiem, że Samsung radzi sobie z takimi plikami, ale nie mam doświadczenia jeśli chodzi o powyższe marki
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy orientujecie się na czym polega różnica w oznaczeniach Sony ?
55XD8505, 55XD8577, 55XD8599

Jak wygląda sprawa odtwarzania różnych plików wideo w Sony i Panasonic ?
Wiem, że Samsung radzi sobie z takimi plikami, ale nie mam doświadczenia jeśli chodzi o powyższe marki

Soniaki te różnią się w zasadzie tylko współczynnikiem odświeżania - w XD8505 jest 800Hz, a w pozostałych 1000Hz. W praktyce różnice niezauważalne, ponieważ wszystkie te modele mają matryce natywne 100/120Hz. Moim skromnym zdaniem matryce IPS w tych TV, mają niezłą czerń (jak na IPS oczywiście), wyraźnie lepszą niż w TV marek LG (UH950) czy Philips (6561 czy 7101) posiadających również matryce IPS. No i Soniaki te mają najlepsze kąty patrzenia z nowych modeli.

Co do Soniaków to do komfortowego oglądania multimediów pod USB konieczne jest zainstalowanie KODI, ponieważ player systemowy jest lipny.
U Panasa jest z tym jeszcze gorzej, ponieważ nie ma możliwości doinstalowania porządnego playera. Pozostaje więc tylko dokupienie zewnętrznego playera pod HDMI. Na Panasie oczywiście czerń wyraźnie lepsza niż na Sony z uwagi na zastosowaną matrycę VA.
 

galaxteck

New member
A jak obecnie radzi sobi Android? Dalej zawiesza sie? Kusi ten Panasonic 58DX750 ale w sumie teraz w jego cenie mozna lyknac Sonego 65W855C tylko ten nieszczesny Android.. :(
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ale ten Panas to solidny UHD. Mój ojciec posiada od roku W755c i Android na nim działa bardzo dobrze już od samego początku. Problemy ze stabilnością tego systemu miały ubiegłoroczne Philipsy.
 

galaxteck

New member
Zgadza sie, ale za tak dobre UHD w 65" trzeba niestety slono zaplacic.. :( A moze warto sie pokusic na dobre FHD jezeli komus nie zalezy na 4K. Niestety ja po opiniach sie zrazilem Androidem ;) Odleglosc do tv mam 4m ale bedzie rowniez ogladany z ok. 3 wiec mam dylemat.. Z Samsunga 60KS7000 zrezygnowalem ale woelkosc matrycy idealna :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Niestety, dobre 65" UHD kosztuje.
Przy 4m wielkość ma znaczenie i skoro Tobie wystarczy FHD to bierz śmiało W855c, bo w tej cenie lepszego telewizora w tym rozmiarze nie uświadczysz.
 

galaxteck

New member
Dziś się przekonałem na własnej skórze tzn. kupiłem Sony 55X8507 licząc na to, że może wystarczy mi 55" cali, a przesiadka była z 42" i niestety przy odległości 4m to zdecydowanie za mało. Tv tylko podłączyłem więc osobiście nic o nim nie napiszę, ale prezentuje się ładnie. Trochę brakuje ambilighta do którego się przyzwyczaiłem w Philipsie :) Niestety tv muszę zwrócić i pomyśleć o 60KS7000, a najchętniej jakiś 65" np. W855, choć trochę się obawiam np. cloudingu..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za tyle kasy co Samsung 60KS700 - możesz kupić Philips 65PUS6521 i to właśnie z ambilightem, 100Hz, 4K, HDR, Android, Kodi, MXpLayer .
A co ile lat wymieniasz telewizor ?
 
Do góry