Samsung vs. Sony --> 42"-46"

tayson

New member
Witam serdecznie wszystkich!!

Otóż stoję przed wyborem TV i bardzo serdecznie proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę.

Cel -> oglądanie filmów o średniej i dużej rozdzielczości 90% (kino różne, od dynamicznego do bardziej statycznego), PS3 - 10%.
Oczekiwane parametry -> Full HD, relatywnie dobry input lag, i poprostu dobra jakość obrazu, funkcja smart Tv moga być, ale nie muszą, byle można było podłączyć USB z filmem bezpośrednio do TV
Wielkosć -> 42"-46"
Cena -> 2000 - 2800 zł

Wstępnie wyselekcjonowałem 3 modele......
1. Sony KDL-42W655 - świetny input lag (podłączałem kompa żeby to sprawdzić), test Buroscha wypadł bardzo dobrze!!, dla mnie rewelacyjny design
2. Samsung UE42F5700 - sporo gorszy input lag...ale da rade znieść, test buroscha dużo gorzej, ale obiektywnie bardzo dobry obraz, design dla mnie również ok.
3. Samsung UE46F5300 - input lat podobny jak w F5700, test buroscha również podobnie, wydaje mi się nieco gorszy obraż (mniej żywe barwy).

Bardzo proszę o pomoc w wyborze z argumentacją.
Dziękuję!!!
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak jak napisałeś jeśli nie interesuje smart + obsługa filmów z USB bo masz laptopa możesz spokojnie zostać przy Sony.
Pamiętaj tylko że żaden z wymienionych przez Ciebie TV nie ma 100Hz
 

tayson

New member
Dziękuję za odpowiedź tdx,
a które z modeli Samsunga lub Sony mają już 100Hz? Bo już się powoli gubię..... F6400 będzie miał? Czy dopiero F6800?

Z tego co widziałen (i testowałem) do każdego z tych TV można podpiąć pamięć USB z filmami i muzyką i gra bez problemów. Oczywiście nie testowałem wszystkich formatów ;]

Poleciłbyś mi jakiś inny model w podobnej półce cenowej oraz pod moje preferencje??

Dziękuję.
 

tdx

New member
Bez reklam
W samsungu najniższy model 100Hz to F6100 później F6400 i dalej w Sony dopiero W805 po wakacjach powinna pojawić się seria W7

Jeśli chcesz 46" to faktycznie może to być F6400
 

tayson

New member
Bardzo dziękuję za pomoc.

Mam jeszcze dwa pytania na koniec:

1. Czy jeżeli mam wzmacniacz i kolumny, i chcę podłączyć TV, to czy jest strata w jakości dźwięku jeżeli to będzie połączenie minijack->cinch?

2. Włączając test buroscha na różnych modelach widać zasadniczą różnicę w rozróżnieniu barw. Przy porównaniu sony vs. samsung jest mega różnica na korzyść Sony. Czy jest to faktycznie odczuwalne w użytkowaniu codziennym? czy jest to tak naprawdę kwestia poprawnej kalibracji?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak przez słuchawkowe złacze w TV to kiepski pomysł (ale jak nie ma wyjścia to co zrobić ;)) lepiej wyjść optykiem ;)

Wszystko jest kwestią ustawień. Osobiście lubię ustawienia oparte na wzorcu naturalnym w samsungu.
Po kalibracji Samsung najlepiej wypada w trybie FILM
Ale to Tobie ma się obraz podobać :)
 

tayson

New member
Rozumiem że mam wierzyć specyfikacji na stronie oficjalnej Samsunga? Np. F6400 ma ponoć optyczne wyjście a nie ma wyjścia słuchawkowego....na stronach sklepów jest odwrotne informacja....

PS. chciałbym jeszcze przetestować materiał filmowy na modelu F6400 i W655 żeby sprawdzić czy mi te 100Hz zrobi różnice.....jaki film dobrać ?? tj. sceny akcji, 29kl/s, full hd?? I czy wielkość pliku zrobi różnicę? tj. czy wystarczy mały plik żeby sprawdzić jak sobie TV radzi??

Dziękuję za odpowiedzi, to już naprawdę ostatnie :p
 

tayson

New member
hahaha, dziękuję.
Subiektywna opinia jest dobra, ponieważ wyjątkowo opiniotwórcza ;]

Ściągnę i przetestuję....biorąc pod uwagę półkę cenową będę rozważał UE40F6800 i Sony W655. Chyba, że jeszcze coś jako alternatywa? Bo będę sie trzymał 40"-42".


PS.mam nadzieję, że nie będzie to traktowane jak offtopic, ale biorąc po uwagę ewentualny serwis sprzętu, która sieć sprzedażowa będzie najmniej problemowa?

Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancja jest ogólnopolska, przepisy ogólne takie same dla wszystkich. Ewentualne podejście do klienta.
 

tdx

New member
Bez reklam
jeśli chcesz F6800 wieszać zostać przy nim jeśli ma stać wybierz F6500 to dokładnie ten sam TV chyba że urzekła Cię obudowa :)
 

tayson

New member
akurat ramka/obudowa w 6800 jest tragiczna....
"specjalista" w sklepie zachwalał mi 6800 jakoby w inny sposób była podświetlana matryca w stosunku do 6400 i 6500... czyli bujda?

PS. jest jakaś alternatywa do F6500, tzn tak samo dobre kolory, odświeżanie itp. ale z ograniczonym Smart TV?
 

tdx

New member
Bez reklam
heh kolego F6100 i F6400 to te same matryce różnią się tylko SMARTEM

F6500 i F6800 to te same TV różnią się wyglądem

F6640/F6650/F6770 to te same matryce co F6500 i F6800 tylko mają cmr 600Hz microdimming wygląd i pilot
 

tayson

New member
Świetnie, dziękuję.

Zatem moja ostateczna decyzja roztoczy się pomiędzy 46" F6100 a 40" F6500 ;] Ta sama cena. Spróbuję przetestować jeden i drugi z pena i zobaczę co powie serce ;]

PS. taki dodatek jak 3D....na jednym i drugim efekt będzie podobny?

Dziękuję za bardzo dużą pomoc ;]
 

tayson

New member
BTW - zakup tv z ograniczonym smartem (6100) i do tego np Blue-Ray Samsung F5500 powinny zapewnić pełną funkcjonalność, mam rację? ;]
 
Do góry