Samsung vs Panasonic

darekgra

Member
Dziś po wczorajszej nocy możemy te brednie koledze wybaczyć, w innym wątku pisze że aluminium to materiał szlachetny pewnie tak samo jak manta gra lepiej :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje Wszystkim za udział w wątku. ;) Było wszystko: śmiech , łzy, banicja, skrajne opinij , Manta,"manita", zamykający się fabryki, 60 hgz, IPS i VA.:D
A i tak w MM zostali tylko tv wystawione. Zarezerwowałem oby dwa. Żeby na pewno zostawić lepszy.;-) Nie interesuję mi żadne Smart i system w TV. Podałem takie info na początku. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, które kupują TV, pod kątem sprawnego systemu Smart i ze względu na dodatkowe funkcji. Ale , każdemu swoje i tak niech zostanie.Dla mnie liczy się tylko obraz. Lepszy obraz zostanie, gorszy pojedzie do MM.
Dziękuje i pozdrawiam.
 

strazakp

Banned
Dziękuje Wszystkim za udział w wątku. ;) Było wszystko: śmiech , łzy, banicja, skrajne opinij , Manta,"manita", zamykający się fabryki, 60 hgz, IPS i VA.:D
A i tak w MM zostali tylko tv wystawione. Zarezerwowałem oby dwa. Żeby na pewno zostawić lepszy.;-) Nie interesuję mi żadne Smart i system w TV. Podałem takie info na początku. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, które kupują TV, pod kątem sprawnego systemu Smart i ze względu na dodatkowe funkcji. Ale , każdemu swoje i tak niech zostanie.Dla mnie liczy się tylko obraz. Lepszy obraz zostanie, gorszy pojedzie do MM.
Dziękuje i pozdrawiam.
Napisz jak będziesz już po testach o wrażeniach i z info jaki tv wygrał
 

sodalit1990

New member
Dziękuje Wszystkim za udział w wątku. ;) Było wszystko: śmiech , łzy, banicja, skrajne opinij , Manta,"manita", zamykający się fabryki, 60 hgz, IPS i VA.:D
A i tak w MM zostali tylko tv wystawione. Zarezerwowałem oby dwa. Żeby na pewno zostawić lepszy.;-) Nie interesuję mi żadne Smart i system w TV. Podałem takie info na początku. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, które kupują TV, pod kątem sprawnego systemu Smart i ze względu na dodatkowe funkcji. Ale , każdemu swoje i tak niech zostanie.Dla mnie liczy się tylko obraz. Lepszy obraz zostanie, gorszy pojedzie do MM.
Dziękuje i pozdrawiam.

A dokładnie jakie modele zamówiłeś 65 FX 600 i samsung?czy TX 65FX740 i samsung?.
FX740 bardzo trudno kupić.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dziś po wczorajszej nocy możemy te brednie koledze wybaczyć, w innym wątku pisze że aluminium to materiał szlachetny pewnie tak samo jak manta gra lepiej :)
A tutaj zgadzam się z KIKI. Aluminium to szlachetny materiał. Bez dwóch zdań. Jak go dobrze odpolerujesz , polakierujesz to już jest git.;). Takie czasy. Kiedy ostatni raz trzymałeś, na przykład telefon,w rękach , z aluminium? A właśnie. Wszechobecny płastyk, bo tanio. Aluminium, już z 5-6 łat, jak jest szlachętnym materiałem. I to tak, na serio.
A dokładnie jakie modele zamówiłeś 65 FX 600 i samsung?czy TX 65FX740 i samsung?.
FX740 bardzo trudno kupić.

Tak. FX740 vs Samsung. Obiecał że Panas będzie dostępny. Zobaczymy.
 

darekgra

Member
Z tym szlachetnym materiałem to takie moje zboczenie zawodowe, aluminium nie jest i nigdy nie będzie szlachetnym materiałem co byś z nim nie zrobił.
Jest lepszym materiałem od wszechobecnego słabego
plastiku ale nie szlachetnym.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Z tym szlachetnym materiałem to takie moje zboczenie zawodowe, aluminium nie jest i nigdy nie będzie szlachetnym materiałem co byś z nim nie zrobił.
Jest lepszym materiałem od wszechobecnego słabego
plastiku ale nie szlachetnym.

Mówiłem o świcie RTV:D W nasze czasy aluminium w TV, laptopach, smartfonach i td , to już klasa premium.;-)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Kiki Manta to Panasowi może złącza czyścić. A w przyznawane nagrody to obecnie wierzą tylko Ci co wierzą w Mikołaja. 10 lat temu te nagrody może i były miarodajne. Teraz wiadomo jak jest. A Panasonic kuleje nie ze względu na jakość tylko ze względu na fatalny marketing i reklamę. Ciekawe jaka byłaby reakcja na konkurencyjnym forum na słowa Kikiego odnośnie Manta vs Panas. Kiki ty wszędzie polecasz TCL. W 100% postów na forum obojętnie jakie kto ma wymagania i zastosowanie Ty polecasz TCL. A TCL to średniak. Średniak w każdej półce. Ale z Twoja Mantą w szranki może stawać. Dział TCL to jedna wielka awaria. Powinien się zwać awaria TCL.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Savron, z własnego doświadczenia polecę Ci Panasonica. A dlaczego polecę? A no dlatego że w swoim życiu przerobiłem mnóstwo panasów, od Plazm z serii G30, St50, St60, na LCD z serii AS640 kończąc i wszystkie pod kątem obrazu zjadały konkurencję. Największą zaletą Panasów jest to, że standardowy tryb Prawdziwe Kino czy THX daje obraz bliski obrazowi po profesjonalnej kalibracji. A więc wyciągasz TV z kartonu i po pierwszym odpaleniu już jest banan na twarzy. W przypadku innych marek bywa średnio.
Drugą i chyba największą zaletą Panasa jest jego żywotność. Te telewizory wytrzymują gwarancję i dużo dużo więcej. Wszystkie telewizory które kupiliśmy w rodzinie działają do dzisiaj, a niektóre mają po 10 lat.
Odnośnie wpisów Kikiego - no cóż... szkoda nawet komentować... Jeszcze 5 lat temu wychwalał Panasa spośród wszystkich telewizorów (zapewne prowizja od sprzedaży była dobra, polecam przejrzeć chociażby testy HDTV na temat Panasonica 50st60e) a dzisiaj, niezależnie o co ktokolwiek zapyta to przeczyta tylko: TCL i Philips.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Savron, z własnego doświadczenia polecę Ci Panasonica. A dlaczego polecę? A no dlatego że w swoim życiu przerobiłem mnóstwo panasów, od Plazm z serii G30, St50, St60, na LCD z serii AS640 kończąc i wszystkie pod kątem obrazu zjadały konkurencję. Największą zaletą Panasów jest to, że standardowy tryb Prawdziwe Kino czy THX daje obraz bliski obrazowi po profesjonalnej kalibracji. A więc wyciągasz TV z kartonu i po pierwszym odpaleniu już jest banan na twarzy. W przypadku innych marek bywa średnio.
Drugą i chyba największą zaletą Panasa jest jego żywotność. Te telewizory wytrzymują gwarancję i dużo dużo więcej. Wszystkie telewizory które kupiliśmy w rodzinie działają do dzisiaj, a niektóre mają po 10 lat.
Odnośnie wpisów Kikiego - no cóż... szkoda nawet komentować... Jeszcze 5 lat temu wychwalał Panasa spośród wszystkich telewizorów (zapewne prowizja od sprzedaży była dobra, polecam przejrzeć chociażby testy HDTV na temat Panasonica 50st60e) a dzisiaj, niezależnie o co ktokolwiek zapyta to przeczyta tylko: TCL i Philips.

;) Wiem Zochu, co do Panasów. Sam mam Panasa. Zawsze miałem albo Panas albo Tochiba. Niestety Tochiba już nie żyje, nie liczę teraz made in Turcja;). Ale.....Zobaczymy.
Co do TCL. Nie wiem jak u nich z jakością TV, ale.....Warszawskie biuro TCL, to bajka. Byłem u nich w ich głównym officie i to jest bajka. Zazdroszczę pracownikom TCL. Wiesz że każdy z ich pracowników ma prawo na 15 minutowy masaż? Mają wydzielony pokoje z masażystą i do relaksu. PS4 , XBox i TV 85 cali. Praca tam , to sama przyjemność.;-)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic idzie jak inne firmy japońskie do lamusa !
Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz.
Możecie zaklinać rzeczywistość, pisać bzdury, pluć na prawo i lewo.
Panasonic skończył swoje żywota z telewizorami w USA , kończy w Polsce !
Jest tak dobry, że wszyscy przestali go kupować i leci na łeb na szyję.
Nie potrafił nawet w porę zrobić normalnych multimediów.
Manta co może im czyścić...
To im czyści.
Bo byli pracownicy Panasonica właśnie pracują w Mancie i ogrywają Panasonica jak chcą.

Panasonic jak był świetny to był świetny.
I wówczas gdy my broniliśmy jakości, takie same wówczas idiotyzmy pisaliście, że jest słaby. Teraz jest za na szarym końcu.

TCL ma się dobrze .
Otworzył już największe ( po Samsungu) R&D w Polsce.
Zatrudni docelowo 250 inżynierów.
Rozbudowuje o połowę fabrykę.
Zwiększa produkcję i wprowadza nowe technologi jako pierwszy na rynku.
Zatrudnia zewnętrznych znanych designerów ( inne firmy nie stać na takie działania finansowe).
Dba o dźwięk i Multimedia.

Odzwierciedleniem prac , dbałości i zabiegów są wyniki finansowe.
Zochu - prymitywne wpisy zachowaj dla rodziny.
Mamy wszystkie marki - Panasonic sam się odstrzelił.
kto chce mieć kłopoty jak kupujący w USA - jego wybór.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie wpisów Kikiego - no cóż... szkoda nawet komentować... Jeszcze 5 lat temu wychwalał Panasa spośród wszystkich telewizorów (zapewne prowizja od sprzedaży była dobra, polecam przejrzeć chociażby testy HDTV na temat Panasonica 50st60e) a dzisiaj, niezależnie o co ktokolwiek zapyta to przeczyta tylko: TCL i Philips.

Zochu - prymitywne wpisy zachowaj dla rodziny.

Kiki, a co w moim wpisie jest prymitywnego? To że napisałem prawdę opartą na wieloletniej obserwacji? Połowa forum już to widzi, jak wciskasz wszystkim na siłę dwie marki. Ok Twoje forum, Twoja sprawa, ale wiesz, taki ukryty marketing można robić w nieco subtelniejszy sposób :)
A odnośnie mojej rodziny to radzę się Panu szanownemu lepiej pohamować...
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
TCL jaki dobry widać po dziale TCL. Kto go kupił to ma już tam post bo coś zawsze nie tak. Kiki zaczyna zachwalać Mante a to oznacza, że lada chwila Manta będzie trzecim proponowanym przez niego produktem. Prawdopodobnie wchodzi z nimi w układy :) Trzy godziny dziś czytałem rożne testy, opinie, recenzje. O ile Philips rzadko bo rzadko gdzieś się pojawia to TCL ani Manta ani razu. A Panasonic w każdym praktycznie zestawieniu jest proponowany. TCL wprowadza jako pierwszy nowe technologie. Tylko zapomniałeś tutaj napisać, że pośpiech przeważnie szkodzi. Wprowadza i co tydzień łata błędy i dziury aktualizacjami. Nikogo nie przekonasz, że TCL to wysoka półka. To średniak i średniakiem pozostanie. A idąc twoim tropem można napisać, że nie potrafią zrobić nawet TV 120Hz a maja takie super magazyny, takie super fabryki i takich super inżynierów. Oglądanie piłki nożnej na tych TCL to samobójstwo :)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
strazakp co myślisz o panasonic fx780 warty 4000 zeta? O ile się nie mylę to najwyższy model panasonica.Matryca ips 60Hz czy 120Hz. I jak jest u ciebie z youtube działa czy już nie?
Jeżeli mowa o fx780 z 58" ekranem za 4000 zł to bdb cena. Ten model ma 120hz i jest to naprawdę dobry sprzęt.
U mnie YT działa bez probkemu.
Ja gdybym teraz miał kupować nowy tv to byłby to na pewno 65" i gdybym miał te 6400 zł to byłby to nam pewno 65fx780. Natomiast jest to dosyć wysoka cena dla mnie i pewnie bym kupił tańszego Samsung 65nu80xx który kosztuje ok 1500 zł taniej.


Jeżeli w chodzi o opinię to najlepiej patrz na te w Ceneo, bo tam piszą ludzie którzy mają już ten tv.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Kiki to sprzedawca sprzętu więc taki ktoś przynajmniej dla mnie nie może być wiarygodnym doradca . Jeżeli sprzedawca ma dobrą umowę z daną marka i dobra prowizje to wiadomo że bedzie polecał głównie ich sprzęt.
Czytajcie ludzie opinie osób które poprostu mają dany telewizor bo tylko oni mają pojęcie co piszą.

Jakoś redakcja ****************************** od dawna chwali tv Panasonic za te które mają bardzo dobry obraz zbliżony najbardziej do naturalnego.

Faktycznie jest prawda że tv Panasonic jak wyciągniesz z pudełka to dużo nie trzeba ustawiać by mieć idealny pod siebie obraz. Oni wiedzą jak to się robi.

Nawet jeżeli Panasonic ma zakończyć sprzedaż w PL (choć nie wierzę) to jakie ma to znaczenie dla właściciela tego tv???? Przestanie mi działać nagle?!!!

Kiki ciągle pisze o multimediach jako główną zaletą telewizora...Ale czy kupując nowy tv najbardziej wszystkim zależy by robić z tv tableta??? Dla mnie Smart TV nie mamznaczenie bo chce mieć dobry i płynnym obraz który daje już średniak od Panasa a jeżeli chce mieć Smart TV rozszerzone to kupię boxa za 300 zł i mam wszystko to o czym pisze Kiki.
 
Do góry