Samsung VP HMX10

Adramel

New member
Witam

Czy miał ktoś do czynienia z kamerą Samsunga VP HMX10? Nagrywa 720p w 50fps. Jak z jakością nagrania? Szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych? Czy radzi sobie lepiej niż kamera Praktica? Są może jakieś sample w necie z nagraniami z tej kamery?
 

bombola

New member
Witam
Też się zainteresowałem tą kamerą i nową HMX20C, w USA są ciekawe ceny tych kamer tylko niestety NTSC. Na poniższym adresie jest test i kilka sampli

the-gadgeteer.com/review/samsung_progressive_hd_camcorder_sc_hmx10c
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Adramel napisał:
Witam

Czy miał ktoś do czynienia z kamerą Samsunga VP HMX10? Nagrywa 720p ... ...
Niestety jedyna jej zaleta to cena.

Taki scenariusz ty masz Tv i kolega też
Obaj ze wzgledu na cenę kupiliście 40" FullHd na skapiec.pl za około 3600-4000

On kupił Sony HDR-UX3e za 2000zł i ma obraz naprawdę b,dobry a jak wyda 3000 to ma Sony z FullHd 1020.

Ty masz 720.... ... ...

Zauważ że nie czepiam sie marki a rozdzielczości. A różnica na skapiec.pl to 400zł.

Lepsza rozdzielczość, obiektyw CarlZeiss. Wg mnie nie ma co sie nawet zastanawiać. Ale to jedynie moja opinia. Mój znajomu kupił sobie tanio Practicę. Jest zakochany i wychwala pod niebiosa. Raz sie upił u mnie piwem i wygadał sie że załuje ze nie dołozył pare groszy. Na drugi dzień sie wypierał, ale ... ... ...
 

marekf4

New member
Witam. Mam model 10C, z wbudowaną pamięcią 8GB. Używam kamery amatorsko, jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, łatwości obsługi oraz niewielkich rozmiarów. Minusy - stabilizacja elektroniczna a nie optyczna (w sumie daje sobie radę oprócz najdłuższego zoomu), szybko wyładowuje się akumulator. Co do rozdzielczości - mam plazmę panasonic pv80, która również ma rozdzielczość 720, więc kamera full hd nie była mi potrzebna. Nie mam porównania z innymi kamerami. W pogorszonych warunkach obraz jest gorszy ale można go korygować ustawieniami manualnymi. Nie namawiam nikogo do kupna, to tylko moja opinia, ale gdybym miał kupować teraz (po miesięcznym użytkowaniu - w tym 2 tygodnie urlopu nad morzem), to wybrałbym ten sam model.
 

bemx2k

New member
Znalazlem w necie pare filmow z tej kamery
o dziwo minuta filmu z tego Samsunga zajmuje prawie tyle samo c o minuta
z Canona HF10 ktory to oferuje znacznie , znacznie lepsza jakosc do tego full HD 1920x1080 ,
dziwna jest tez kompresja uzyta w Samsungu HMX10C ( MPEG4 )

Obraz jest lekko rozmyty , znacznie mniej ostry niz z takiego rodzynka
jak Canon HF10 , kamera posiada zarabisty plynny Zoom

Mysle ze w swojej klasie cenowej nie ma zadnej konkurencji .
 

pdanielczyk

New member
Witam,

niedawno przeglądałem rankingi kamer na camcorderinfo.com/ratings.php.
Utkwiła mi w pamięci bardzo wysoka pozycja i znakomita opinia dotyczaca Samsunga HMX20.

Tam tez można przeczytać szczegółowe testy kamer Samsunga: HMX10 (notowana znacznie niżej) oraz HMX20.

pozdrawiam

Piotrek
 

jiliew

New member
Samsungu HMX10C

Witam. Posiadam Samsungu HMX10C i mam mały problem. Otóż jak włączę stabilizację obrazy to słyszę nieprzyjemny warkot. Nie robiłbym szumu gdyby nie to, że mikrofon jest chyba zbyt czuły i wyłapuje oraz wzmacnia ten warkot. Napisałem do Samsunga i dostałem odpowiedz, żeby zgłosić się do serwisu. Chciałbym się zapytać użytkowników tej kamery, czy rzeczywiście to dotyczy tylko mojego egzemplarza?
Z góry dziekuję
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że tak. Ta kamera ma elektroniczną stabilizację obrazu, nie ma tam co warkotać. Dziwne, że u Ciebie tak się dzieje - może to jakieś przebicia w elektronice czy coś...

Pozdrowienia!
 

rallyfan

New member
witam, czy ktoś z Państwa moze mi powiedziec jakim programem moge odtworzyc format nagrywania tej kamery SAMSUNG VP-HMX10, tj.mpeg4?...otoz probowalem quick time player, ale po 1 sekundzie program zawiesza sie w przeciwienstwie do odtwarzania plikow *.mov z kamery prakticka. Program Mpegable player odtwarza TYLKO dzwiek a obrazu brak. Czy z tym zrobic?
Pozdrawiam
 

rallyfan

New member
witam, czy ta kamera poradzi sobie z bezproblemowym zapisem pliku w najlepszej jakosci na karcie sandisk sdhc ultra II (class 4), w ktorej minimalny speed zapisu wynosi 9MB/s. Pytam Państwa bo zakupilem dla kamery praktica 5.1 karte sandisk extreme III 30MB/s (class 6) ktora rekomendowal sprzedawca bo jak mi pokazywal dzialanie na karcie class4 - odmawiala posluszenstwa. patrzac po cenach na allegro zauwazylem ze za te pieniadze jakie dalem za 4GB moge kupic 16GB ale class 4, stad moje pytanie czy owy samsung poradzi sobie z class 4?
Pozdrawiam i z gory dziekuje.
 

Hary66

New member
Ja na wakacje kupiłem HMX 10C + kartę 8GB z czasem dostępu 12 ms (zalecenie z instrukcji). Przetrwała Chorwację i Egipt. Potem leżała 3 miesiące w szafie i okazało się że padł akumulator, którego gwarancja oczywiście nie obejmuje. Poza tym jest mała, dość wytrzymała - przetrwała upadek na beton z 1,5 metra i dość długo trzyma bateria (jeżeli działa). No i oczywiście wszystko zgrywam na dysk zewnętrzny bo nie wiem co dalej.
Pozdrawiam, Hary.
 

rallyfan

New member
witam...nie wiem co sie dzieje ale nie moge odtworzyc zapisanych plikow zadnym programem, nawet KMPlayer`em :( nie wiem co moglo stac sie...jedynie co to slysze glos, a brazu BRAK!Czy to wina kamery?
Pozdrawiam.
 

rallyfan

New member
Witam...
nie wiem czemu nawet oprogramowanie dołaczone do kamery ma problem z otwarciem pliku *.mp4 w postaci jakiego nagrywa własnie ta kamerka. Otoz reakcja jest taka: w dolaczonym POWERDVD 7.3 wyskakuje po uruchomieniu filmu text "Unsupported file format" O co chodzi? Natomist gdy probuje uruchomic dedykowanym QuickTime`em, zacina sie tak jakby nie mogl przetworzyc filmu, az w koncu zawiesza sie.Co z tym zrobic?Czy ten format da sie w ogole otorzyc na kompie, czy tylko pozostaje bezposrednio z cam na tv? :( pomocy. Pozdrawiam
 

macbat

New member
Mi to wygląda, że jakieś kodeki w systemie się kłócą.
Ja np. nie miałem obrazu (dźwięk ok) kiedy zainstalowane miałem ffdshow do odtwarzania m.in. plików z kamery Samsunga VP-HMX20C (też mp4, kodowane h.264).
Dopiero jak wywaliłem ffdshow i zainstalowałem pakiet kodeków cccp, to spod tego pakietu po odpaleniu mediaplayer classic miałem obraz. No i w PowerDVD dołączonym do kamery też było ok.
Spróbowałbym wywalić wszystkie kodeki z systemu i zainstalować albo sam PowerDVD z płytki dołączonej do kamery, albo właśnie pakiet kodeków cccp.
 

Kedarz

New member
czy ktoś kupował baterię do kamery VP-HMX10C na allegro ? Oczywiścei jakiś chiński zamiennik. Bo ja kupiłem i niestety pomimo zapewnień sprzedawcy kamera woła o autentyczność baterii. Nowa w MM kosztuje prawie 180 zł więc w porównaniu z chińskimi ok 20-30 zł gra jet chyba warta świeczki. Tym bardziej że oryginalna padła po 1,5 roku :(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Mogę potwierdzić problem z tandetną "oryginalną" baterią Samsunga. Ta sama sytuacja co u ciebie, po półtora roku zostałem bardzo niemiło zaskoczony kompletnym padem baterii. Zaskoczenie tym większe, że jakoś w międzyczasie wyciągnąłem starą, nieużywaną przez dwa lata Nokię na baterii BLD-3 i po włączeniu działała trzy dni bez ładowania. Po dwukrotnym naładowaniu bateria działa jak nowa.

Wracając do Samsunga, kupiłem na allegro jakąś chińszczyznę i co prawda działa, ale nie pokazuje statusu baterii. Obawiam się, że jak się wyczerpie to będę miał problem z ładowaniem i kółko się zamknie...

Pozdrowienia!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No i oczywiście po wyczerpaniu akumulatora okazało się, że ten zamiennik, co do którego sprzedający zapewniał, że będzie ładnie współpracował, nie działał. Nie dało się go w ogóle naładować. Przy okazji dla zainteresowanych informacja, że nie warto aktualizować oprogramowania kamery - nowsza wersja wprowadza jeszcze większe restrykcje wobec używanych w kamerze zamienników akumulatora i może spowodować, że zamiennik, który wcześniej jakimś cudem zadziałał po aktualizacji firmware'u odmówi współpracy.

Przeprosiłem się jednak z tą kamerką gdyż poradziłem sobie z problemem chińskiego zamiennika oryginalnego akumulatora - informacja, która może być pomocna dla wszystkich szukających rozwiązania: rozebrałem oba akumulatory (oryginał i zamiennik) i przełożyłem elektronikę sterującą akumulatorem z oryginału do zamiennika. Jeśli ktoś na własną odpowiedzialność zechce robić takie przekładki zwracam uwagę, iż należy uważać aby czegoś (głównie biegunów akumulatora) przy okazji nie zewrzeć.

Pozdrowienia!
 
Do góry