Samsung UExxH5300 - zdjęcia menu serwisowego

kamilooo

New member
Samsung UExxH5300 - drganie obrazu, zdjęcia menu serwisowego

Potrzebuję w miarę pilnie zdjęcia całego menu serwisowego, najlepiej również tego zaawansowanego po połączeniu tv z ruSamsungCommunicator. Będę wdzięczy za pomoc. Niedawno zauważyłem drgania w moim TV. Są one na każdym kanale oraz na PS3 co jest szczególnie uciążliwe. Na kanałach TV występuje ten efekt przy przy przesuwaniu kamery, na krawędziach elementów obrazu - np na górnej krawędzi belki z tytułem klipu na Eska TV. Nie jestem w stanie powiedzieć czy to było od zawsze i dopiero teraz to zauważyłem czy jak.... Jedynie co zmieniłem w menu serwisowym to obsługę PVR i nic poza tym. Dawałem również hdrd reset i bez zmian...
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Jeśli Twój odbiornik nie obsługuje danej funkcji, to czemu ją włączasz?
Nie lepiej zapytać, poczytać odpowiedzi, przemyśleć i zdecydować, czy warto?

Nie wiem ile kosztuje, ale wiem że serwis z programowaniem płyty się nie bawi, tylko wymienia na nową.
 

kamilooo

New member
Czytalem wszystkie podobne tematy i w przypadku tego modelu nikt nie skarzyl sie na tego typu objaw. Zreszta wydaje mi sie ze drganie zauwazylem chyba dzien przed odblokowywaniem Pvr, ale nie zaniepokoil mnie on. Potem przez kilka dni nie korzystalem z tv. Teraz nie potrafie okreslic wszystkiego dokladnie..
Prosba o zdjecia menu serwisowego nadal aktualna.
 

paszis

New member
Czytalem wszystkie podobne tematy i w przypadku tego modelu nikt nie skarzyl sie na tego typu objaw. Zreszta wydaje mi sie ze drganie zauwazylem chyba dzien przed odblokowywaniem Pvr, ale nie zaniepokoil mnie on. Potem przez kilka dni nie korzystalem z tv. Teraz nie potrafie okreslic wszystkiego dokladnie..
Prosba o zdjecia menu serwisowego nadal aktualna.

Nie słuchaj durnot.

Wgraj mu jeszcze raz firmware i sam wszystko ustawi ale wyłaczy pvr jeśli nie zmieniałeś modelu.
Jest jeszcze w serwisowym factory default.

Jeśli dłubałeś tylko przy PVR to nic stać się nie mogło, jeśli jest wada to ustaw jak było i gwarancja ale najpierw sprawdź czy inne tv też tak mają, czy to czasem nie jest z serii "ten typ tak ma"
 
Ostatnia edycja:

kamilooo

New member
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Nowe oprogramowanie wgrałem kilka dni temu - niestety bez zmian(a ponownie wgrać tego samego nie da rady), PVR wyłączony. Factory reset oczywiście też dałem - bez zmian i w dodatku zmieniła się data zakupu... Coś sobie przypominam, że kiedyś już zauważyłem tego typu drganie na TVp1 HD z dvb-t, ale z racji tego, że ogólnie mało oglądam kanałów, to nie zwracałem na to wielkiej wagi i nie widziałem tego tak czesto jak teraz. Za to czesto gram na PS3 blisko ekranu i tak źle jak jest od kilku dni na pewno wcześniej nie było...
 

paszis

New member
Jeśli to faktycznie błąd tv , to albo faktycznie coś eksta namieszałeś albo tv się najnormalniej zepsuł.
Ja chwilowo nie mam aparatu więc ci foto z ustawieniami nie wyślę, czekaj może ktoś da.
 

kuba78

New member
Po wykonaniu reset faktory, sprawdź czy na pewno jest poprawna konfiguracja dla wersji twojego modelu, powinienes wcześniej zapisać.
Jest też opcja auto konfiguracja sprzętowa w meni, po resecie z innego modelu nie zawsze wartości ustawień są prawidłowe.
Jak będziesz wpisywał czyjeś ustawienia, sprawdź czy jest ta sama wersja modelu (z tyłu na nalepce masz nr wersji modelu)
 
Ostatnia edycja:

kamilooo

New member
U mnie nic takiego nie ma, jest tylko advanced, ale po najechaniu tego i wpisaniu 0000 pojawiają się 2 opcje dodatkowe - picture 2d i 3d, ale i tak są nieaktywne.
 

kamilooo

New member
Podbijam temat i nadal proszę o zdjęcia, jeżeli ktoś byłby taki pomocny.
Zauważyłem, że podobny efekt smużenia/drgania/migotania, zwał jak zwał mam jak oglądam TV na lapku bez podłączonego zasilania. Czyli na logikę jakiś układ w TV dostaje za małe napięcie/pracuje z mniejszą wydajnością niż zwykle...
 
Do góry