Samsung UE65MU7070 sam się włącza

iSlav

New member
Witam wszystkich, posiadam wyżej wymieniony tv od dwóch tygodni i ogólnie jestem zadowolony oprócz jednej rzeczy, a mianowicie tv sam się włącza i wyłącza, wgrałem nowy soft i niby jest lepiej ii podczas oglądania ani razu mi się nie wyłączył, ale za to po przyjściu z pracy zastałem tv włączony, aktualizacje automatyczne mam off i nic innego w ustawieniach nie widziałem, miał ktoś podobny przypadek? Nie wiem czy mam reklamować ?
 

panamejra

New member
Witam wszystkich, posiadam wyżej wymieniony tv od dwóch tygodni i ogólnie jestem zadowolony oprócz jednej rzeczy, a mianowicie tv sam się włącza i wyłącza, wgrałem nowy soft i niby jest lepiej ii podczas oglądania ani razu mi się nie wyłączył, ale za to po przyjściu z pracy zastałem tv włączony, aktualizacje automatyczne mam off i nic innego w ustawieniach nie widziałem, miał ktoś podobny przypadek? Nie wiem czy mam reklamować ?

Sprawdź w menu
Ogólne/Rozwiązanie Eco/Automatyczne wyłączanie zasilania
Co do włączania się to może sąsiad ma TV Samsung i twój TV łapie fale ;)
 

iSlav

New member
W ustawieniach nie mam timera załączania tv i w ustawieniach eco wyłączanie automatyczne mam na off, ale to i tak chyba nie ma nic do tego. Dzisiaj w nocy znowu dwa razy się włączył ☹️
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W ustawieniach nie mam timera załączania tv i w ustawieniach eco wyłączanie automatyczne mam na off, ale to i tak chyba nie ma nic do tego. Dzisiaj w nocy znowu dwa razy się włączył ☹️

Miałem swego czasu Samsunga. Inna przekątna i model, ale problem podobny. Włączało się podświetlanie matrycy.
Efekt piorunujący zwłaszcza nocą, gdy włączenie pojawiło się po raz pierwszy czy drugi. :)
Żadne aktualizacje ani egzorcyzmy :) nic nie zmieniły. Choć tego tv już nie mam bo poszedł do rodziny, to wiem, że to się nadal przytrafia i rodzina wyłącza tv na noc wyłącznikiem w tv.
 

iSlav

New member
Czy masz coś podłączone do telewizora przez HDMI lub USB?
Czy nie ma spadków lub zaników zasilania?

Mam podłączony dekoder solo4k, blueray samsunga, Apple TV i soundbar przez hdmi acr, raczej zaników zasilania nie ma. Jak się włącza tv to wybudza dekoder i soundbar, wcześniej na innym tv z takim samym połączeniu wszytko było Ok. Mam podejrzenia co do połączenia z soundbarem przez hdmi, ale tak czy siak nie powinno tak się dziać.
 

slavi

New member
Sprawdź ustawienia HDMI CEC. Prawdopodobnie jakieś urządzenie podpięte przez HDMI powoduje załączenie telewizora. Możesz na początek wyłączyć w telewizorze obsługę HDMI CEC. Jeśli telewizor się sam już nie włączy to szukaj dalej kolejno w podpiętym sprzęcie.
 

iSlav

New member
Sprawdź ustawienia HDMI CEC. Prawdopodobnie jakieś urządzenie podpięte przez HDMI powoduje załączenie telewizora. Możesz na początek wyłączyć w telewizorze obsługę HDMI CEC. Jeśli telewizor się sam już nie włączy to szukaj dalej kolejno w podpiętym sprzęcie.

Właśnie tak zrobię, dzięki
 

iSlav

New member
Dzisiaj w nocy odpiolem kable z routera do soundbara, bo miałem przeczucie ze to będzie to, ale niestety w nocy dwukrotnie się włączył ☹️ Odziwo zauważyłem ze włącza się mniej więcej o tej samej porze dzisiaj odłączę kabel hdmi od soundbara i zobaczymy.
 
Do góry