Samsung UE65MU7002 - pomoc w konfiguracji sieci

Mikkonen

New member
Witam,
Posiadam telewizor Samsung UE65MU7002. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jednak nie mogę poradzić sobie z jednym. Mianowicie, mam do niego podpięty przenośny HDD, a telewizor wpięty do sieci kablem ethernet (PC również po kablu, wifi używam tylko do smartfona). Chciałbym, aby telewizor i jego dysk był widoczy w systemie Windows 7 na PC, abym mógł przerzucać na niego materiały bez ciągłego wypinania dysku. I vice versa, abym na telewizorze mógł zobaczyć zawartość dysku twardego z PC. Udostępnianie dysków mam włączone, niestety w żadną stronę nie mogę się podłączyć.
 

Mikkonen

New member
Poradziłem sobie tak, że kupiłem przełącznik USB (taki z dwoma guziczkami), do niego podłączony HDD, i dwa kable jeden do PC drugi do TV. Można przełączać dowolnie w każdym momencie. Jest to jedyne szybkie i wydajne rozwiązanie. Można by też zastosować serwer NAS ale wydajność już nie ta, i konfiguracja skomplikowana.

Grundol2 - podłączenia wifi nie używam jeśli mam możliwość podpiąć kablem. Przy internecie 150mbps i plikach po 60gb wifi po prostu się nie sprawdza.
 

adawro

New member
Ja rozwiązałem podobny problem, ale jednak używając NAS. Z tym, że nie kopiuję wielkich plików z PC na NAS bo nie ma takiej potrzeby, gdyż po prostu NAS przy okazji przejął część zadań od PC.
Jeszcze dokupię switch gigabitowy i osiągnę wystarczającą prędkość aby nie używać USB 3.0
 
Do góry