Samsung UE65JU7000 czy Sony KD-65X8505C

Pan_S

New member
Z tym androidem to różnie piszą...
I mam dylemat...

Na dwurdzeniowym procku z 1Gb ramem android 5.0 ma działać płynnie?

Dobre żarty ...


Kup sobie android dongla za kilka stówek,

działa dużo szybciej i bardziej stabilnie.

Na dodatek to "pełny android", nie wersja okrojona na tv.
 

Pan_S

New member
Wybieranie telewizora pod kątem "systemu operacyjnego" jest chore ...

Android to system bardzo ciężki. Jak ciężki? Wystarczy zrobić zimny restart.

Na dodatek wymaga mocnego hardware, którego w obecnych tv nie ma.

Smartphone za 400zł szybciej działa niż android tv w telewizorach.

Baa android dongle za kolejne 400zł działa dużo szybciej niż android tv.

Na dodatek android w telewizorach to wersja mocno okrojona.

Nie ma się dostępu do 1,4 mln appek z Google Play.

Myślę że nie ma się nawet dostępu do kilku % całego sklepu Google!

...a najlepiej i tak podpiąć laptop pod hdmi i się ma dosłownie wszystko!
 

kacper-24

New member
nie miałem ale chyba kolega wyżej wytłumaczył co i jak? czytać trzeba... poza tym mnóstwo o tym piszą na polskich i zagranicznych forach, więc wystarczy poszukać. Ja nie chciałbym zacinającego sie telewizora za prawie 6 tys. ale może ja jestem taki dziwny. Obraz to nie wszystko...
 

kacper-24

New member
sorry miało być prawie 9000. Też się nad nim zastanawiałem tylko 55 cali. Wybrałem samsunga i jestem zadowolony, więc czemu miałbym nie proponować?
 

ewa0123

New member
UE65JU7000 czy Sony KD-65X8505C

Mam dylemat...
Który z telewizor wybrać?
Samsung UE65JU7000 czy Sony KD-65X8505C

A może coś innego?
Co polecacie?


Miałem Samsung UE46D6500, teraz mam Sony KD-65X8505C, z chęcią bym wrócił do Samsunga, pamieć USB w wbudowanym sofcie wczytuje bardzo bardzo długo, tylko w KODI od razu. Android taki sobie. Samsung bardziej przyjazny dla użytkownika. Aby ustawić automatyczne wyłączanie tv muszę wchodzić w ustawienia a nie bezpośrednio na przycisku w pilocie. W Samsung pilot podświetlany. Co chwilę aktualizacje oprogramowania. Pilot działa tylko na wprost.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Sony miało kiedyś jakość. Dziś Samsungowi do pięt nie dorasta. Takie jest moje zdanie. Mam starego Sony i mogę go polecić, ale te nowe wynalazki 4k to już nie bardzo.
 

kacper-24

New member
na pewnej zagranicznej stronce jest wszystko dobrze opisane i nią między innymi się kierowałem. Wszystkie informacje i kalibracje są prawdziwe i rzetelne (sam sprawdziłem na moim TV) i w tej chwili obraz samsunga jest gorszy tylko od oledów lg, a system w samsungach moim zdaniem jest znakomity (nie wiem jak w lg). Jak dla mnie po kalibracji z tej stronki i paru modyfikacjom ze względu na słabą jakość nadawanych programów w naszym kraju obraz jest super. Poczytaj może pomoże ci w wyborze...
Best picture quality 55 inch TVs of 2015: Reviews
 

jk_seeker

New member
z moich obserwacji wynika, że ten Sony jest cały czas aktualizowany (soft), wszyscy chwalą go za bardzo dobrą w tej klasie jakość obrazu, więc może, jak już naprawią wszystko, co trzeba, będzie genialnym wyborem ;) ostatnio dostał też wsparcie HDR, tylko zastanawiam się, jak to ma działać, skoro brak jest lokalnego wygaszania..
 

Morgh

New member
Jakby ktoś miał nowe informacje/przemyślenia, to ja bardzo chętnie bym ich wysłuchał... powiem że analiza wątku com/topic/35261-test-sony-android-tv-x8505c-ultra-hd-4k-3d-led-lcd/ (wystarczy wyguglać) troszeczkę mnie podłamała jeżeli chodzi o ten Sony (a już byłem na niego zdecydowany - szczególnie w związku z 5-letnią gwarancją) i w tej chwili bardziej się skłaniam ku Samsungowi, ale jeszcze go dokładnie nie analizowałem pod kątem "niezadowolenia użytkowników"
 
Do góry