SAMSUNG UE65H6400 - pomocy !!!

aro-k

New member
Witam wszystkich forumowiczów,

Po czytaniu wielu testów, opinii i dostosowaniu możliwości finansowych wybór padł ten 65'' tv.
Ale znowu sprawa się komplikuje bo jak czytam różne opinie to można trafić na lepsze lub gorsze tv, jedne z polskiej dystrybucji drugie nie, jedne z allegro drugie z euro lub ceneo i cena wacha się od 7 do 8 tys.
Mam pytanie gdzie lub u kogo kupić sprawdzony taki telewizor dajcie jakieś namiary, poradzcie coś, czy t o tylko szczęście w poszczególnych sztukach ?
Może jakieś rady jak wystestować sobie samemu dobry tv.
 

Yux

New member
Wszystkie te TV robione są w tej samej fabryce na Słowacji. Trafisz lepiej lub gorzej jak ze wszystkim ale sprzedawca nie ma znaczenia bo on tego nie produkuje. Może ci zaoferowac lepszą cenę, ubezpieczenie, gwarancję dodatkową, czy kabel HDMI w precencie ale na telewizor nie ma wpływu. Pomyśl...
Mam ten model od jakiś dwóch miesięcy po oddaniu wiecznie psującego się Philipsa 55PUS8809. Moim zdaniem świetny telewizorek. Włączam i wszystko działa. Akurat 65cali ma matryce najlepsza bo nie Samsunga a AU Optronics. Znacznie lepszy kontrast. MOge śmiało polecić, najlepszy model w tym rozmiarze w stosunku jakość-cena.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisz do Kiki'ego z forum, u niego masz z kalibracją. Ja kilka rzeczy u nich brałem i problemów nie było.
 
DD i DTS w UE65H64000

przesiadłem się z plazmy (padła matryca - szczegóły w temacie poświęconym Samsung PS64F5000) w zamian kupiłem z konieczności LEDa. Padło na Samsung UE65H6400. Przyjechał dzisiaj. Od razu problem. W plazmie po podłączeniu HDD przez USB miałem rozpoznany dźwięk albo PCM albo DD albo DTS i jak był rozpoznany tak po optyku był wysyłany do ampli.
Ustaliłem że mój TV ma HDMI z ARC, to nie dla mnie mój ampli nie ma ARC i HDMI :)
W tv z tematu niestety w opcjach dodatkowych aktywuje się tylko PCM albo DTS Neo 2:5. Odtworzyłem kilkanaście mkv z dźwiękiem DD albo DTS.
Ustalenia:
1. ścieżka audio z mkv: DD, info w menu TV(format dźwięku) PCM, info na wyświetlaczu w ampli DIGITAL
2. ścieżka audio z mkv: DD, info w menu TV(format dźwięku) DTS Neo 2:5, info na wyświetlaczu w ampli DTS,
3. ścieżka audio z mkv: DTS, info w menu TV(format dźwięku) DTS Neo 2:5, info na wyświetlaczu w ampli DTS
4. Formaty dźwięku Dolby Digital i DTS w opcjach dodatkowych dźwięku w menu TV nie są aktywowane (podświetlane).
 
Ostatnia edycja:

.oO0OoO0Oo.

New member
Jedyna rada jaką mogę dać to, że w MediaMarkt kupiłem raz telewizor i po kilku dniach odwiozłem bo piszczenie cewek mnie wkurzało. Kierownik nawet dał mi do sprawdzenia kolejny z półki, ale też piszczał więc ostatecznie zdecydowałem się na zwrot - zero problemów.

W RTV EURO AGD o zwrotach nie chcą nawet słyszeć.

Jak chcesz sprawdzić to najlepiej brać przez internet - wtedy każdy sklep ma obowiązek przyjąć zwrot... tylko wysyłka 65 cali cię trochę będzie kosztować. Ewentualnie testować w sklepie tylko to inne warunki niż zacisze domowe :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisz do Kiki'ego z forum, u niego masz z kalibracją. Ja kilka rzeczy u nich brałem i problemów nie było.

Ale wiesz Kolego że kalibracja według pewnych ludzi znających się na rzeczy ma sens jeśli robi się u klienta w domu - rozumiem że o taką Ci chodziło..
 

Rafal7

Banned
Spokojnie, tv czyta DD I DTS, coś skopali z ostatnimi wersjami oprogramowania.
U mnie aktualnie brak DD na wersji 2600.
 
dzięki @kapusta7 & @raider za pomoc. Sugestia odnośnie softu sprawdziła się. Fabrycznie miałem v. 2120. Po podłączeniu wifi, TV zaktualizowałem do wersji 2130. DD i DTS gra z HDD przez USB. :D :D :D
Gdzie są wersje 2600 a nawet 2602.2? Szczerze nie tęsknię za nimi bo jak napisaliście są problemy. Tak z ciekawości pytam.
 
tego drugiego nie znam. Na temat mojego UE65H6400 mogę powiedzieć że nie radzi sobie z ciemnymi scenami. Jasne sceny - kozak. Jak jest coś ciemnego traci szczegóły. Ja przesiadłem się z plazmy PS64F5000 (z konieczności - szczegóły w dziale Samsung - plazma - PS64F5000). Prawdopodobnie dlatego będę zmuszony kalibrować ten tv w kierunku rozjaśnienia co i tak jest dla mnie trudne bo i tak już mocno "świeci". Jak masz/miałeś LCD albo LED to myślę że będzie mniej problemów z adaptacją oka do obrazu. Nie piszę na temat funkcji smart i 3d - nie jestem nimi zainteresowany. Moje priorytety to wielkość i jakość obrazu
 
Samsung ue65h6400

nie polecam tego TV, pomimo walki z ustawieniami, niestety. Być może gdybym był fanem technologii LED to obyłoby się bez problemów. Wczoraj wrócił do sklepu i zwrot kasy.
 
Do góry