Samsung UE65F9000 - kalibracja

Og3

New member
Witam...
Od czterech dni mam jestes szczesliwym posiadaczem Samsung'a F9000.
Tv na seryjnych ustawieniach swieci dobrze,lecz nie jest to efekt ktorego oczekuje od tej klasy Tv.
Pogrzebalem troche przez te 4 dni w ustawieniach obrazu pobawilem sie podstawowymi ustawieniami tj.( jasnosc,glebia oraz nasycenie kolorow,jasnosc,kontrast,balans bieli,etc) efet jest lepszy ale to w dalszym ciagu nie to co moge wyciagnac z tego modelu.
Moje pytanie brzmi : znajdzie sie osoba na forum ktora jest w stanie skalibrowac dany model?
Zdaje sobie sparwe ze za " profesjonalna kalibracje " trzeba swoje zaplacic a
Dlatego tez szukam osoby z odpowienim sprzetem .
Pozdrawiam ...
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Witam...
Od czterech dni mam jestes szczesliwym posiadaczem Samsung'a F9000.
Tv na seryjnych ustawieniach swieci dobrze,lecz nie jest to efekt ktorego oczekuje od tej klasy Tv.
Pogrzebalem troche przez te 4 dni w ustawieniach obrazu pobawilem sie podstawowymi ustawieniami tj.( jasnosc,glebia oraz nasycenie kolorow,jasnosc,kontrast,balans bieli,etc) efet jest lepszy ale to w dalszym ciagu nie to co moge wyciagnac z tego modelu.
Moje pytanie brzmi : znajdzie sie osoba na forum ktora jest w stanie skalibrowac dany model?
Zdaje sobie sparwe ze za " profesjonalna kalibracje " trzeba swoje zaplacic a
Dlatego tez szukam osoby z odpowienim sprzetem .
Pozdrawiam ...


do niego sygnalu nie bedzie jedzcze przez 20 lat , wg. mnie niepotrzebna przeplata
 

Og3

New member
lekka przesada wsparcie UHD pojawi się w tym roku jeszcze,ale nie do tego zmierzam,chce dany model po prostu skaliborwać jak najlepiej się da. Dla przykładu gdy odpalam fiilm z Db to jakość jest zabójcza a wiem że jestem w stanie wyciagnąć wiecej ...
Pozdro
 

kinokino

New member
Majac taki TV najlepiej skorzystaj z firmy która to profesjonalnie zrobi. Nie żydzileś na Tv mając wyższe ambicje to radze skorzystać z profesjonapnej kalibracji i bedziesz bardzo zadowolony z efektów.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
siemka, kręcę się kolo tego telewizora i jak zwykle zaczynam czytać i przymierzać się. doczytałem,ze w 4k najlepsze póki co są panasonic i sony,ale to na forum bo już wg czasopism i mediów na przodzie jest ponoć... lg? i długo nic, ponoć to lg jest światowym liderem led tv i to oni wprowadzają najwięcej nowości?
ale nie o tym, podoba mi się samsung f9000 i jako ze wydaje mi się dobra jakością do ceny, w tej chwili ok.14tys zl zas panasonic i sony dwa razy drożej i nie zastanawiam się czy zagrają dwa razy lepiej bo i tak tyle to już nie zapłacę,
podoba mi się w samsungu ta listwa one connect, która nie da się tak telewizorowi zestarzeć, czy to jest w komplecie? jak to się sprawuje, czy to będzie trzeba zmieniać cala ta listwę (ok.1100zl) czy np sam sat modul dvb-s2 k4 jak się upowszechni? czy z hdmi 1.4 zrobi sie softwerowo 2.0 czy to trzeba tez zmieniać moduł lub cala listwę?
tv zmieniam (póki co 42 plazma panas 85Y) bo chce oddać dekoder nc+ i wziąć od nich kartę z modułem cam i uwolnić się od dekodera i pilota i ich ustawień kanałowych i wykorzystać w telewizorze wejście CI i wbudowany tuner dvb-s2. czy ktoś ma może praktyczne doświadczenie z tym modułem i karta nc+ lub cp w tym tv? , dzięki i pozdr.
 

loniu74

New member
Hej myślę dokładnie o takim samym rozwiązaniu... f9000 65 cali ale z tą ncplus to się zastanawiam bo traci się sporo funkcjonalności.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
bardzo podrożał ten model w ostatnim tygodniu o 2 tys zl, nie wiem czym to jest spowodowane? kurs walut, ukraina, ale na poważnie,od czego to może zależeć, może nowa partia jest inna rev. i ma jakieś droższe poprawione podzespoły? pozdr.

co masz na myśli pisząc o nc+ i stracie funkcjonalności w tym modelu?
 

loniu74

New member
właśnie zastanawiam się gdzie kupić - na Alledrogo mają za 14K z ogonkiem a w sklepach prawie 17???

Zastanawiam się czy te na Allegro to te same tv... może jakaś starsza produkcja
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no tez dostałem reklamy rtv i z cena za model 55f9000 w przeliczeniu ok 9tys zl
Samsung UE55F9005

ale wracając do modelu z tematu , czemu tak nagle Samsung UE65F9000 poszedł do góry? i czy teraz nie wyjdzie na to,ze przegapiłem najlepsza ofertę jaka była na ten tv w obecnym czasie?
tutaj na fotce jak wyglądały ceny w duńskich koronach, dzieląc na pól masz w złotych:

4e2c3adb67044fe1med.jpg


najszybciej dowiem się pisząc maila do paru sklepów :)
 
Za 10 55" w Euro w Bydgoszczy sprzedają po dobrej gatce z kierownikiem sklepu :) Brat kupił właśnie za 10. Nówka sztuka, fabrycznie spakowana + dowóz do domu za symboliczną 1zł. Oczywiście soundbara HW-F551 dostał także w cenie telewizora wiec wychodzi na to że telewizor nabył za około 9 tysięcy.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
sklep mi odpisał na moje zapytanie dlaczego tak drastycznie poszło w gore:
"ustalamy cenę na podstawie ceny zakupu produktu, i na dzień dzisiejszy dostawca podniósł ceny"
czyli trzeba czekać aż wyprzedadzą ta partie... niewiadomo czemu ceny poszły w gore u dostawcy ,ale może dlatego ze był nagle duży popyt i nie wyrabiał producent ,wiec wyhamowali cenami,żeby produkcja nadążyła? bo faktycznie to była atrakcyjna cena patrząc na konkurencje u sonego czy panasa.
może tez cena poszła w gore bo im porwali jeden kontenerowiec w okolicach somali? ;) pozdr.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
wow, no to pozytywnie zazdroszczę i gratuluje, jak wspomniałem zgapiłem się i u mnie cena utrzymuje się na podwyższonym pułapie,wiec czekam, i nie bardzo mam nadzieje,ze spadnie do m.sw w brazyli, bo to będzie napędzało sprzedaż,wiec myślę,ze wakacje to martwy sezon i w sierpniu musi spaść, do tego czasu mam nadzieje,ze podzielisz się wrażeniami na bieżąco, jakie plany z tunerem sat, będzie karta czy dekoder? pozdr.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jak tam kupiles i cisza ?
jest juz w sklepach tegoroczny w tej samej cenie co F9000 - UE65HU7500 i ma juz HEVC i HDMI 2.0 i usb 3.0 wiec chyba będę śledził ten nowszy model, bo w f9000 nie wiem czy da sie softwerowo zaktualizować listwę? nie znam się aż tak,żeby ocenić czy to nie jest potrzebna zmiana sprzętowa? pozdr
 

Veto

New member
Samsung UE65F9000 - kalibracja

Ten odbiornik TV nie ma hardwarowej kalibracji, więc nie da się tego uczynić .Ale może się mylę :)
Można wyregulować punk bieli ,punkt czerni ,gamme i takie tam ...
Ale pojawiają się pytanie czy wejście usb wyświetla tak samo jak hdmi
Czy obraz z bluray firmy X wyświetla tak samo jak z komputera czy netu, platformy cyfrowej itd.
Jak ja widzę isf dzień i noc to mnie szlak trafia -powinno być minimum 10 presetów a i tak nie będzie dobrze .
 

henry40

New member
Kiedy w Polsce oficjalnie będzie dostępny Evolution Kit do F9000? Już kolejny rok leci a nic nie ma o nowym One Connect.

Posiada ktoś sprowadzany Evolution Kit z zagranicy? Przyznam, że zastanawiam się nad zakupem. Tylko czy bedzie w pełni pracował z TV w naszym regionie oraz czy będzie pobierał aktualizacje.
 
Do góry