Samsung UE60KU6072 - warto? Decyzja w 2h

lis3k

New member
Witam,
trochę się zagapiłem. Na allegro do 23:59 są raty 0% i do tej godziny muszę się zdecydować na tv.


1. Odległość od ekranu: 3,70 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna po stronie północnej, salon otwarty na kuchnię, w kuchni okno od strony zachodniej
3. Jak duży jest pokój: 20 m^2
4. Preferowana technologia: LED (LCD z podświetlaniem ledowym)
5. Jaki masz obecnie telewizor: TV na monitorze 22' :grin:
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: jeśli chodzi o mnie - sport 70%, wiadomości 15%, filmy 15%
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popoludniu i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy swietle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny ale żeby nie męczył wzroku
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
12. Preferowana marka: Samsung / Sony (wszystko zależy od tego co zaproponujecie w podanym budżecie; może być inna marka)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: nie przychodzi mi nic do głowy
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dysk zewnętrzny (wymagana obsługa mkv), smarfony, w przyszłości soundbar jakiś
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85% tv, 15% filmy przez usb
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: przeważnie na wprost, jednak mam zamiar montować tv na wieszaku z opcją regulacji kąta
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? z YT oraz mozliwości połączenia ze smartfonem
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : jeśli już to bardzo rzadko
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : niekoniecznie
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: nie jest wymagany
24. Ma mieć tuner DVB-S: moze miec
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dysk na usb, telefon poprzez wifi
26. Jaki masz sygnał: nc+
27. Ile programów HD: jeszcze nie zdecydowałem się na pakiet, ale jakieś tam będą
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 5-6h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: minimum FullHD
30. Dvb-t: niech jest
31. Na czym najbardziej Ci zależy: żeby oglądanie sportu sprawiało przyjemność :wink: i generalnie wszystko j/w
32. Ile osób ogląda: 2-3 osob
33. Jaka klasa cenowa: do 4000zł (+/- 300zł)
34. Rozmiar: skłaniam się ku 60' ale jeśli w tej cenie znajdzie się dużo lepszy 55' to jakoś przeżyję


z góry dzięki
 

lis3k

New member
alternatywy? i gdzie jest podana rzeczywista wartość odświeżania matrycy? wszędzie liczby z kosmosu - np 1300Hz w tym tv
 

harpn

New member
60 hz matryca to trochę słąbo jak do sportu TV głównie będzie.
Może lepiej Sony 55 W809C? Tylko FUllHD, ale matryca 120hz ~3700 zł
albo Sony KD-49XD8305 120hz IPS, 4k ~4400 zł, kontrast słaby i pewnie trochę cloudingu też może być, ale do 4000zł trudno obecnie o telewizor bez większych wad.
 
Ostatnia edycja:

lis3k

New member
Sony 3750 na allegro, więc wydaje się ok
Minimum to 55'
Przy takiej odległości i 55'-60' FullHD i 4k robi różnicę dla zwykłego użytkownika?
 

Malix7

Member
Jak nie masz skąd brać materiałów w 4k to ja brałbym większy czyli Samsunga 60j6240 ma 120 Hz matrycę full Hd
Kosztuje 3250zł
Do sportu matryca 120Hz to warunek konieczny!
 
Ostatnia edycja:

lis3k

New member
jest światełko w tunelu
i cena całkiem spoko
jeśli nikt nie rzuci argumentu za 4k, to decyduję się na tego samsunga
 

Malix7

Member
Sam musisz zdecydować 4k czy full hd jak oglądasz głównie tv to lepiej full hd 4k jeszcze bardzo długo żadna kablówka nie będzie nadawała, po za tym twoja odległość jest spora od tv.'Zaraz ktoś napisze że 4k to przyszłośc itd. ale ja nie sądze żeby te tv aż tyle lat wytrzymały.
 

lis3k

New member
Biorę pod uwagę to, że tv za jakieś 4/5 lat będzie wymieniany. Tak, jak napisałem - odległość jest spora więc pewnie różnicy między FullHD a FullHD skalowanym do 4k nie zobaczę. Materiałów w 4k nie mam, a że mieszkam w małej miejscowości to internet szału nie robi więc YT w 4k też odpada. Dużym plusem jest cena, która ma duże znaczenie z racji iż się wprowadzamy do nowego mieszkania i wydatków trochę nas jeszcze czeka.
 

Malix7

Member
To wybor masz prosty, nie bierz nic na matrycu60hz ja tak zrobilem i pilka nozna to dramat, sam poluje na niego ale raty musza byc 50x0 :) z racji tego ze dopiero kupilem g. Z matryca 60hz
 

lis3k

New member
UE60J6240 za 3299
Jak przyjdzie to będę mógł ocenić wygląd i jak się na ścianie prezentuje ;) nc+ w przyszłym tygodniu będę zamawiał
 

Malix7

Member
Przyszedł? W jakim sklepie kupowałeś bo też się zastanawiam ale nie wiem którego sprzedawcę wybrać w razie co.
 
Do góry