Samsung UE60KU6000W - co to za telewizor?

Zangiev79

New member
Cześć,

w jednym z marketów elektronicznych pojawił się na promocji tytułowy telewizor. Cena jest dość atrakcyjna, bo ok 4300 PLN. Niestety niewiele na jego temat udało mi się w internecie znaleźć, żadnych recenzji, testów itp.

Czy ktoś Was wie może coś więcej na temat tego sprzętu i czy warto się nad nim w ogóle zastanawiać?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 

tedzikooo

New member
hmm 60 cali pewnie matryca od lg ale reki sobie nie dam uciac. Sredniej klasy model napewno lepszy od pseudo 4k eldzikow...A i tyl na srubki skrecany uff
 

Zangiev79

New member
A czy za te pieniądze da się kupić coś, co jest godne uwagi? Już drugi raz podchodzę do poszukiwań nowego telewizora, jednak rynek dzisiejszy to istne pole minowe. Nie szukam potężnych wrażeń, chciałbym duży telewizor do salonu, który będzie przyjemnie świecił, miał ciekawe brzmienie. Głównie kablówka, bajki dla dziecka, czasem jakiś film.
 

Rafal8

Member
Witam, podłączenia się pod temat bo też myślę o tym tv, teraz mam Samsunga 55 f6770, obraz w nim mi odpowiada. Sygnał źródłowy nc+ plus filmy w średniej jakości. W podobnej cenie jest jeszcze ten LG 60UH605V. Który z tych byście polecili i czy obraz na nich będzie podobny do tego co mam. do tego Samsung UE65KU6072U raczej nie warto dopłacać 1400zl czy do tego LG 65UH6157.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolega kupił Samsunga UE55KU6000W. Nie szukał czegoś specjalnego, tylko taniego TV do oglądania bajek i filmów.
Ten Samsung to model budżetowy. Instalacja prosta, podłączony został sygnał z dekodera kablówki Multimedia.
Kanały SD prezentują się średnio, ale tragedii nie ma. Kanały HD dobrze i bardzo dobrze, w zależności od nadawcy. Dema 4K z youtube bardzo ładnie. Material z demo world, jak na tą klasę cenową super. Był tzw. efekt wow.
Czerń, odwzorowanie kolorów nie najgorzej. Jak na tą klasę jest OK.
Nikt po tym TV cudów się nie spodziewał. Tani TV do podstawowych zadań - sprawdza się.
TV miał problem z podłączonym dyskiem 2,5 cala WD 1 TB. Zbyt słabe zasilanie portu. USB. Dysk widoczny, ale problem z odtwarzaniem materiału. Zacięcia i zatrzymanie. Ten sam materiał skopiowany na pendriva (także 4K z wysokim bitrate) odtwarzany bez problemu. Także albo ten dysk nie współpracuje z tym TV, albo potrzebne jest dodatkowe zasilanie.
Kupujący wiedział czego oczekiwać za takie pieniądze - w sumie wyszło 2600 zł w promocji w jedym ze znanych marketów nie dla idiotów.
Chcesz czegoś lepszego z matrycą 120Hz dołóż 3 tys zł. Szukasz taniego telewizora do bajek dla dzieci, wiadomości i filmów - ten się nadaje. Przynajmniej kupujący tak uważa i to jest najważniejsze, że jest zadowolony.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie powinno być problemu z dyskiem 2,5 WD tym bardziej,że to tylko 1 TB.Być może wybrał zły port USB ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie nie powinno być problemu z tym dyskiem a był...Sprawdzone zostały wszystkie dostępnie porty (choć za wiele ich tam nie ma:p). Trzeba sprawdzić inny dysk.
 

krzypaw

New member
Podłączę się pod temat, może mi ktoś pomóc porónać te dwa telewizory Samsung UE60KU6000W i LG 60UH605V ??
Czy oba mają matrycę 50Hz??

Potrzebuję podobnego telewizora co autor tematu, do salonu 30m2 odległość ok 3 - 4 metry. Do wiadomości, czasem film, czasem może xbox 360, ale nie za częśto źródło sygnału cyfrowy polsat. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do tych tv można podłączyć klawiaturę multimedialną ze zintegrowanym touchpadem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android już ma dużą przewagę a będzie miał ogromną. Jeszcze w tym roku update do wersji 7,0.

Tak obydwa modele są 50 Hz.
Ile masz max kasy ?
 

krzypaw

New member
Około 4k pln, szukałem w euro.com.pl bede brał na raty więc tau jest fajnie bo są zero procent, no i lg ma jeszcze cashback 300 zł za ten model powyższy. Teraz mam plazmę samsunga ok 7 lat z rozdzielczością hd ready i strasznie mnie denerwuje mało ostry obraz. Tak jak pisałem fajnie by było żeby się dało podłączyć klawiaturę, widziałem ostatnio w media taką microsoftu z touchpadem
 

krzypaw

New member
A matryce RGBW to nie były przypadkiem w serii LG UF ??

Ok widzę w linku że jest to matryca RGBW teraz pytanie czy to dyskwalifikuje telewizor?? W takim razie lepiej wziąść tego samsunga?? Właściwie to nie mam strasznego ciśnienia że muszę teraz wziąść, ,oże byuć też odrobinę droższy.
 
Ostatnia edycja:

krzypaw

New member
A zadam jeszcze taki pytanie, czy w ogóle telewizor 60 cali to rozważać zakup full hd czy to bez sensu i szukać pełnego 4K ?? Czy to RGBW wystarczy jako coś pomiędzy ??
 
Do góry