Samsung UE60J6240

Paw3los

New member
U mnie clouding jest minimalny. Niestety telefonem zdjęcie nie wychodzi żeby cokolwiek było widać. Na początku było gorzej, przecieranie ekranu pomogło. Jak na tv za ok 3tys jestem bardzo zadowolony. Czytam opinie, że w tv 2 razy droższych bywa gorzej.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

U mnie cloudingu nie widzę. Mam za to takią ciemniejszą linię/pole, mniej więcej w połowie wysokości przy prawej krawędzi TV. Czy to jest tzw. "nierównomierność szarości", czy coś poważniejszego i oddać tą sztukę na wymianę?
 

Paw3los

New member
Wczoraj sprawdziłem menu serwisowe, ale umiałem tylko wyczytać, że ma matrycę Sharp 120Hz. Gdzie sprawdzić ilość przepracowanych godzin?
Druga sprawa.
Wyszedłem z tego menu przez wyłączenie TV przyciskiem OFF na pilocie - po prostu zgasiłem TV. Jest jakiś inny sposób na wyjście z tego menu i czy takie wyłączanie przyciskiem OFF nie zaszkodzi?
 

Smykoo

New member
Czerń jest dobra na wprost. Pod większym kątem widać wady podświetlenia edge. Czerń jaśnieje i przy krawędziach widać jaśniejsze miejsca. Ale to czepianie się.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jak dla mnie to są takie same TV.Jeden z 2015 roku,drugi z 2016 roku.Matryce identyczne.Dużo pisze się o jednym czy dwóch suwakach, postaw obok siebie a nie zobaczysz moim zdaniem żadnej różnicy.
 

HoDe

New member
Jestem trochę w szoku po zakupie telewizora. Po lekturze wielu podstron tego tematu, wydawało mi się, że to telewizor idealny. Niska cena, 100hz+, 60". Właśnie rozpakowałem go w salonie i po uruchomieniu paru testowych filmów, pobiegłem do sklepu obok sprawdzić czy tylko z moim jest coś nie tak ... i okazuje się, że jest całkiem sprawny, a problemy dotyczą wszystkich modeli. Na pierwszy ogień banding, kilka niewielkich pasów widocznych bardzo dobrze na filmie z tematu:

110627-tutorial-jak-sprawdzic-tv-w-sklepie.html

W sklepie identyczne objawy innego modelu. Jednak to nie wszystko ... ta matryca 100hz ;) Przy testowaniu tego na filmie z lającymi kwadratami dzieją się cuda ... krawędzie znikają, cały kwadrat zaczyna zanikać, niezależnie od ustawień, dopiero wyłączenie motion plusa, naprawia ten problem, ale powstaje takie motion blur, że mój 10 letni monitor sobie lepiej z tym radzi. Dodatkowo puściłem ten film na jakimś soniaczu 55hz w sklepie i tam wyglądał całkiem ok (to nie jest problem z materiałem używanym do testów).
 

HoDe

New member
Kolego HoDe puść to samo na tym Sony i pokaż tutaj ? Tdx ma ubaw jak to ogląda...

Puszczałem to w sklepie, nie pójdę tam już drugi raz, wyglądało o niebo lepiej.

Film puszczałem w sklepie na 50" i jest dokładnie to samo co na moich 60"

Możesz powiedzieć jaki ubaw, bo nie rozumiem... to jest normalne?
 

sajmekpl

New member
Kojarzy ktoś może co w tym TV należałoby zrobić, aby po wrzucenia aplikacji z pozycji developera (np. Twitch przez Tizen SDK) nie usuwała się ona po ponownym uruchomieniu TV?
Przeszukałem fora i nigdzie nic na ten temat nie ma - poza jednym miejsce, gdzie napisali, że taka jest uroda Tizena z 2015 i nic się nie da zrobić.

Telewizor zaraz po restarcie wywala komunikat o "aktualizacja aplikacji" i usuwa Twitcha. Wyłączenie autoupdate nic nie dało.
Może gdzieś w menu serwisowym są opcje aktualizacji po reboocie?
 

sajmekpl

New member
Nie robiłem tego testu, ale zauważyłem też u siebie ten problem na 60" w przy ogladaniu filmu. Zdarza się rzadko, ale przy mega szybkim przejsciu kamery, faktycznie obraz się "rozkleja" jak kwadraty na załączonym filmie.
 

xR32x

New member
tv za 3k a ten ma wymagania jakby wydal 10, trzeba bylo kupic sobie 40cali w tej cenie to moze bylo by lepiej. pozatym tutaj jest wiekszy rozmiar wiec nie mozesz ogladac tego tv z 1 czy 2 metrow, jak staniesz dalej to tez widzisz te dziwne rzeczy? wgl po co Ci te testy? wlacz film i wtedy zobacz czy obraz Ci pasuje. Ja u siebie nie robilem testow bo to szukanie dziury w calym, jak ogladam yt netflix czy filmy z dysku to wszystko ladnie swieci, nie mam sie czego czepic.
 
Do góry