Samsung UE60J6240

Malix7

Member
Nie wiem nie mam potrzeby używania tego, jak nie masz jeszcze tv to sprawdzę ale pewnie nie działa.
Obraz bardzo dobry nawet nie hd jak na tą wielkość jest znośny w hd bardzo ładny, ja oglądam z ponad 3 metrów.
Mam na pendrive film w rozdzielczości 704x304 i naprawdę spoko się ogląda jak na taką małą rozdzielczość, zgrywany z płyty dvd
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Jak masz moze jakies hbo itp to moze i nie masz potrzeby ja bym chchial z tego korzystac jestem ciekaw czy dziala.
I jak z tymi dwoma suwakakmi co podobo jedne maja ine nie ile masz ich ?
A tv naziemna masz zeby sprawdzic kanaly sd czy korzystasz z kablowki lub platwormy cyfrowej jakiejs ?
OK tylko ze tv czy plyta dvd maja jescze mniejsza rozdzielczosc bo 576 nie 700ponad
Tez bym gdzies z 3 metrow max ogladadal ;)
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Suwak jest jeden i będzie w tym modelu zawsze jeden chyba że sobie odblokujesz, ale wydaję mi się że nawet nie ma potrzeby go odblokowywać, jak się jeszcze zastanawiasz czy go kupić to za taka kasę w tej wielkości to jest jedyny wybór.
Korzystam z kablówki ale mam też kanały nie w hd i jest spoko, wiadomo że do hd się to nie umywa ale mam porównanie z 58j5200 i tu jest dużo lepiej.


Cda właśnie odplaliłem z przeglądarki i filmiki się włączają.
 
Ostatnia edycja:

xR32x

New member
To u mnie na bialym tle nie widac tego co u Ciebie bylo. A srawdzales sobie ile h chodzil w tym menu serwisowym ? Jak to jest ze jak sie tam wejdzie to traci sie gwarancje ??
 

cjgkgjhzfbwj

New member
Uszkodzenie/błąd matrycy

Mam na swojej matrycy artefakt w postaci cienkiej, nieregularnej obwódki wielkości kilku pikseli - załączam zdjęcie. Co to może być? Czy da się tego pozbyć domowym sposobem?
 

Attachments

  • _matryca.m.jpg
    _matryca.m.jpg
    183,8 KB · Wyś: 53

boxster

Member
Czy po podpięciu do minijack-a zewnętrznych głośników/słuchawek macie możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy poszczególnymi głośnikami - tymi wbudowanymi w tv, a tymi dodatkowymi? U mnie wygląda to tak, że jeśli cokolwiek mam wpięte w jack-a to głośniki tv nie chcą grać.

Ps.
Aktualizacja dla mnie bez widocznych zmian... ale chyba też nie szkodzi. ;)
 

boxster

Member
Dziwne jest to, że fizycznie można wybrać głośniki tv i niby działają - pojawia się przy nich symbol falujących słupków - ale nie dają innych oznak życia, jest cisza. W poprzednim tv - Panasonic - można było tymi funkcjami żonglować dowolnie i było to bardzo wygodne, bo np. jakieś wiadomości latały u mnie na domyślnych głośnikach, a filmy odpalałem sobie na czymś lepszym, czyt. wieża.
Trochę to słabe i nie wiem, czy tak miało to wyglądać w zamyśle inżynierów.

Czy jest jakiś skrót/funkcja z pilota dająca możliwość szybkiego wygaszenia samego obrazu? Ciągłe wchodzenie w menu opcji obrazu nie jest zbyt wygodne i na dłuższą metę dość męczące.

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia, czy pilot TM1580A działa z naszym tv? Pytam, bo na znalezionej prezentacji na yt - https://www.youtube.com/watch?v=qjKqiDGoW8M - 2.56 min. - gość operuje właśnie takim pilotem.
 
Ostatnia edycja:

robertoos188

New member
może ktos podac optymalne ustawienia obrazu na ten telewizor? , pewnie kazdy używa tryb film, ale chodzi mi o dokladne ustawienia, i w motion plus jak macie ustawione, ja mam użytkownika i ustawione na 5
 

sleyoo

New member
Gdzieś na początku tego tematu sa podane ustawienia do tego tv.
Ja tak ustawiłem+ jakaś mała korekta pod siebie i jest spoko.

MiMaxPrime
 

bartc

New member
Przeszukałem cały wątek i nikt jak widzę nie wie jaki ma inplut lag ten tv? Szukam po necie i nic nie mogę odnaleść. Co prawda zależy mi na info dla 40" ale nigdzie nie mogę odnaleść informacji dla tego typu J6240. Może jest ktoś kto jednak posiada tą tajemną wiedzę ???
 
Do góry