Samsung UE60J6240

robertoos188

New member
ja mam wersje 50 cali, tylko nie wiem dlaczego w szybkich scenach dookoła postaci jest takaniby obtoczka, nie wyrazny obraz albo cos w tym stylu, nie umiem tego dokladnie nazwać, bym byl wdzieczny abyście podali swoje ustawienia obrazu na j6240
 

robertoos188

New member
Zjedz suwakiem na 0 i tego nie będzie, lub wyłącz całkiem .

codzi ci o uplynniacz? w tym modelu jest tylko 1 suwak redukcja drgań, mam ustawiony na plynny , bo standardowy nie spelniał moich oczekiwań, suwakiem mogę przesuwac ale jak zrobię na uzytkownika, wam tez wolno chodzi smart tv, jest powolny, mialem terz wersje 40 cali i to samo, w porównaniu do ds630e do w panasonicu o niebo lepiej chodzilsmart, tylko obraz nie był taki ostry jak w samsungu dlatego go oddałem
 

marc1nn

Member
W neonecie można teraz kupić za 3144 + kupon rabatowy 50zł na pierwsze zakupy. Zastanawiam się czy go nie wziąć, cena 3100 zachęcająca...
 

NEOne

New member
W neonecie można teraz kupić za 3144 + kupon rabatowy 50zł na pierwsze zakupy. Zastanawiam się czy go nie wziąć, cena 3100 zachęcająca...

Mam to samo ;) dziś jeszcze podjadę do saturna i go porównam z ...

Trochę mnie martwi brak HDR 4k i najnowszych bajerów, ale za taką cenę do salonu gdzie mam TV oddalony od kanapy o 3,5m mój start 37 calowy TV wygląda jak tablet na ścianie, a ten wydaje się wręcz idealny.

Ma ktoś ten TV podpięty pod SB DENON DHT-S514?
 

marc1nn

Member
Zamówiłem :) w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Zdecydowałem, że lepszy większy tv za trochę ponad 3 tys, niż 55'' 4k za 4 tys. Za różnicę jeszcze coś kupię do domku:)
U mnie podobnie 3,5-4m, a przy takiej odległości i tym rozmiarze TV podobno 4k i tak nie będzie widać.
 

NEOne

New member
W gazetce neonet jest jeszcze teraz UE60KU6072 za 3895 zł po rabacie (ewentualnie jeszcze - 50zł za pierwszy zakup) Ma 4k i HDR ale matryca 50Hz :(
 
Na tanich 4K i tak efektu HDR nie uświadczysz ( słaby maksymalny poziom jasności matrycy ).Dopiero od modelu KS7000 tak naprawdę efekt HDR robi wrażenie .Dodatkowo matryce w tanich 4K mogą być bardzo kiepskie i wcale nie dadzą lepszego obrazu niż dobre FHD .Kupiłem najpierw wypasiony 4K z HDR marki na P ( nie napiszę więcej bo zaraz napiszą że to super TV-najlepszy w klasie cenowej - najlepszą to ma marżę dla sprzedawców ).
Od ponad miesiąca mam 60J6240 i jestem zadowolony obraz z NC+ jest dobry , przy meczach nie mam okropnego bandingu ,matryca jest lepiej podświetlona i nie smuży obraz tak jak w modelu firmy P przy oglądaniu bez wyłączonego upłynniacza .
Nie mam androida ale smart działa dobrze .

UE60KU6072 nie brałem pod uwagę więc nie wiem jak obraz na tym TV wygląda . 60 J6240 ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości - ja go kupiłem za 2970 w MM .
Może tegoroczne serie tańszych 4K będą lepsze ale trzeba poczekać i zapłacić na pewno więcej .
 

marc1nn

Member
Też chciałem kupić w tej cenie co piszesz, ale wcześniej w MM był poniżej 3tys, więc czekałem :) nie sądzę, że będzie taniej niż teraz. Przed wszystkimi akcjami rabatowymi ceny rosną o 100-200 zł i po zniżkach wychodzi to samo.

Teraz szukam uchwytu :)
 

NEOne

New member
Ok, też zamówiłem. TV w sklepie nie przekonał mnie na 100% (myślałem że kolory i płynność będą nieco lepsze na sygnale z nc+) ale cena, rozmiar i ogólne odczucia z zabawy na plus. Zobaczę jak będzie działał u mnie na UPC. Jeśli nie przejdzie testów to zawsze można oddać do 14 dni :)
 

kertis

New member
Też udało mi się za tę cenę kupić:) Na ceneo jeszcze stara wisi, wczoraj przez chwilę w Best Media też była za 3188 chyba.
Wiecie może jak w neonecie jest z odbiorem w sklepie zakupu internetowego? Niby w regulaminie nie znalazłem nigdzie, że traktują ten odbiór jako rezerwację a nie sprzedaż internetową. Zatem tak samo jak przy kurierze powinienem mieć możliwość dokładnego obejrzenia produktu i odmowy w przypadku wady. Zastanawiam się jak sprawdzić go za bad/hot pixele bo odesłanie takiego kolosa to już koło 100 zł kosztuje, a do sklepu oddać nie można (przynajmniej tak jest w regulaminie).

PS. Sorki za lekki off-topic
 

Boolq

New member
Ja kupiłem za pobraniem żeby nie odbierać w razie czego ale jak jest z oddaniem nie wiem. Może zadzwoń do NN i się dowiedz.
Mam pytanie odnośnie 3D. Uruchomiłem tą funkcję z menu serwisowego dzięki Moore80. Na YouTube z okularami lata ale po odpaleniu filmu 3D na blu-ray LG wyskakuje informacja że BR nie odnalazł monitora 3D. Czemu? Sam i LG gryzą się czy coś w ustawieniach nie halo?
 

kaem1984

New member
@Boolq filmy z pendrive'a w 3D będą Ci natomiast działać. Czytałem na niemieckim forum, że nie działają filmy 3D z Bluray na naszych Tv z odblokowanym trójwymiarem
 

maniek000

New member
Po przeczytaniu nie mam przekonania, że 50j6240 ma matrycę 100Hz ale wygląda na to, że przy odrobinie szczęścia można na taki trafić :) Mam jednak pytanie o model UE50J6240AW dostępny w Media M i w Saturnie. Czy tam też można spodziewać się matrycy 100Hz?
 

RHJG

New member
Bez reklam
AW - DVB-T/C -jaki jest tuner.Co do matrycy 100 Hz to moim zdaniem taka jest,żeby być na 100% pewny trzeba sprawdzić w menu serwisowym.
UE40J6240-50 Hz
UE50J6240-100 Hz
UE60j6240-100 Hz
 
Do góry