Samsung UE60J6240

CORTEZ

New member
Dzięki, ale cena w MM jest właśnie o 300 zł wyższa niż w N. Dlatego chciałem u nich, ale to nawet nie kwestia chęci zrobienia prowizji przez handlowca, tylko piękny bank (widziałem wniosek online) odrzuca, bo życzy sobie obligatoryjnie 3 rok gwarancji i ubezpieczenie sprzętu. Pies ich gonił.
 

Malix7

Member
Niestety takie to k... z tymi ratami jest, jak narazie tylko w Euro są prawdziwe raty zero % ale tam niestety nie ma tego tv :)
Trzeba poczekać może coś będzie taniej w MM ale pewnie jak zrobią promocję to nie będzie rat zero %
Ja sobie postanowiłem że jak go znajdę do maks 3,1k i ratami 0% to biorę :)
 
Ostatnia edycja:

CORTEZ

New member
W Euro są 40 i 50" tylko niestety :) Chyba poczekam do marca jednak i kupię jak się uda 4K, co większość mi doradza.
 

Metrolog

New member
Jak chciałem kiedyś skorzystać w Euro z rat 0% to sprzedawca poinformował mnie że jest to opcja dostępna wyłącznie dla osób z zaświadczeniem o zarobkach potwierdzonym przez zakład pracy i nic na gębę nie załatwię chyba że normalne raty na oświadczenie :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Niestety takie to k... z tymi ratami jest, jak narazie tylko w Euro są prawdziwe raty zero %
Nie wszystkie raty 0% są takie prawdziwe. Sklepy stosują taką praktykę, że im lepsza i atrakcyjniejsza liczba rat w ofercie 0%, tym droższy jest sprzęt, więc tak naprawdę odsetki zostają doliczone do wartości sprzętu zawyżając sztucznie jego cenę. Raty 0% o ile nie damy sobie wcisnąć dodatkowego ubezpieczenia są ok, ale nie zwracamy uwagi że tydzień temu ten sam sprzęt w ofercie 10x0 % kosztował 600-700 zł mniej. Taka sytuacja jest powszechna. Przykład 65KS8000. 2 tygodnie temu był w promocji 8399 zł lub 10x0%. Tydzień temu promo się skończyło i jego cena poleciała na 8999 zł lub 10x0% + karta podarunkowa 500 zł. Na chwilę obecną jest w ofercie do 50x0% ale kosztuje już 9699 :) To taki przykład tych "prawdziwych" rat 0% w sklepie Euro ;)
Należy więc uważać na te bardziej atrakcyjne oferty ratalne 30, 40, 50 rat 0% bo można się nieźle naciąć.MM też chyba podniósł cenę tego telewizora bo obecnie u nich również trwa "promocja" 50x0% :)
 

CORTEZ

New member
Masz oczywiście rację, ale tutaj cena tego konkretnego modelu była obniżona o 300 zł, więc wychodził w sumie 3189 zł i miał być modelowo rozbity na 30 rat. Jak tylko powiedziałem, że interesuje mnie wyłącznie ten wariant, żeby sprzedawca nie cudował on z miejsca mi powiedział, że szanse małe, bo bank odrzuci taki wniosek bez dodatkowej gwarancji i ubezpieczenia sprzętu, nie kredytobiorcy. Oczywiście tak się stało, czemu - nie mam pojęcia i nie będę sobie tym uwagi zaprzątał. Nie chcą klienta (zresztą wieloletniego), bez łaski.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Bank odrzucił bo sprzedawca celowo zaniżył twój próg dochodowy. Widziałeś wniosek i to co on tam wypocił przed wysłaniem go do banku? Pewnie nie a mogłeś poprosić o weryfikacje danych przed wysłaniem do banku. Poza tym ubezpieczenie w tych umowach nigdy nie jest obowiązkowe. Miałem już kilka rzeczy na raty w Euro RTV z kilku banków z jakimi współpracują i w żadnej umowie, w żadnym paragrafie nie ma wzmianki o obligo ubezpieczenia tego kredytu. Jednym słowem robienie w uuuja klienta, bo przecież liczy się prowizja od sprzedaży tego pseudoubezpieczenia która do najniższych nie należy i wyronienie miesięcznego planu sprzedażowego. W takich sytuacjach prosi się o pseudokierowników takiego sklepu, albo po prostu nagrywa całą rozmowę podczas składania wniosku, i bzdury jakie tam cisną, która później posłuży jako materiał dowodowy do skargi składanej na działanie sklepu u Rzecznika ochrony praw konsumenta.
 
Ostatnia edycja:

CORTEZ

New member
Nie, widziałem wniosek i zgadzał się z danymi, które zadeklarowałem. Gdybym był takim krezusem, to logiczne, że nie kupowałbym ratalnie :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Skoro niby ten bank, życzy sobie obligatoryjnie zabezpieczenia kredytu poprzez jego ubezpieczenie, to ja rozumiem ze z tego obligo w trakcie trwania umowy zrezygnować się da? Co ci powiedzieli w tej kwestii?
 

CORTEZ

New member
A wiesz, że o szczegóły nie dopytywałem, ale skoro była to gwarancja powiązana z ubezpieczeniem sprzętu to nie sądzę.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja nie sądzę aby coś się w tej kwestii zmieniło i uważam że to celowe działanie sklepu.
 

CORTEZ

New member
Jak dla mnie idiotyczne, nawet jeśli dany sprzedawca nie szarpnie prowizji z tytułu usług dodatkowych to puszcza klienta na ulicę lub do konkurencji, a to pewnie nie ma przełożenia w skali miesiąca czy roku na obrót danego sklepu. Ale co ja tam wiem :D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dlatego z pionkami zaprogramowanymi jedną definicją nie warto nawet rozmawiać w takich sklepach :D Robią to co każe im przełożony, a jak się nie podoba do won na bruk.
 

krzyh70

New member
W MM cena urosła już do 3509. W niedzielę widziałem cenę w sklepie 3299, wczoraj w necie jak sprawdzałem było 3440. Widać dobrze się sprzedaje.
 

kerad77

New member
Ponowie pytanie o klawiaturę z TP albo jakąś dobrą aplikacje na androida do wprowadzania adresów stron w przeglądarce w TV bo klikanie kursorami w pilocie po ekranowej klawiaturze jest irytujace, szczególnie jak z paska na górze jest podpowiedź np 3 od góry i nie można na nią najechac kursorem jak wprowadza się tekst
 

chudeusz09

New member
W MM cena urosła już do 3509. W niedzielę widziałem cenę w sklepie 3299, wczoraj w necie jak sprawdzałem było 3440. Widać dobrze się sprzedaje.

Urosła po to, żeby po rabacie, który aktualnie dają dalej kosztował tyle samo co przed podwyżką ;). Wychodzi na jedno ale rabat brzmi lepiej :).
 

htlpunp

New member
Podłączyłem klawiaturę do telewizora i w aplikacjach Youtube czy Dailymotion nie mogę wpisywać tekstu a jedynie strzałkami wybierać litery z klawiatury ekranowej.
Czy w tych aplikacjach nie da się korzystać normalnie z klawiatury czy trzeba gdzieś to w opcjach zmienić?
 

kaem1984

New member
Podłączyłem klawiaturę do telewizora i w aplikacjach Youtube czy Dailymotion nie mogę wpisywać tekstu a jedynie strzałkami wybierać litery z klawiatury ekranowej.
Czy w tych aplikacjach nie da się korzystać normalnie z klawiatury czy trzeba gdzieś to w opcjach zmienić?

U mnie to samo. Widocznie twórcy youtuba na to jeszcze nie wpadli. W przeglądarce można pisać bez problemu. Ja mam klawiaturę logitecha
 
Do góry