Samsung UE60D8000 jaki amplituner i BD? Prośba o wsparcie:)

nemyo

New member
Witam serdecznie,

obecnie jestem przed zakupem amplitunera oraz odtwarzacza blue-ray do tv samsung jak w temacie.
Obecnie posiadam głośniki Mirage 5.1, które zostały mi po poprzednim amplitunerze:

Sub LF100E1
Centr. Omni CCB-1
Przód Omni 250B-1
Tył Omni 50B-1

bardzo proszę o propozycję jaki zestaw amplitunera oraz blue-ray polecacie, który pozwoli wykorzystać możliwości telewizora oraz umożliwi przyjemne słuchanie muzyki.

Dodam jeszcze, że pomieszczenie w którym znajduje się sprzęt to 30m2, a wysokość pokoju to 4m, pokój to otwarta przestrzeń.

Bardzo proszę o wsparcie, z góry dziękuję.

Szukam czegoś do kwoty ok. 5000 zł.


Pozdrawiam serdecznie:eek:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo 5007
p1100870h.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...7-amplituner-pogromca-wzmacniaczy-stereo.html
Marantz 6006
Harman AVR 460
Pytaj o Ceny Blackninja na PW.
 

mors111

Active member
Bez reklam
jest już Denon 1613 :eek: ?

ledwo co się dopiero pojawiło 1612

co do porównania

Denon zagra minimalnie lepiej w stereo niż Onkyo , natomiast w kinie to Onkyo pokaże swoje pazurki
w Pure direct oba podobnie i w tej klasie nie ma co się męczyć tak słuchając muzyki , aczkolwiek i tak źle nie będzie jak na tą klasę cenową
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nemyo

New member
A jaka różnica, taka zauważalna jest pomiędzy ONKYO 309 a 609. Pytam bo 309 obsługuje sytem głośników 5.1 a to mi w zupełności wystarcza.

Czy pozwoli mi wykorzystać także dźwięk z sygnału w full hd?

Dodam tylko, że poprzez hdmi będę podłączał telewizor oraz dekoder cyfrowy z telewizji kablowej VECTRA. Także nie za bardzo wiem, do czego niby miałoby mi służyć więcej niż 2 porty hdmi :))) No może 3 port gdybym kiedyś zakupił konsole, jeśli jest w ogóle taka możliwość i sens:)

Proszę Was o radę!:)

Zapomniałem o odtwarzaczu Blue-ray Disc :mrgreen: Także 3 hdmi są jak najbardziej ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
A jaka różnica, taka zauważalna jest pomiędzy ONKYO 309 a 609. Pytam bo 309 obsługuje sytem głośników 5.1 a to mi w zupełności wystarcza.
Czy pozwoli mi wykorzystać także dźwięk z sygnału w full hd?

różnica jest kolosalna w mocy obu sprzętów
słabszy ( 309 ) ma zasilacz 300W , mocniejszy ( 609 ) ma zasilacz 610W
oba dobrze zagrają w kinie , ale słabszy będzie potrzebował wsparcia subwoofera .Wiadomo że 609 zdecydowanie lepiej i nawet poradzi sobie bez suba w kinie z dobrymi kolumnami - przynajmniej na początek

to tak jakbyś porównywał Polo 1,2 do Golfa 2,0 - mogę mieć podobne bajery , jednak większym przyjemniej się będzie jeździć
 

nemyo

New member
No właśnie ale jak wspominałem wyżej posiadam kolumny Mirage z zubem...

Niemniej jednak zdecydowałem się na onkyo 609 + BD 309, wydaję mi się, że styknie :)

btw. co sądzicie o kolumnach Canton mx125 ? moge je miec w zesatwie z onkyo 609 za 2850 zł. A te kolumienki potrzebowałbym do mieszkania, pokój 20m.:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest nieporozumienie , zarówno do kolumn jak i otoczenia.
No i ostro zjechałeś z 5000 zł za ampli do 2850 za komplet.
Przy Twoim telewizorze to będzie jedynie erzatz.
 

nemyo

New member
Niestety muszę zmieścić się ze wszystkim do 4 tyś. (ampli + bd).... pojawiły się inne nagłe wydatki;/

i myślę o amplitunerze ONKYO 609 (na tym forum polecany do filmów i muzyki) + bd ONKYO 309 + stare głośniki Mirage (Sub LF100E1; Centr. Omni CCB-1; Przód Omni 250B-1; Tył Omni 50B-1)

... myślałem o takim zestawie, ale teraz to już mi zamonciłeś, mam rozumieć że jest zły???

....a, głośniki Canton (z zestawu z ONKYO 609), mógłbym wykorzystać do innego pomieszczenia ze starym ampli Pioneer VSX-D812 + dvd Pioneer DV-575.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

nemyo

New member
Noi mam :)))

ONKYO BD-SP309 + ONKYO TX-NR609 kupione. Wyszło mnie 2920 zł za komplet, chyba dobrze?:)

Tylko trzeba to wszystko podłączyć jeszcze z głośniczkami.... opisze wrażenia jak zagra.

Troszkę mam obawy co do odtworzenia muzyki z tą 609, ale w najgorszym wypadku wymienię na 809;/
 

6666

New member
Ja przy tym samym TV zdecydowałem się już na 99 proc. na Onkyo 809.
Napisz jak się ten TV sprawuje i za ile go nabyłeś - chcę go kupić kompleksowo z KD

Noi mam :)))

ONKYO BD-SP309 + ONKYO TX-NR609 kupione. Wyszło mnie 2920 zł za komplet, chyba dobrze?:)

Tylko trzeba to wszystko podłączyć jeszcze z głośniczkami.... opisze wrażenia jak zagra.

Troszkę mam obawy co do odtworzenia muzyki z tą 609, ale w najgorszym wypadku wymienię na 809;/
 

Ethar

New member
Jak dla mnie lepiej od razu kupić TX-NR809.
Jeszcze do niedawna miałem TX-SR607, ale nie dało się tego słuchać w stereo.
Wymieniłem go na TX-NR809 i różnica jest kolosalna, oczywiście na korzyść tego ostatniego.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry