Samsung ue58j5200

foltys

New member
U mnie Samsung 40H6400 wisi na ścianie od września 2015 kilka dni temu zauważyłem pierwszą plamę a jeszcze nie spłaciłem rat. Odnośnie czyszczenia to wycieram go szmatką 1 lub 2 razy w tygodniu więc chyba nie za rzadko, a jednak kurz się pojawił.
 

antek 321

New member
ludzie mam problem

chodzi o to że nie mam ustawione na telewizorze samsung 58j5200 full hd czyli to 1080p na 60 tylko jakieś 750 na 50 nie wiem o co chodzi obraz jest troszke rozmazany czy ktoś wiek jak moge zmienic na full HD prosze o pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz naprawdę moc filmów to sięgaj po modele z Androidem.Philips ma wszystkie aplikacje i tysiące, tysiące filmów po polska w jakości Hd - za free.
 

Malix7

Member
Kupiłem ten tv w sobotę i po przesiadce z samsunga 46b550 jestem mega rozczarowany, możecie napisać jak u was z obrazem bez zakłamywania rzeczywistości?
U mnie czerwień jest jakaś dziwna, twarze blade i w ogóle jakoś tak sztucznie wszystko widać nie wiem czy mam jakiś wadliwy egzemplarz czy co ?
Po za tym na ps4 w fifie 17 piłkarze w ruchu się jakoś strzępią.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Profesjonalnej nie, ale pewnie to już wiesz z innego wątku ): Pozdro
A z ciekawości zapytam taka kalibracja profesionalna to polega tylko na ustawianiu parametrów z pilota czy jakieś ukryte parametry pod kompem np. się przestawia?
 
Ostatnia edycja:

Karcheck

New member
Jeśli chcesz naprawdę moc filmów to sięgaj po modele z Androidem.Philips ma wszystkie aplikacje i tysiące, tysiące filmów po polska w jakości Hd - za free.

Kiki wytłumacz mi proszę co znaczy tysiące filmów (...) za free. Chodzi Ci o korzystanie wtedy ze stron np cda lub kinoman czy jeszcze coś innego?
 

Malix7

Member
Podłączam się do pytania na jakiej aplikacji są te filmy hd za free w takiej ilości :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam są najróżniejsze platformy filmowe.
Wystarczy wgrać odpowiednie wtyczki.
A robimy to przy kalibracji .
 

Jadaj

New member
Mam pytania:
- Czy komuś udało się uruchomić w tym TV funkcję Miracast i w jaki sposób?
- Czy działa sterowanie przez aplikację? Funkcja Samsung Smartview jest w menu, odsyła do aplikacji w sklepie Play, a sama aplikacja znajduje telewizor, ale wyświetla informację, że nie jest on obsługiwany.

Poniżej moje wrażenia z użytkowania:

Plusy
- Przyzwoita jakość obrazu
- Szybkość uruchamiania i zmiany kanałów - nie ma wrażenia zamulania
- Bezproblemowo działa myszka Genius
- Funkcja PIP
- Można ustawić, żeby dźwięk do amplitunera szedł zawsze w DTS.
- Można użyć klawiatury i myszy w trybie TV, np żeby zmieniać kanały albo ponazywać stacje.

Minusy o których wiedziałem:
- Brak wi-fi
- Brak HBB tv
- Gniazda podłączeniowe wychodzące prostopadle z tyłu obudowy

Minusy o których nie wiedziałem:
- Nie działa touchpad w bezprzewodowej klawiaturze Microsoft, same klawisze działają.
- Nie ma ARC
- Nie ma HDMI CEC (anynet+)
 

Malix7

Member
Jadaj w weekend jak chcesz to zobaczę to aplikację i ci odpowiem

Jak możesz to podaj swoje ustawienia obrazu jak piszesz że przyzwoita jakośc obrazu, bo jestem innego zdania, chyba że masz na myśli materiały fuull hd a nie tv cyfrową.
Przełączanie kanałów to dramat, tak zamula że krvcy można dostać, czasmi niechcący przełącze za daleko bo nei wiem czy nie działa czy co się dzieje.


Mi też nie działa łączenie się przez tą apke, wyskakuje komunikat.
the select tv doesn't support samsung smart view
 
Ostatnia edycja:

darch

New member
Myślę o dużym tv do gier i pc ,wiecie może jak z input lagiem w tym tv ?
gram w gry sportowe(nba 2k16) i samochodowe Richard burns ,lfs
Czy ma obsługę chroma 4:4:4 60 hz ? czcionki z pc ostre?
jako smart słuzy mi stacjonarka obok stolika rtv
2500-2600 max naciągany budrzet.
80%dzieci bajki reszta ja wieczór noc
 

Malix7

Member
darch jak chcesz kupić ten tv do gier to nawet o tym nie myśl, ten tv to tragedia, on się nadaję do wyświetlania tylko nieruchomych obrazków, każdy ruch na ekranie jest tragiczny w skutkach, serio nawet o nim nie myśl.
Ja gram w fife na ps4 i jest masakra jak się strzępią zawodnicy w ruchu.
Po za tym skalowanie obrazu z kablówki to też dno, z początku się zastanawiałem czy nie mam jakiejś folii na ekranie.
Już lepiej poszukaj coś z 55" ale chyba kasy musisz dołożyć bo biednie te 2,6k na dobry tv ale może ktoś coś ci podpowie jeszcze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry