Samsung ue58j5200

tomszok

New member
Witam
Czy Ktoś posiada ten TV ? Co sądzicie jako TV do salonu ? Priorytet to obsługa SMART ( zwłaszcza szybkość ) oraz mutimedia z USB.
Pozdrawiam

Tomasz
 
Ostatnia edycja:

siarak

New member
Dolączam się do zapytania.
Ja wiem tyle że ten TV pojawił się w aktualnej gazetce w cenie 2999. Nie ukrywam, że właśnie ceną przykuł moją uwagę.

W W W .mediamarkt.pl/telewizor-samsung-ue58j5200,id-1116422#specyfikacja
 
Ostatnia edycja:

p3k074

New member
Potwierdzam - W Auchan 2760pln brutto - wlasnie kupilem.
Mega jakosci po nim nie oczekuje ale po poprzedniku UE55ES7000 ktory po 3latach padl ( matryca ) nie bede wiecej inwestwoal w wyzsze serie :)
 

x3non83

New member
i jak wrazenia poniewaz tez sie nad nim zastanawiam. chodzi wlasnie o szybkosc smarta i pracy np z dyskiem pod usb poniewaz moj poprzedni samsung chodzil fatalnie pod tym wzgledem (czyli strasznie wolno)
 

p3k074

New member
TV podłączony i uruchomiony.Stosunek ceny do jakości obrazu naprawde bardzo dobry. Nie miałem czasu go kalibrować więc na razie ustawienia "na oko" .

Minusy które do tej pory zauważyłem przy montażu to:
- dość gruby - odstaje od ściany :)
- wyjścia HDMI, spdif - trzeba stosować kątowe kable

Ale przymierzałem sie do Sony'ego i Panasonic'a w tej klasie cenowej ( 55". 50" ) i każdy z nich miał te same wady odnośnie konstrukcji.

Jestem fanem Kodi'ego i na codzień cały content właśnie przez niego odtwarzam łącznie z streamowaniem telewizji. Więc Smarta za bardzo nie mogę ocenić bo nigdy go nie używałem :) Podobnie z podpinaniem dysków USB. Jak znajde chwile sprawdze z ciekawości.

Więcej refleksji pewnie będzie po kilku dniach użytkownia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli matryca 50Hz nie jest dokuczliwa w wielkości ekranu to ok.
Mi to przeszkadza niestety, więc najlepiej samemu zmierzyć się odświeżaniem na sklepie. Są ludzie który to nie przeszkadza.
Grubość mi nigdy nie przeszkadzała, a wejścia przy odjeżdżanym uchwycie również.
 

vigoo

Banned
Jesli masz dostęp do tego TV, to możesz to sam sprawdzić:
1. Wchodzisz w MENU-OBRAZ-OPCJE-MOTION PLUS (wybrać tryb własny)
Jeśli są tam dwa suwaki (ważniejszy "redukcja rozmycia"), to masz 120Hz.
2. W trybie czuwania wciskasz na pilocie kombinację:
INFO-MENU-MUTE-POWER. Pokazuje Ci się Menu serwisowe. W linijce "OPTION" sprawdzasz czwarty znak: 6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz
 

zonkul15

New member
Kupiłem ten telewizor. Ogólnie jest bardzo ok, chociaż obraz na moim wcześniejszym LCD Philipsa był nieco lepszy. Z daleka (tak jak teraz oglądam - 4,5 metra) jest super.

Mam tylko problem - dokupiłem dongla z Wifi WIS15ABGX i działają funkcje SMART, ale niestety nie umiem uruchomić Screen Mirroring. Sprzedawca twierdził, że będzie działało po podpięciu dongla, a nie ma takiej opcji nigdzie w menu. Może ktoś byłby w stanie podpowiedzieć czy da się tą funkcję jakoś aktywować? Czy może jest w tym modelu po prostu niedostępna?
 

deka87

New member
Już się nastawiłem na tego Samsunga, bo myślałem że ma 200 Hz, a tu się okazuje że 50...
To mój stary LG 47LD450 ma 60.
Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze min. 58" TV z rzeczywistym odświeżaniem min. 60 Hz w TYM temacie.
 

kamil3451

New member
Orientujecie się czy ten samsung będzie współpracował z kartą sieciową Wi-Fi na USB? (jeśli tak to pierwsza lepsza z ali za 2-3$ wystraczy, czy coś konkretnego jest niezbędne )
 

racuh

Banned
Orientujecie się czy ten samsung będzie współpracował z kartą sieciową Wi-Fi na USB? (jeśli tak to pierwsza lepsza z ali za 2-3$ wystraczy, czy coś konkretnego jest niezbędne )

Będzie współpracował z każdą karta, samsungi nie mają problemu z multimediami i są stworzone do pracy bezprzewodowej.
 
Do góry