Samsung UE58H5203 za 2999 w MediaMarkcie - czy warto ?

ROBUR-WRO

New member
Ostatnio w Media pojawił się TV 58 cali Samsung UE58H5203 - czy warto to kupić do codziennego oglądania z SAT POLSAT. W necie ogólnie nic nie słychać o tym modelu.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jedyny minus jesli nie potrzebujesz wiecej niz 2 wejsc hdmi to matryca natywna 60 hz ,ogolnie model jest podobny do h5000 co 50 cali w mm jest w cenie 2700 wiec jesli nie celujesz w 3d,smarta ,duzo wejsc hdmi i uplynniacza to bym osobiscie bral bo to malo cali nie jest jak za taka cene;p ale wybor nalezy do Ciebie,oczywiscie najlepiej pierw sprawdz w sklepie czy Ci sie podoba .
 
Ostatnia edycja:

ROBUR-WRO

New member
wcześniej byłem prawie zdecydowany na sharpa 60 cali za 4300 - ale ten samsung cenowo powala wszystko. Nie zależy mi na gadżetach bo TV służy mi w zasadzie tylko do oglądania polsatu i filmów
 

bhn92

New member
Bez reklam
to najlepiej jeszcze spytaj sie czy jest mozliwosc oddanie gdyby Ci sie nie spodobal to pisze ze to wyprzedaz wiec nie wiem jakie zasady obowiazuja zwrotu.
 

ROBUR-WRO

New member
no tak poczynię - bo dobrze potestować z dzień w domowych warunkach, szczególnie interesuje mnie czy nie będzie smużyć przy meczach i szybkich ruchach.
 

Qube23

New member
Witam,
wczoraj "bawiłem" się troszkę tym tv w media i powiem, że jak za tą kasę jest super. TV jakiejś mega matrycy w "milionami Hz, nie ma 3D, i ma 2 hdmi, także tylko jakiś dekoder i laptop, ale tak naprawdę to wystarczy :) Oczywiście sygnał podłączony do tv był z naziemnej cyfrowej, zatem jedyny program jaki można było obejrzeć bez zarzutów to tvn hd. Pozostałe kanały, a przede wszystkim SD pozostawiały "trochę" do życzenia. Podpiąłem także pendrive i sprawdziłem czy mkv łyka. Pendrive na ntfs, także to tv ma na plus. Filmiki np 6GB poszły bez problemu. SRT ok. Tylko byłem troszkę nieprzygotowany i nie miałem żadnego filmu z dwiema ścieżkami dźwiękowymi. Czy w tym tv bez problemy można przełączać ścieżki jeśli mkv takowe posiada ?
Suma sumaru, moim zdaniem, jak ktoś potrzebuje tv do salonu i będzie oglądał np z 4m to i szuka czegoś taniego to to jest zakup godny uwagi. TV wyglądało ok (z tymże na pewno trzeba się pobawić ustawieniami obrazu, bo fabrycznie przejaskrawione wszystko), mkv wyglądały super, przy szybszych scenkach nie rzucały się w oczach jakieś opóźnienia czy kwadraty itp. TV ma 4 rdzeniowy procek, który jak widac radzi sobie dobrze. Jedyne czego nie mogłem zaobserwować to jak tv zachowuje sie w nocy :/
 

bhn92

New member
Bez reklam
szczerze to gdybym nie mial teraz tv to polecialbym na niego chyba;p bo cena - cale rewelacyjna.
 
Ostatnia edycja:

Qube23

New member
znajomi go wczoraj łyknęli i mam nadzieję żałować nie będą. Do tego jeszcze przedłużenie gwarancji do 5 lat okazało się za 320pln, także razem TV 58" 5 lat gwarancji 3319. Myślę, że to naprawdę uczciwa cena :).
Z takich pierółek, to tv fajnie zmienia dźwięk na tryb meczowy :) Oczywiście inaczej będzie się zachowywał w mieszkaniu, ale dosyć ciekawe wrażenie
 

rufix

New member
dzisiaj miałem okazję potestować 50H5500 i mam mieszane uczucia, testowałem filmy z pena, formaty oczywiściw wszystkie łyka, statyczny obraz w trybie film podobny do mojego czyli 46F6500, bez większych zastrzeżeń,
ale w scenach dynamicznych nie jest jednak aż taki płynny jak TV z matrycą 100 Hz
 

bhn92

New member
Bez reklam
A no bo jednak uplynniacz robi swoje ,ale jak nie masz porownania jak kupujacy pierwszego leda to i tak jest dobrze a juz napewno jesli chodzi o bohatera tego tematu.
 

majkwro

New member
ktoś coś więcej może napisać o TV? Meczów nie oglądam, ale czasami gram na xboxie. TV ze względu na 50hz totalnie nie będzie się nadawał pod x360?

tv do dużego salonu, 99% czasu będzie używany do cyfrowej tv ew. do nc+ no i do filmów z pena/kompa.

Który TV na lepszą matryce: ten samsung czy LG 55LB5610?
 
Ostatnia edycja:

valdi_b

New member
Z tego co wiem to LG jest na IPS a Samsung VA, VA ma lepszą czerń i kolory za to IPS zapewnia lepsze kąty. Zatem jeśli będziesz oglądał na wprost to lepiej kupić VA.

Sam się przymierzam do tego TV. Ostatnio oglądałem go Saturnie. Relacja cale/cena jest super, ale nie wiem jak pozostałe parametry.

Ktoś kupił ten TV i może coś więcej powiedzieć, albo ma linka do wiarygodnych testów ?
 

czuryl

Member
No to ja napiszę. Zarezerwowałem w sobotę w Saturnie. Dzisiaj odebrałem. Jest 30 dni na ewentualną rezygnację. Obraz na kanałach HD bez najmniejszych zastrzeżeń. Jakieś smużenia bandingi i inne wynalazki w tym sprzęcie nie występują (przynajmniej ja nie widzę). Za 2899 pln 58 cali - naprawdę rewelacja. Choć Sony 829 to to nie jest! (Testowałem na trailerze Snajperzy - Sony dużo lepiej sobie z tym poradził). napiszę coś za parę dni jak chwilę pooglądam ten sprzęt.
 

mofo77

New member
No to ja napiszę. Zarezerwowałem w sobotę w Saturnie. Dzisiaj odebrałem. Jest 30 dni na ewentualną rezygnację. Obraz na kanałach HD bez najmniejszych zastrzeżeń. Jakieś smużenia bandingi i inne wynalazki w tym sprzęcie nie występują (przynajmniej ja nie widzę). Za 2899 pln 58 cali - naprawdę rewelacja. Choć Sony 829 to to nie jest! (Testowałem na trailerze Snajperzy - Sony dużo lepiej sobie z tym poradził). napiszę coś za parę dni jak chwilę pooglądam ten sprzęt.

Ok. Wielkie dzięki!
 
Do góry