Samsung UE55RU7472 vs Philips 55PUS6754 vs LG 55UM7610

KewinPol

Member
Witam, szukam telewizora do max 2300 zł, w grę wchodzą również używane modele do tej ceny. Co polecacie? Tv będzie wisiał na ścianie w pokoju, w którym nie ma dużo słońca, głównie do filmów, gier (xbox one), seriale. Odległość od tv to kolo 4,5 m. Poszukałem trochę i w grę wchodzi: Samsung UE55RU7472, Philips 55PUS6754 lub LG 55UM7610. Wolę raczej matrycę VA ze względu na lepszą czerń. Który z tych modeli polecacie? Za Philipsem przemawia bajer w postaci ambilight, ale nie wiem jaką ma matrycę IPS czy VA i słyszałem, że pilot jest do niczego. LG matryca IPS czyli na minus, smart jest w porządku i dobry pilot. Samsung matryca VA, dobry smart i pilot. Który z tych telewizorów polecacie, który ma najlepszy obraz, jakość?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz teraz telewizor ?
Przy odległości 4,5 metra powinieneś brać 65".
Taki CI wejdzie ?
 

KewinPol

Member
Mała pomyłka, od TV będę siedział 3,5 m. Ogólnie to nowe mieszkanie i stąd zmiana TV z Samsunga UE32d5500, który jest za mały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO 3,5 m też extra jest 65".
Ale jeśli upierasz się przy 55" - OK.

- TCL 55EDP660 ew programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- Sharp 55BL2 w programie
- TCL 55D7026 w programie
- LG 55SM8200 w programie
- TCL 55EP680 w programie
- Toshiba 55U78 w programie
- TCL 55DC760 w programie
- Philips 55PUS7334 w programie
- Hitachi 55 HZT66 w programie
- Thomson 55UC98 w programie
 

KewinPol

Member
Dzięki za odpowiedź. A co z wymienionymi modelami przeze mnie, który z nich najlepszy? Jak to jest z tymi pilotami Philipsa czy są naprawdę takie złe? Jak z wadliwością dzisiejszych TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piloty Philipsa złe ??
Pod jakim względem ?
Wadliwość nie zmienna do 5 lat !

Chcesz matrycę IPS czy VA ?
 

KewinPol

Member
Bardziej zależy mi na lepszej czerni niż kątach czyli matryca VA. Czytałem, ze pilot w philipsach są dość słabe w porównaniu do konkurencji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej określiłbym odwrotnie.
Piloty w Philipsach zawsze były wypasione , ładne , ergonomiczne, dobrze wykonane !
Z podanych - TCL 55EP680 w programie !
Ale masz dużą odległość upierałbym się na 65". Tym bardziej , że mieścisz się w klasie.
 

ramzi84

New member
Pilot Philipsa gdy się naciska przyciski klika to trochę denerwujące bo poprawia ciszę.
 
Ostatnia edycja:

KewinPol

Member
Jakoś nie jestem przekonany do firmy TCL. A co powiecie o modelu Philips 55PUS7303? Mogę kupić używany rok, więc mam jeszcze roczną gwarancję. Jest to już wyższa seria 7 z lepszym obrazem i funkcjami. Chyba jednak Ambilight mnie przekonał do siebie, po zobaczeniu w sklepie. Gdzie można sprawdzić jaka matryca siedzie VA czy IPS w TV Philipsa, bo wiem że w zależności od wielkości s a różne.
 

KewinPol

Member
U mnie będzie oglądany: netflix, tv, filmy i gry na Xbox. Skłaniam się jednak na tego philipsa serii 7, tylko szukam jak trafić na matrycę VA.
 

KewinPol

Member
Chyba zdecyduje się na 58pus7304, jest to model tylko z matrycą VA, chyba że się mylę i dodatkowo jest nowszy od 7303.
 

KewinPol

Member
Pisałem, siedzę od tv 3,2 m, pomieszczenie z małą ilością słońca, raczej siedzenie na wprost, matryca VA, cena do max 2500. Przeznaczenie: Xbox one, netflix, filmy, tv. Celuje w 55 cali lub właśnie w ten 58/60.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 55" to masz bardzo dobre modele:
- LG 55SM8600 w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI
wyślę cały program.
- Sharp 60UUI76 w programie
- TCL 55EC780 w programie
- Sharp 55BL2 w programie
- TCL 55EP680 w programie
- Hitachi 55HZT66 w programie
- TCL 55C7026 w programie
- Philips 55PUS7334 w programie
- TCL 55DC760 w programie
- Samsung 55RU 7102 w programie
- LG 55SM8200 w programie
 

KewinPol

Member
Czy po numerze seryjnym TV da się wyczytać jaka jest jego data produkcji i z jakiego rynku pochodzi? Numer to: FZ2A1947084415. Czy seria 7304 ma problem z odstającymi ramkami?
 
Do góry