samsung ue55nu7172

timonek

Member
Bez reklam
Powiem tak ja ogladam w wiekszosci po ciemku wiec duza jasnosc mi nie potrzebna , w tym modelu dobrze mi sie oglada na oszedzaniu enrgi ustawionym na srednio a czasami nawet na maksa jak oczy sie przyzwyczaja do ciemnosci. W dzien jest ok dla mnie pod slonce nie ogladam wiec jasnosc wystarczajaca, odbicia dla mnie bardzo dobrze chodz nie mam porownania z innymi tylko do swojeje starej plazmy.
Pilota moze mozna sobie dokupic i wtedy bys mial co chcesz ja nie bawie sie w to bo i nawet tych aplikacji nie korzystam ktore sa w nim ;).
 

matej1002

New member
Powiem tak ja ogladam w wiekszosci po ciemku wiec duza jasnosc mi nie potrzebna , w tym modelu dobrze mi sie oglada na oszedzaniu enrgi ustawionym na srednio a czasami nawet na maksa jak oczy sie przyzwyczaja do ciemnosci. W dzien jest ok dla mnie pod slonce nie ogladam wiec jasnosc wystarczajaca, odbicia dla mnie bardzo dobrze chodz nie mam porownania z innymi tylko do swojeje starej plazmy.
Pilota moze mozna sobie dokupic i wtedy bys mial co chcesz ja nie bawie sie w to bo i nawet tych aplikacji nie korzystam ktore sa w nim ;).


Powiedziano mi w samsungu, że nie można do niego dokupić pilota smart ze względu na brak bluetootha. Jutro przyjeżdża do mnie i zobaczę czy wszystko działa :) i czy jednym pilotem będzie można włączyć telewizor i soundbar ;)
 

timonek

Member
Bez reklam
Z tym bluetothem to sam juz nie wiem , bo niby w menu mozna go uruchomic ale dzialac jakos nie chce , moze cos zle zrobilem hm.
 

matej1002

New member
OK. Wszystkie poustawiane i jest super. Mam tylko jeden problem. Podłączyłem TV z cyfrowym polsatem poprzez kabel HDMI. Gdy włączam dekoder i telewizor to wyświetla telewizje. Schody zaczynają się gdy przełącze sie w trakcie na np. netflixa i chce wrócić do telewizji z dekodera. Wchodząc w "source" przy opcji TV nie znajduje żadnych kanałów ani anteny, natomiast przy źródle przy którym podłączony jest dekoder mogę tylko wejść w dokumenty na dekoderze - coś w stylu menadżera plików. Nie wiem jak płynnie przejść z powrotem do dekodera. Na ten moment jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie TV i dekodera aby działało normalnie. Ktoś wie jak to rozwiązać? Pozdrawiam
 

timonek

Member
Bez reklam
Troche nie bardzo chyba zrozumialem, teoretycznie powinno sie przelaczac nornalnie. Przeciez to tylko zrodlo zmieniasz tam dekoder prsacuje nadajje kanaly a ty mozesz kiedy chcesz przelaczac zrodla i wrcajac do tv powinno dzialac. Na innym tv jest podpiety dekoder neti z tv i nie ma zadnych problemow. Moze bys nagral jak to wyglada.? Jak kaaly masz na dekoderze t onie bedziesz mial programu przeciez pd opcja tv.
 
Ostatnia edycja:

PJ171

New member
A jak z jakością obrazu w SD i HD? Zamierzam zmienić z mojego UE46F6500 na jakiegoś większego i boję się utraty jakości w tych rozdzielczośiach. NIe będzie gorzej? Ma ktoś porównanie może z Philipsem 7303?
 

adawro

New member
OK. Wszystkie poustawiane i jest super. Mam tylko jeden problem. Podłączyłem TV z cyfrowym polsatem poprzez kabel HDMI. Gdy włączam dekoder i telewizor to wyświetla telewizje. Schody zaczynają się gdy przełącze sie w trakcie na np. netflixa i chce wrócić do telewizji z dekodera. Wchodząc w "source" przy opcji TV nie znajduje żadnych kanałów ani anteny, natomiast przy źródle przy którym podłączony jest dekoder mogę tylko wejść w dokumenty na dekoderze - coś w stylu menadżera plików. Nie wiem jak płynnie przejść z powrotem do dekodera. Na ten moment jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie TV i dekodera aby działało normalnie. Ktoś wie jak to rozwiązać? Pozdrawiam
Do którego portu HDMI masz podpięty dekoder?
Przełączasz na coś co ma w nazwie nazwie HDMI1, HDMI2, HDMI3 lub HDMI4?
Czy na obiekt o nazwie "Dekoder" - bo jak to drugie to faktycznie przeglądasz tylko pliki na urządzeniu.
 

kudys11

Member
Da się uzyskać w tym modelu Bluetooth ?
Np w meny serwisowym zmieniając ustawienie na mod NU7442 który fabrycznie posiada Bluetooth.
Chodzi mi czy moduł znajduje się fabrycznie w zestawie tylko programowo jest wyłączony. Bo z dodatkowego "dongla" wpiętego w USB po jak znam samsunga to pewnie nie pójdzie, choć mogę się mylić :)
 

timonek

Member
Bez reklam
Pisalem wczsesniej ze sie nie da , najwyrazniej nie ma modlulu wogole a nie tylko wylaczyli funkcje. Chyba ze w moim sie nie da tylko ;) lub cos nie tak zrobilem ale mysle ze dobrze robilem wedlug filmiku jak to z zeszlorocznym modelem robili.
 

timonek

Member
Bez reklam
No i z aktualizowal mi sie sam bo chyba nie wylaczylem ;) ale jakos roznicy nie zauwazylem po aktualizacji. Jak ktos ma ten tv i zauwazyl roznice po aktualizacji niech pisze.
 

centur

New member
a więc jest tak,

1. kupiłem ten konwerter i szczerze to idzie do zwrotu; teoretycznie działa ale niestety nawet jak wieże dam na maxa to gra to zdecydowanie za cicho, oczywiście lepiej niż na głośnikach tv ale to nie jest to czego oczekiwałem i pytanie czy ja coś robię nie tak czy to kwestia kiepskiego konwertera czy po prostu lepiej dać sobie z tym spokój i kupić nowoczesny wzmacniacz i kolumny który ma w standardzie gniazdo optyczne ???

2. czy ten model posiada opcję nagrywania na dysk zewnętrzy ??? bo próbowałem wszystkiego i nic się nie dzieje...

3. coś co mnie najbardziej zirytowało: nie odtwarza ani nie widzi większości filmów w mpeg2 (rozszerzenie pliku to .m2t lub .mkv) Jestem mega zdziwiony bo najmniejszego problemu nie ma z tym mój 8-letni samsung ale dopełnieniem wszystkiego było to że ten tv nie widzi filmików na samsungu Galaxy J7 2017 !!! tego się po Samsungu nie spodziewałem. Jedyne filmiki które zobaczył i rozpoznał to te z kamerki samochodowej. Macie na to jakąś radę ??? TV oczywiście ma najnowszą wersję oprogramowania ...
 

timonek

Member
Bez reklam
nie wiem o jakim konwerterze mowisz i co tam kombinowales ale jezeli chcesz miec duzo lepszy dzwiek to raczej jakies glosiki pod optyka wychodza ewentualnie po hdmi

nie posiada nagrywania na dysk

u mnie mkv widzisz spokojnie i inne formaty jedynie dts nie odtwarza
jak nie widzi filmikow na j7 ? tzn probujesz piscic filmik nagranuy telefonem ? powinno pojsc bo snartfon nagrywa w mp4
 

timonek

Member
Bez reklam
Pytanie do kikiego co to jest tvkey w tym tv bo w menu mozna wybrac albo tvkey albo samsung o co tu chodzi do czego to ?
 

Igitu

New member
Witam.Mam model 55nu7022 czyli prawie identyczny jak ten, ma mniej złącz HDMI. I tak nie wykorzystam raczej więcej jak 2. Pojawiła się jakaś kalibracja obrazu dla tych modeli?
 
Do góry