samsung ue55nu7172

timonek

Member
Bez reklam
Witam nabylem tv jak w tytule, jezeli ktos ma jakies pytania prosze pytac postaram sie na bierzaco odpowiedziec jakies zdjecia chcecie sceny konkretne z filmow moze piszcie. Moze to komus pomorze w wyborze, wiec jak cos chcecie piszcie liste potem postaram sie wszystko ogarnac i odpowiedziec na wszystko jakis maly test w garnicach mozliwosci moich.

Pytanie ja tez mam jak to jest z tym hdr jezeli sie myle poprawcie mnie ;)
to dziala rozumiem tylko kiedy sygnal nadawany jest odpowiedni w zwyklej tv nie czy ?

kiki moze mi pomozesz lub ktos inny nie moge wysylac zdjec ani filmow ani nic z telefonu, wlaczam wifi direct i nic polaczy sie ale nie wysyla. Z innym tv soby dziala a tu nie chce, telefon to samsung j3
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak ci okienko nie pojawi się z HDR to znaczy że dany kanał / film/ gra itp nie jest w HDR i odwrotnie : jak będzie to ci się pokaże info na tv "HDR" bynajmniej mam tak na LG
 

timonek

Member
Bez reklam
Dalej nurtuje mnie to polaczenie smartfona z tv czemu to nie dziala dziwne. Tv cos nie tak ma za nowe rozwiazania .
Tabletsie laczy a ma jakas funkcje miroring czy cos , jak dla mnie to to samo co direct w smartfonie. Nie wiem jak to rozggryzc w tej chwili zeby telefonb dzialal z tv.
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
na 99% jestem zdecydowany na ten tv więc pytania:

1. jak wygląda równomierność podświetlenia matrycy ? czy w ciemnych scenach nie ma cloudingu a na filmach z kaszetą (czarne pasy) nie ma jasnych plam ?
2. sport - od czasu do czasu lubię pooglądać siatkę i tenis, pytanie jak działają upłynniacze i czy piłka w ruchu nie przypomina komety z ciągnącym się ogonem
3. czy nie brakuje Ci bluetooth'a
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiec
1. Wiele się na oglądałem jak to wygląda u siebie starałem się nie wiem jak coś wypatrywać i ogólnie jest bardzo dobrze nie powiem idealnie ale bardzo dobrze.
Nie ma żadnych plam, może trochę jaśniejszy czarny jest brzegami ale w ogólnym oglądaniu jest dobrze. Film z pasami tym bardziej widać ze nie są czarna smołą odróżniają się od ramki ale równomierne są. Leciutko jasniejsze rogami ale to juz trzeba sie naprawde w patrywac jak ogladasz film nie rzuca sie to w oczy. Jest lepiej nic na mojej starej plazmie.
2. Nie oglądałem i nie patrzyłem jeszcze meczu żadnego szukałem testu żeby rzucić i zobaczyć właśnie coś w stylu piłki kulki jak tutaj czasami testując tym bilrdowymi kulami.
Jak coś popatrzę to dopisze
3. Hm teoretycznie nie wiem w jakim celu miałbym go wykorzystywać

To tak samo jak z tym uplynnianiem wszyscy wokoło mają z tym problem, ja nie bo oglądam filmy 24p jak w kinie i mi to nie przeszkadza. Od razu musiałem wyłączyć w tv żeby obraz w końcu wyglądał dla mnie naturalnie jak w kinie czy na mojej plazmowe. Bo to dla mnie nie akceptowalne jest dziwnie to wygląda w moim odczuciu.

Dodam że dźwięk jest naprawdę ok nie ma potężnego basu jak by ktoś chciał ale jak na taki tv jest bardzo dobrze. Może inne grają lepiej nie wiem ale słysząc u kogoś tv i moja stara plazme to tu jest super. Osobiście miałem do starego podłączone głośniki komputerowe bo tam basu w ogóle nie było. To w tym przypadku nie trzeba nawet z nich korzystać bo dźwięk jest dużo lepszy. Ale jak mówiłem jak ktoś chce lepszych wrażeń to sobie dokupi głośniki jakieś żeby uzyskać potężne basy w filmach z efektami. Ale tak dźwięk jest ok to zwykłych filmów obyczajowych np

Zdjecie zalaczam przy zalonietych gumowych roletach.
Ogladalem tez test z kwadratem po srodku o roznym stopniu jasnosci i jednolitosc czerni byla ok. Ogolnie to jak to matryca va katy sa wazne i trzeba na wprost bo bedac jakies niecale 2 metry od ekranu to wystarczy sie przechylic i obraz jasnieje troche.
 

Attachments

  • SAM_3135.jpg
    SAM_3135.jpg
    7,7 KB · Wyś: 250
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
No a jakie wieszaki polecacie do tego tv ?
Czy wazny jest tylko udzwig wieszaka jaka podaje producent czy tez wielkosc tv jaka podana jest na opakowaniu. Bo widze wieszaki do 25 kilo to mysle ok by bylo ale tam pisze ze do wielksoci 40 cali hm, to tak jak by producent nie wiedzial ile waza tv o danej wielkosci ;). Teoretycznie wazniejsza jest jaka wage utrzyma, czy zwracac uwage na to jaka wielkosc podaje producent czy nie ?.
Jakiego producenta kupic czy bedzie rozniaca miedzy wieszakiem za 30zl a takim za 60 zl np

Daje przyklady 3 roznych wieszakow za 30, 70 i 110 zl , gdzie najtanszy by wychodzilo ze najlepsza opcja ?. Tylko czy ceny roznia sie ze wzgledu na producenta czy cos innego. Czy takie wieszak za okolo 20 zl czasem widzialem tansze :D jest bezpieczny. Nie chce zalowac kasy na wieszak zeby mi tv nie spadl ;), ale patzrac na te 3 przyklady sam nei wiem czy bedzei roznica miedzy takim za 20zl a takim za 100zl np. I jak pisalem udzwig niby maja 50 kilo ale czemu rozmiar tylko do 42 cali ??
Wieszaki tak znalezione na szybko nie sa to jakies moje wybrane.

https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-...gclsrc=aw.ds&dclid=CJOe0su88d0CFU-VGAodsSsMAQ
https://www.mediaexpert.pl/uchwyty/...gclsrc=aw.ds&dclid=CK3WztG88d0CFQ9VGAod1NcL5A
https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-...gclsrc=aw.ds&dclid=COX9uda88d0CFQuVGAodypQKTw
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
No wiadomo tylko po czym to stwierdzic dla reki napewno wszystko bedzie sztywne i wytrzymale sie zdawalo. A pozniej kto wie czy utrzyma.
Ale te przypadki byly przy prawidlowo dobranej wytrzymalosci na wage ? jakie to byly ? moze trzeba unikac pewnych firm.
Z tych przykladowych zaufalbys ktoremu najbardziej ? czy napewno zawsze wraz ze wzrostem ceny idzie jakosc.
I czy patrzec ze ma byc przeznacziny na 55 czy jezeli pisze ze to 42 cali jest a wage i tak wytrzymac ma wieksza niz moj ?.
Moze jakas propozycje wieszaka bys podal kiki, czy do 100zl warto cos kupic czy moze to za tanio ?.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Moje doświadczenia z uchwytami są takie, że jeśli kupujemy nieruchomy- to można kupić coś tańszego (ale bez przesady). Natomiast jeśli zależy nam na uchwycie ruchomym, to już trzeba naprawdę dołożyć do czegoś markowego (Vogels itp.).
Miałem tańszy ruchomy uchwyt, po kilku miesiącach prawie niemożliwe było ustawienie go w optymalnej pozycji.
 

timonek

Member
Bez reklam
Po mniej wiecej tygodniowym uzytkowaniu jestem bardzo zadowolony :)
Ogladam w tej chwili film na 2 obraz bardzo ladny ostry wyrazny kolorowy z nawet czarnych pasow nie odrozniam od ramki. Przy ustawieniu podswietlenia na 18 jest naprawde super z czernia. Wylaczone wszystkie uplynniacze tryb film ustawiony. Dzwiek tez jest jak na tv dobry miesisty nie taki pudelkowaty czy jak ze studni jak bylo w moim starym, jest bardzo dobrze.
Wielkie dzieki kiki za rozne podpowiedzi i moje marudzenie moze czasami hehe oraz pomoc. Balem sie strasznie tego cloudingu ale nie wiem czy te modele sa jego pozbawione czy naprawde tarfilem dobrze.
Szybko sie przyzwyczailem do wielkosci hehe moglo by byc 65 nawet ;)

Nie zamierzam wynieniac na wiekszy narazie ;) ale tak sie zastanawiam czy w wiekszym tez by byla taka ladna jednoilita czern czy moze w wiekszych ekranach moze byc roznie z tym. Bo moze jednak podswietlenie krawedziowe nie da rady np czy to raczej bledne myslenie co powiesz kiki o tym.?

Wlasnie meczyk leci na tvp 1, jak dla mnie ok pilka wiadomo szybko sie porusza to nie bedzie jakos wybitnie super wyrazna ostra ale jakichs smug itp nie widze dziwnych, dla mnie super wręcz.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Wrzucam zdjecia zrobione pod katem dla zainteresowanych.
 

Attachments

  • 20181014_214007.jpg
    20181014_214007.jpg
    16,6 KB · Wyś: 217
  • 20181014_214622.jpg
    20181014_214622.jpg
    11,1 KB · Wyś: 155

timonek

Member
Bez reklam
Nie lubie uplynniaczy bo dziwny obraz sie robi ten ruch aktorow itp taki nie fajny wiec wylaczylem od razu i jest ok, ja to juz w sklepie widze ktory ma wlaczony a nie ;). Nie wiem moze jak bym mniej nastawil bo patrzylem tylko na fabrycznych usytawieniach. Ale ze mi odpowiada bez to nie uzywam.
Konsoli nie mam , podlaczalem tylko pc z gra need for speed jakas starsza. Na zasadzie zeby spawdzic czy wszystko dziala, nie bsawilem sie ustawieniami tylko tak jak bylo tak chwilke sie przejechalem. Nic dziwnego nie widzialem wszystko wygladalo jak na mojeje starej plazmie, mi pasuje.
 

matej1002

New member
@timonek dzięki bardzo za przerzucenie w temat. Mam kilka pytań: czy ktoś posiada ten telewizor i używa dodatkowo soundbara? Chciałbym dołożyć do zestawu yamaha yas-107 i zastanawiam się czy będzie można ustawiać m.in. głośność za pomocą pilota samsunga..z tego co wiem w TV jest pilot starej generacji, który nie posiada bluetootha. Jak TV sprawuje się w jasnym pomieszczeniu? czytałem o mocnym odbijaniu światła od matrycy. Dzięki za odpowiedź. @Timonek jeśli masz TV w jasnym pomieszczeniu i już sprawdzone ustawienie to chętnie od Ciebie otrzymam :)
 
Do góry