Samsung UE55MU7072 problem

doradca87

New member
Witam
zakupiłem jakies 2 miesiace temu TV jak w tytule MU7072 - TV spisywał się świetnie, aż do dzisiaj rana.
Od pierwszego włączenia TV nie reaguje na pilota. Mogę go jedynie wyłączyć poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku ON/OFF. Inne klawisze pilota nie reagują.
Sprawdzałem również na starym pilocie od samsunga który również chodził bez skutecznie.
Nie moge wejsc do menu wiec nie moge zresetować TV. Podłączenie i odłączenie od prądy nic nie dało, tak samo jak odłączanie One Connecta.
Ktoś spotkał się z takim czymś i znam opcje na rozwiązanie czy wołać serwis Samsunga:-x:-x
 

czarek46

Banned
W Wielkiej Brytanii jest afera bo przez zły soft padło około 200 telewizorów które wlasnie nie reagują na pilota po sofcie 1121.1 , 1123.1 lub 1132.1 bo tak mieszają z tymi numerami że szok . Wczoraj dali soft 1137.1 który chyba poprawia te błędy , ale sam nie wgrasz jeśli nie możesz wejść do menu . UE50MU6100K, UE49MU7070 and MU6409 ten błąd dotyczy chyba tych modeli , napisałem do Samsunga maila z pytaniem czemu tak zmieniają te softy , dostałem odpowiedz że były kłopoty z pilotem w tv ....
 

kaklus

New member
Potwierdzam, problem wystepił pare dni temu też u moich rodziców w nowym Samsungu z serii MU6* (nie pamiętam dokładnego modelu).
 

kaklus

New member
Teraz to musztarda po obiedzie bo praktycznie nic się***nie da z nim zrobić. Po włączeniu działa też***kilka minut i się***wyłącza.
 

doradca87

New member
jestem po kontakcie z samsungiem - ogólnie temat im znany - dostalem instrukcje ale nie podziałała - w srode bedzie technik u mnie
 

Maverick7909

New member
Możesz napisać jaki nr tej instalacji masz? Czy wsztko ci chodzi filmy w flash filmy z internetu i czy wkoncu zrobili wybieranie głosowe w języku polskim? Ogólnie czy są jakies zmiany na lepsze oczywiście.
 

Kris_6

Member
Ja nie aktualizowalem tv odkąd zakupiłem i aktualnie mam wersję 1123. Podpinam się pod pytanie czy warto aktualizować tizena czy lepiej zostać na seryjnej wersji ?
 

Maverick7909

New member
Żadnej aktualizacji nie opłaca się pobierac o ile wszystko dobrze chodzi bo zamiast poprawiać błędy to zawsze coś popsuja nie wiem dlaczego ale tak przeważnie jest. Też mam wersję 1123. Lepiej niczego nie instaluj dopóki ktoś nie potwierdzi że wsztko chodzi jak powinno. Podobno same problemy po aktualizacjach. Może wkoncu zrobią wybieranie głosowe po polsku bo narazie do zbędny gadżet. Dla mnie to nie do przyjęcia jak można wypuścić na polski rynek tv bez obsługi polskiego języka. Takie coś nie powinno być sprzedawane na polskie. Myślałem że minęły czasy kiedy był np magnetowid i wszelkie języki menu oprócz polskiego. Ale jednak nie ☺️
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
1123 to najlepsza aktualizacja,nie daj Boże aktualizować i obowiązkowo
odhaczyć żeby nie aktualizował automatycznie.
Dalej to tak jak napisał Maverick7909.
 

doradca87

New member
mam prośbę czy jakiś posiadacz mu7052 może sprawdzić w
- pomoc > o telewizorze> czy kod modelu to EU55MU0 bo wydaje mi się, że przed wymianą płyty było tam co innego...
Płyte wymienili na BN94-12029Z
 
Do góry