SAMSUNG UE55MU7052 - kalibracja obrazu

Zeton

New member
Witam

Zakupiłem telewizor Samsung UE55MU7052. Chcialbym aby ktos podal profesonalna kalibracje ekranu dla roznych trybow obrazu.


Z gory dziekuje.
 

Qba66

New member
Witam

Zakupiłem telewizor Samsung UE55MU7052. Chcialbym aby ktos podal profesonalna kalibracje ekranu dla roznych trybow obrazu.


Z gory dziekuje.

patrząc na reklamę w 1 poście na samej górze to liczą sobie za to 199 zł,
:(
i obym się mylił bo też bym skorzystał ale dla innego TV.
 

Desverger

New member
Witam

Zakupiłem telewizor Samsung UE55MU7052. Chcialbym aby ktos podal profesonalna kalibracje ekranu dla roznych trybow obrazu.


Z gory dziekuje.

Nie wiem co masz na myśli pisząc aby Ci podać ustawienia profesjonalnej kalibracji dla Twojego TV? Było już tu wiele razy wałkowane, że profesjonalna kalibracja to kalibracja taka gdy przyjeżdża do Twojego domu fachowiec z z profesjonalnym (i baaardzo drogim sprzętem, tj.: spektrometr, kolorymetr, generator obrazu i finalnie oprogramowanie), oczywiście fachowiec powinien mieć certyfikat ISF/THX a nie "Janusz" z Calmanem5 i sensorami za 500 zł. I ten oto fachman precyzyjnie kalibruje TWÓJ odbiornik a nie,że ktoś u siebie kalibruje np. Samsunga 7002 i wysyła innym ustawienia. Każdy TV jest inny i NIE można kalibrować zbiorowo czyli wysyłać innym swoje ustawienia. To tylko pogorszy sprawę. To tak jakbyś miał samochód na LPG i fachowiec przy zakładaniu gazu nie zmapował by Ci wtrysków Twojego auta na podstawie pomiarów jego silnika tylko wpisał z kartki ustawienia z takiej samej Mazdy, którą robił kiedyś komu innemu. Czy będzie taka instalacja pracowała w pełni optymalnie? No nie! O ten temat spieraliśmy się tu wiele razy co w końcu wreszcie (po burzy w wątku o TCL) zaowocowało wpisem kikiego o gradacji kalibracji jaką on oferuje. Czyli od takiej "z kartki" (czyli robionej dla jednego typu TV a potem rozsyłanej) aż po tą właściwą czyli w domu u posiadacza TV. Taka przyjemność to około 500 zł. Ale warto.
 
Ostatnia edycja:

Zeton

New member
Ale dales porownanie... Auto to auto. W kazdym moze siedziec cos innego. A nie powiesz mi ze ktos kto ma ten sam model telewizora i ma skalibrowany profesjonalnie telewizor i poda mi parametry do roznych trybow obrazu to bd mial gorsza jakosc obrazu. Sa filmiki na youtube jak ludzie podaja parametry na inne modele i widac jak obraz sie zmienia juz po filmikach.... I druga sprawa wystarcza mi ustawienia od kogos jak bd chcial zeby jakis fachman mi przyjechal to skalibrowac to zadzwonie po fachmana ;d
 

byczekfrycek

New member
Ale dales porownanie... Auto to auto. W kazdym moze siedziec cos innego. A nie powiesz mi ze ktos kto ma ten sam model telewizora i ma skalibrowany profesjonalnie telewizor i poda mi parametry do roznych trybow obrazu to bd mial gorsza jakosc obrazu. Sa filmiki na youtube jak ludzie podaja parametry na inne modele i widac jak obraz sie zmienia juz po filmikach.... I druga sprawa wystarcza mi ustawienia od kogos jak bd chcial zeby jakis fachman mi przyjechal to skalibrowac to zadzwonie po fachmana ;d
Skoro tak masz na tych swoich filmikach to tak sobie skalibruj , tylko sie potem pochwal tą super jakoscia na miare CRT, bo widze ze spec z Ciebie w temacie, tylko jakos tu skamlesz o ustawienia na kartce. Na tv za 4 , 5 kawałków stać ale na kalibracje to juz nie ? Typowy Janusz , kupi porsche ale pojedzie zalozyc gaz bo na benzyne nie stac .
 

Desverger

New member
Oczywiście, że obraz się zmieni jak wpiszesz jakiekolwiek ustawienia. To oczywiste. Ale czy to będzie dobre? Poczytaj sobie forum i zobaczysz, że ludzie wpisywali od innych i obraz im nie leżał. Matryca matrycy nierówna jest. Skalibruj sobie TV z czyjegoś ustawienia a potem zamów kalibrację w domu od profesjonalnego kalibratora z certyfikatem ISF i zobacz różnicę a potem wyrażaj osąd. Przerabiał już to mój kumpel. Też szedł na łatwiznę ale to nie było to. Zamówił, przyjechali i zrobili i jest mega zadowolony. Wydał sporo na TV i chcąc go mieć na kilka lat odżałował na profesjonalną kalibrację. Jak Ci taka "kalibracja" z kartki pasuje to OK - Twoja sprawa.
 

adawro

New member
I druga sprawa wystarcza mi ustawienia od kogos

Przecież już masz takie ustawienia kalibracji tylko o tym nie wiesz. Producent testuje pewną pulę telewizorów i ustala średnią kalibrację dla danej serii matrycy. Następnie dla całej partii produkcji kopiuje te ustawienia (tak jakby od "kogoś"). Tylko od rozrzutu jakościowego zależy czy w twoim konkretnym egzemplarzu będzie lepiej czy gorzej. Statystycznie rzecz biorąc jak użyjesz ustawień od kolegi to będziesz miał praktycznie tak samo nieprecyzyjnie co na kalibracji z fabryki. Jest szansa, że ci się poprawi, ale jest ta sama szansa, że ci się pogorszy i tego nie będziesz wiedział.
 

Maverick7909

New member
Po co wam kalibracja do tego tv. Wystarczy ustawic parę rzeczy też kwestia indywidualnego odczucia. Ten tv ma bardzo dobry obraz bez kalibracji i wiernie oddaje kolory. Widać naprawde różnice. Podobno kalibracja nieznacznie poprawia bo nie w zasadzie co poprawiać ale tylko czytałem testy na ten temat. Ogólnie obraz bardzo dobry natomiast multimedia i są do niczego. Nie dzała wyszukiwanie głosowe po polsku u mnie cichy dzwiek w youtube podobno w nowych aktualizacjach nie dzała flash.
 

piiitbul

New member
Tryb film.
Pods 5 jasnosc -1 kontr 95 ostr 52 kokor 41 odcien z/c 50/50 czysty or wył Auto motion 10/5 contr eth wysoko tryb hdr wył tonacja kolorow ciepły 2 bt 1886 1 tryb rgb wył. Tyle :) pozdr.
 
Do góry