Samsung ue55mu7002

wisniaaa

New member
Skasuj aplikacje i zainstaluj ponownie ,,,, na tv oczywiście

niestety nic nie pomogło, tak samo jak resetowanie aplikacji, odłączenie całkowicie TV i routera i ponowne podłączenie...

na komórce i laptopie na tym samym WiFi działa, więc wina TV 100%, tylko już nie mam pomysłu, co mogę jeszcze zrobić?
 

tommyl

New member
oglądałem na mediabox+ w TVP Sport HD mecz - piłka po prostu zanikała. Szybkie akcje były rozmyte. Słabo to wyglądało. Wszystkie kombinacje obrazu testowałem i nic.

Jutro wymieniam na 4K Ultrabox+ i mam nadzieję że będzie lepiej na TVP 4K

Natomiast Fifa w 4K z Xbox One X wymiata - w trybie Gra i YCC 4.2.2. (nie wiem czemu nie 4.4.4 - chyba Xbox One X nie obsługuje tego formatu)
Ciekawe jest to, że jak aktywny jest tryb Gra to w TV, opcje HDR+ nie da się włączyć. Natomiast w Smart HUB nad Ustawieniami jest wyszarzona opcja GRA z dopiskiem HDR... W opcjach Xboxa HDR też jest aktywny z informacja że TV obsługuje HDR.

Ten HDR+ trochę mnie dezorientuje...
 

NobelM

New member
Mam takie pytanko. W ustawieniach dźwięku, przy wyborze formatu Dolby Digital Plus jest po prawej stronie informacja, że DD+ zadziała tylko dla głośników zewnętrznych. A w specyfikacji tego TV jest info, że głośniki wbudowane obsługują DD+. Jak to jest z tym w rzeczywistości, jest sens ustawiać DD+ zamiast DD jak nie ma się zewnętrznych głośników (kina domowego) ?
 

tommyl

New member
No niestety przez Ultrabox na TVP4K szału nie ma - ale jest lepiej choć nie to samo co Fifa z Xboxa czy 4k z YT. HDR+ nadal ciężki do okiełznania...

To wyraźnie wina sygnału mam 47-49%. Może jak kontener na Unicable wymienię w przyszłości to będzie lepiej.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Czy są teraz ograniczenia prędkości pobierania softu ze strony Samsunga? Z dwa miesiące temu jak pobierałem to szło pełną prędkością a teraz ta prędkość jest ograniczona. U was jest tak samo?
 

tommyl

New member
Nie wiem czy coś poprawili w TVP 4K ale mecz Egipt- Urugwaj wygląda znakomicie. (poranna powtórka Rosja - AS nie wyglądała tak dobrze).
Przełączam się miedzy TVP SPORT HD i TVP 4K - różnica kolosalna.
Postacie ostre bez smug jak w Fifie, a piłka tylko jak się mocno kręci to lekko się rozmazuje.
Jestem zadowolony!!

Przetestujcie w 4K:
Obraz: naturalny
Podw: 18
Jasn: 0
Kontr: 95
Ostr: 45
Kol: 52
Z/C: 50/50
Czysty obr: wył
Auto Motion: 10 i 5
Loc Dym: Standardowy
Contr Enh: Niska
HFR+: wył ( nie rozumiem po co to jest - tyle się nakombinowałem ale widzę ze nawet w 4k nie ma sensu)
Tonacja: Ciepły 1 (Standardowy też ok)

HDMI UHD Color: on dla Ultraboxa i Xboxa one X
Eco: Off (ale spokojnie można włączyć z minimalnym podświetlaniem 5)

Dajcie znać jak u Was.
 

eraelpeha

New member
Nie wiem czy coś poprawili w TVP 4K ale mecz Egipt- Urugwaj wygląda znakomicie. (poranna powtórka Rosja - AS nie wyglądała tak dobrze).
Przełączam się miedzy TVP SPORT HD i TVP 4K - różnica kolosalna.
Postacie ostre bez smug jak w Fifie, a piłka tylko jak się mocno kręci to lekko się rozmazuje.
Jestem zadowolony!!

Przetestujcie w 4K:
Obraz: naturalny
Podw: 18
Jasn: 0
Kontr: 95
Ostr: 45
Kol: 52
Z/C: 50/50
Czysty obr: wył
Auto Motion: 10 i 5
Loc Dym: Standardowy
Contr Enh: Niska
HFR+: wył ( nie rozumiem po co to jest - tyle się nakombinowałem ale widzę ze nawet w 4k nie ma sensu)
Tonacja: Ciepły 1 (Standardowy też ok)

HDMI UHD Color: on dla Ultraboxa i Xboxa one X
Eco: Off (ale spokojnie można włączyć z minimalnym podświetlaniem 5)

Dajcie znać jak u Was.

Wyłącz auto motion i ci nie bedzie pilka sie rozmazywac:)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja właśnie oglądam Raj na ziemi na Canal+UltraHD. Leci w 4k HDR HLG i obraz jest chyba ciemny. Podświetlenie mam full. Chyba Canal coś spieprzył.
 

coeval

New member
Nie mogę ściągnąć tej aktualizacji 1230 na kompa przy końcu wyświetla się ze pobieranie nie powiodło się A praktycznie całość została sciagnieta i to już z 3 razy próbowałem
 

ricco1

New member
Czesc, sluchajcie, chce kupic chlopakowi telewizor 55 cali mysle, i po przeczytaniu testow i opinii wybralem SAMSUNGA 55 MU 7002. obecnie kosztuje jakies 3700 zl. Odlehloscmod tv 3 metry gdzies. Glownie gry na ps4 pro i ogladanie tv. Wprawdzie to zeszloroczny model, ale cena spadla sporo i w tych parametrach wydaje mi sie ze ma wszystko co potrzeba. Myslicie że to dobry wybor, czy też zasugerujecie cos innego w tej cenie? Z gory dzieki za podpowiedź.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ten tv to fajny wybór, mam i polecam, ale poczytaj czy już nie ma problemów z PS4 bo takowe występowały.
 

ricco1

New member
Poczytalem i faktycznie jakies chore klimaty z tym tv ale tylko we wspolpracy z ps4 pro. Napisali ze pare dni temu wypuscili nowa aktualizacje do samsunga.....ciekawe czy to rozwiaze ten pronlem, ktory jakos dziwnie, bo nie u kazdego wystepuje....tv mam zarezerwowany do srody....ale chyba zdania nie zmienie, bo w wyzszej serii tez cos pisali ze z ps4 pro cos tam sie kwasi....
 

ricco1

New member
Kurde to lipa troche....ale nie chce mi sie jakos szukac kolejnego tv i analizowac...dziwne ze u jednych jest ok, a u innych nie.....wprawdzie dopiero bede kupowal ps4 pro....wiec poki co to tylko tv bede ogladal na nim....
 

ricco1

New member
Suma sumarum w tej cenie nic lepszego nie znajde....a konsola moze poczekac troche....ale tsk patrze np na model MU6102, to tylko ma nizszy ten wspolczynnik plynnosci obrazu, 1300, a ten MU7002 ma 2300.....czy to jest warte przeplacenia jakies 1300 zl? Jak myslicie?
 
Ostatnia edycja:

tommyl

New member
Brazylia - Szwajcaria dziś na Canal +4K. Obraz znacznie ciemniejszy niż na TVP4K. Musiałem włączyć tryb Dynamiczny. Z kolei Dynamiczny na TVP 4K zdecydowanie za jasny..
 
Do góry