Samsung ue55mu7002

wisniaaa

New member
Cześć,


mam problem otóż nie chcą mi się odpalić filmy na youtube, niektóre się odpalają, niektóre nie. Wyskakuje błąd "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później. Zgłoś ten identyfikator, żeby pomóc nam rozwiązać problem: ...."

dodam, że na laptopie, czy telefonie takich problemów nie mam, więc to raczej wina TV:)

co mogę zrobić?


pozdrawiam
 

adam80

Member
YouTube nie da się odinstalować - no chyba że w tym modelu jest inaczej ? U mnie na MU6102 jak były problemy z aplikacjami, pomogło dopiero przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych, jeśli jeszcze nie robiłeś resetu prądowego, to warto spróbować w pierwszej kolejności.
 
Ostatnia edycja:

seb.s

New member
Witam,
szanowni podpowie mi ktoś jaką długość i gwint mają mieć
śruby do montażu wiszacego - uwzględniając te plastikowe dystanse w od gory tv ? nie mam instrukcji do tv a jakoś nie mogę tego znaleźć w necie..
Pozdrawiam
 

coeval

New member
Mam ten tv UE55 MU7052 mam zastrzeżenia tylko do piłki nożnej na bliskich zblizeniach igła, z daleka nie da się oglądać przycinanie i smuzenie. Konfigurację robiłem od kikiego dalej to samo . Aktualizacja była robiona automatycznie przez tv. Było tu kiedyś napisane że można na pendrive ściągnąć jakąś aktualizację ze strony Samsunga , są jakieś efekty po tym zabiegu ?
 

coeval

New member
Ja mam wersję 1210 włączoną mam aktualizację automatyczną nowszej nie znajduje. Wyłączyłem local diming i nie ma przyciec ale wydaje mi się że kosztem jakości obrazu bo igły nie ma
 

Grundol2

New member
Ja mam wersję 1210 włączoną mam aktualizację automatyczną nowszej nie znajduje. Wyłączyłem local diming i nie ma przyciec ale wydaje mi się że kosztem jakości obrazu bo igły nie ma
Jakość obrazu jest zależna od źródła i jakości transmisji np na Elevenach u mnie obraz jest kiepski a np TVP sport czy polsatach git po wylanczaj wszystkie ulepszacze
 

coeval

New member
Nie miało znaczenia u mnie czy to TVP czy eleven wszędzie ciało. A jak z aktualizacją 1230 ściągnąć ja ze strony Samsunga rozpakować na pendrive i dopiero wtedy wgrać ?
 

tommyl

New member
Cześć wszystkim,

uff - przebrnąłem w 2 dni przez 1195 postów. Dzięki wszystkim za wpisy - dużo się dowiedziałem więc nie będę setny raz pytać o to samo, aczkolwiek parę kwestii nie jest jasne i chciałem dopytać:

HDR+ (moja zmora)
- czy jest sens włączyć w HD czy tylko w 4K
- jeśli tak to co za różnica podnosić jasność do 20 przy włączonym HDR jak bez włączonego i jasności np 15 mamy podobny efekt?
- czy to prawda że HDR sam się włącza jak wykryje odpowiedni program/transmisje (automatycznie ustawia zapamiętane parametry obrazy) i potem się wyłącza?
- czy warto wrócić do fabrycznie zdefiniowanych ustawień dla HDR+ w 4k?

Tryby obrazu
- Czy faktycznie za każdym razem ręcznie (!!!) przełączacie się z trybu Filmu na np Standardowy/Dynamiczny jak oglądacie mecz?
- Czy jak włączycie do sportu tryb Standardowy/Dynamiczny to zmniejszacie jasność?

ECO
- 99% osób tutaj ma wyłączony ten tryb. Czy wieczorem oglądacie TV z podświetleniem 15-20? (masakra dla oczu)

HDMI UHD Color
- mam kabel HDMI 1.4. włączając tą opcje, nie mam głosu. Czy kabel 2.0 Premium to zmieni i czy nie majac dekodera 4K ta funkcja nie będzie działać (brak głosu) i powinna być wyłączona?
- mam Xboxa One X i podpiętego pod HDMI2 dedykowanym do konsoli kablem - czy powinienem HDMI UHD Color włączyć?

Gaming
- Czy ta funkcja może być jakoś na stałe włączona jak przełączam się na XBoxa i wyłączana jak wracam na inne źródło (np nc+)?
- Czy zmieniając źródło HDMI z nc+ na xboxa to czy automatycznie zmieniają się ustawienia obrazu (włączy się np HDR+)?

Anynet+(HDMI-CEC)
- czy jest sposób na to ze gdy Anynet+ jest aktywny, po wyłączam xboxa, TV się nie wyłączał? Dzieje się tak mimo zmiany źródła na nc+, a następnie wyłączając xboxa na konsoli, wyłącza sie tez TV.

Najczęściej oglądane kanały
- mając dekoder z nc+ mediabox, jak mogę w SmartHub dodawać numery programów najczęściej oglądanych nad kafelkami z aplikacjami? Dzieciaki wciskały coś na pilocie i pododawały różne programy jako najczęściej oglądane wiec wiem że się da.

Zebrało się trochę - ale może odpowiedzi pomogą też innym.
 

Kris_6

Member
Czy jak mam inne pliki na dysku przenośnym i wrzucę plik z softem na dysk go czy TV go bez problemu wykryje i zaktualizuje? Zawsze aktualizowalem przez pendriva ale niestety nie mam obecnie pendriva i zawntaawiam się czy aktualizowac tym sposobem ?? :)
 

adawro

New member
Cześć wszystkim,

uff - przebrnąłem w 2 dni przez 1195 postów. Dzięki wszystkim za wpisy - dużo się dowiedziałem więc nie będę setny raz pytać o to samo, aczkolwiek parę kwestii nie jest jasne i chciałem dopytać:

HDR+ (moja zmora)
- czy jest sens włączyć w HD czy tylko w 4K
- jeśli tak to co za różnica podnosić jasność do 20 przy włączonym HDR jak bez włączonego i jasności np 15 mamy podobny efekt?
- czy to prawda że HDR sam się włącza jak wykryje odpowiedni program/transmisje (automatycznie ustawia zapamiętane parametry obrazy) i potem się wyłącza?
- czy warto wrócić do fabrycznie zdefiniowanych ustawień dla HDR+ w 4k?
HDR+ Nie ma sensu to nie jest HDR to jest tylko taki poprawiacz(psuj) który sztucznie podbija parametry obrazu

Tryby obrazu
- Czy faktycznie za każdym razem ręcznie (!!!) przełączacie się z trybu Filmu na np Standardowy/Dynamiczny jak oglądacie mecz?
- Czy jak włączycie do sportu tryb Standardowy/Dynamiczny to zmniejszacie jasność?
Ja już większość oglądam przy ustawieniu FILM
Dla każdego żródła osobno TV pamięta czy było ostatnio używane FILM czy STANDARD itp.

ECO
- 99% osób tutaj ma wyłączony ten tryb. Czy wieczorem oglądacie TV z podświetleniem 15-20? (masakra dla oczu)
Wieczorem używam chyba tylko FILM - a ten jest mniej męczący dla oczu - ale ustaw sobie jak lubisz.

HDMI UHD Color
- mam kabel HDMI 1.4. włączając tą opcje, nie mam głosu. Czy kabel 2.0 Premium to zmieni i czy nie majac dekodera 4K ta funkcja nie będzie działać (brak głosu) i powinna być wyłączona?
- mam Xboxa One X i podpiętego pod HDMI2 dedykowanym do konsoli kablem - czy powinienem HDMI UHD Color włączyć?
Przy trybie UHD HDMI Color jest problem z dźwiękiem niezależnie od kabla.
Zdaje się, że wtedy dla dźwięku wielokanałowego trzeba użyć DD+

Gaming
- Czy ta funkcja może być jakoś na stałe włączona jak przełączam się na XBoxa i wyłączana jak wracam na inne źródło (np nc+)?
- Czy zmieniając źródło HDMI z nc+ na xboxa to czy automatycznie zmieniają się ustawienia obrazu (włączy się np HDR+)?


tryb GRY działa tylko dla konkretnego wejścia HDMI



Anynet+(HDMI-CEC)
- czy jest sposób na to ze gdy Anynet+ jest aktywny, po wyłączam xboxa, TV się nie wyłączał? Dzieje się tak mimo zmiany źródła na nc+, a następnie wyłączając xboxa na konsoli, wyłącza sie tez TV.
Przy Playstation 3 nie mam takiego efektu, może w w ustawieniach XBOX coś znajdziesz

Najczęściej oglądane kanały
- mając dekoder z nc+ mediabox, jak mogę w SmartHub dodawać numery programów najczęściej oglądanych nad kafelkami z aplikacjami? Dzieciaki wciskały coś na pilocie i pododawały różne programy jako najczęściej oglądane wiec wiem że się da.
To się chyba samo dodaje i przestawia. Ale spróbuj długo przytrzymać środek kółeczka w pilocie stojąc na , albo "dać w górę" stojąc na wybranej pozycji.
Zebrało się trochę - ale może odpowiedzi pomogą też innym.
 

panamejra

New member
Czy jak mam inne pliki na dysku przenośnym i wrzucę plik z softem na dysk go czy TV go bez problemu wykryje i zaktualizuje? Zawsze aktualizowalem przez pendriva ale niestety nie mam obecnie pendriva i zawntaawiam się czy aktualizowac tym sposobem ?? :)

Dostaniesz zapytanie czy ma przeszukać pliki z usb, dajesz ok znajdzie i zainstaluje.
Tylko rozpakuj go na laptopie.
 
Do góry