Samsung UE55MU6472 czy samsung ue55mu6502

piterx2

New member
Witam.Przymierzam się do kupna z tych dwóch modeli.
Czy wie ktoś czym się różnią, oprócz tego że 6502 ma zakrzywiony ekran.
Który z tych dwóch kupić dziś musze podjąć decyzję.
 

adam80

Member
Jeśli nie zamierzasz oglądać telewizora z bliska i to wyłącznie na wprost, to nie kupuj zakrzywionego, ten wynalazek umiera śmiercią naturalną - tak jak 3D, no i koniecznie sprawdź przed zakupem czy jest na matrycy VA
 

piterx2

New member
Akurat mam teraz tv 50" i siedze tylko na wprost.A jak sprawdzić matryce?Będę kupował przez internet
ponieważ jest taniej o 500-600zł niż w sklepie.
Jaki byś polecał model samsunga 55" nie zakrzywiony.
 

adam80

Member
Dotykając matrycę VA (najlepiej płasko pazurem) na jasnym tle na chwilę pozostaje czarny ślad, ja mam 50MU6102 ma tylne podświetlenie i żadnych prześwitów matrycy i rewelacyjną czerń,w wersji 55 jest ponoć IPS (ale to chyba loteria) więc koniecznie trzeba by to sprawdzić przed zakupem, mój model ma pełną obsługę audio bluetooth choć podają że nie ma. Też chciałem kupić przez internet, ale w żadnym sklepie nie zgodzili się na sprawdzenie matrycy przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

maks87

New member
UE55MU6472 (i wszystkie inne "odmiany" czyli 6402, 6442 i 6452) nie udało mi się nigdzie* znaleźć na matrycy VA. Oczywiście w sklepach internetowych nie ma szans na sprawdzenie tego, a w kilku sklepach typu Neonet, EuroAGD, MediaMarkt itd. wszystkie które oglądałem były na IPS.

Powyżej przy "nigdzie" postawiłem gwiazdkę (*) bo tak na prawdę na wystawie w Komputroniku w Wola Parku w Warszawie widziałem jedną sztukę UE55MU6402 na matrycy VA, ale nikt nie był w stanie zagwarantować, że egzemplarz który dla mnie zostanie do sklepu dostarczony (nie chcę kupować TV z ekspozycji) też będzie na VA.

Natomiast inne rozmiary w tych sklepach widziałem na VA.
 

piterx2

New member
Jeszcze znalazłem model Samsung UE55MU6672 i z końcówką 6642 czym one moga się róznić bo są za ta samą cene 3999zł.
 

jawex

New member
Media Expert w sumie sprawdziłem 4 szt. Wszystkie były VA. Chciałem zobaczyć jak w 55" obraz na IPS. Dla VA obraz na wprost super, nawet na ustawieniach fabrycznych. Ale kąty słabo szczególnie dla odcieni skóry.
 
Ja byłem w MediaExpert po UE55MU6452, ale wyszedłem bez. Wszystko było na IPS.
W Saturnie przysięgali że UE55MU64xx na 100% jest na VA. Tylko że w Saturnie ten tv był wtedy 500zł drożej.
 

Metzger

New member
dzisiaj 20.03.2018 kupiony w euroRTVagd Szczecin
Samsung UE55MU6472 - matryca VA, sprawdzalem 3 szt, wszystkie VA,
mimo, że sprzedawca zapewniał, że IPS
(sprawdzalem też 2 szt w euro w Stargardzie, obie VA, ale jedna miala peknieta matryce, drugi miał fabrycznie źle zmontowane podswietlenie edge led i w lewym dolnym rogu bardzo jasno świecił)

Różnica między 6472 a 6452 oraz 6402 taka, że
6472 ma PQI1600 i metalowy srebrny pilot 1790A, Supreme UHD Dimming
6452 ma PQI1600 i czarny plastikowy pilot 1750A, Supreme UHD Dimming
6402 ma PQI1500 i czarny plastikowy pilot 1750A, UHD Dimming

Ceny za wszystkie trzy wyżej wymienione IDENTYKO (2999zł) w marketach, wybrałem 6472
 
dzisiaj 20.03.2018 kupiony w euroRTVagd Szczecin
Samsung UE55MU6472 - matryca VA, sprawdzalem 3 szt, wszystkie VA,
mimo, że sprzedawca zapewniał, że IPS
(sprawdzalem też 2 szt w euro w Stargardzie, obie VA, ale jedna miala peknieta matryce, drugi miał fabrycznie źle zmontowane podswietlenie edge led i w lewym dolnym rogu bardzo jasno świecił)

Różnica między 6472 a 6452 oraz 6402 taka, że
6472 ma PQI1600 i metalowy srebrny pilot 1790A, Supreme UHD Dimming
6452 ma PQI1600 i czarny plastikowy pilot 1750A, Supreme UHD Dimming
6402 ma PQI1500 i czarny plastikowy pilot 1750A, UHD Dimming

Ceny za wszystkie trzy wyżej wymienione IDENTYKO (2999zł) w marketach, wybrałem 6472

Rozważałeś zakup TCLa? 55C7006?

Co będzie lepsze TCL czy ten Samsung? Wydaje mi się że TCL wygląda ładniej. A co z resztą?

Oglądałem 6452 w mediaexpert i na 100% wszystkie egzemplarze miały matrycę IPS. Obraz tragiczny. Widziałem tez 6472 w Saturn i obraz dużo lepszy
 
Ostatnia edycja:

tombik87

New member
A jak Wy rozpoznajecie czy matryca VA czy IPS? Bo na display specification jest informacja że matryca BOE typ ADS...co to w ogóle za matryca VA czy IPS?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie sprawdź 55C7006 z kalibracją .
Cenowo będzie też się sprawiał.
A wyposażenie :
- matryca VA
- Głośniki JBL
- Android 8,0
- Aplikacje
- Input Lag
- Obsługa głosem
- Google Assistant
- Myszka wirtualna
Kalibracja, wtyczki.
 
Matrycę rozpoznaje się dotykiem. Jak przejedziesz paluchem po matrycy to od razu widać. Są filmiki na Youtube jak poznać rodzaj matrycy. Generalnie IPS mniej reaguje na palucha. VA będzie się odbarwiać i zostanie smuga w miejscu gdzie przejechałeś paluchem.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego skreślacie IPS ? Mam 49MU6452 i obraz żyleta. Matryca IPS,dobry kontrast i duże kąty widzenia. Miałem VA (6172) i zamieniłem na IPS. Nie oglądam sam, a kąty widzenia w tym 6172 były tragiczne.Gorsze niż w innych telewizorach z matrycą VA.
IPS to nie zawsze badziewie. Oczywiście moim zdaniem.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie skreślacie jak 90% wypowiedzi jest typu "sprawdź czy przypadkiem nie jest na matrycy IPS". Czyli gorszej. A to że widać dobrze na VA tylko dla jednej lub dwóch przytulonych do siebie osób jakoś nikogo nie martwi. Kilka lat temu nie było tego problemu. Pamiętam pierwsze telewizory LCD z koszmarnymi kątami widzenia i koszmarnie drogie. Teraz VA to powrót do przeszłości ??
 

timonek

Member
Bez reklam
Kazda ma swoje wady i zalety, co komu odpowiada , jak ktos nie lubi ogladac przy swietle to zyska na czerni przy VA nie kazdy ogladad po bardzo duzymi katami wiec tez mu to nei przeszkadza. Bedac 3 metry od ekranu no i przesunac sie nawet o meter nie psuje jakos obrazu to, chyba ze ktos pod wybitnie duzym katem oglada. Zreszta sam poczytaj wiekszosc ips ma kontrast okolo tysiaca a va maja okolo 5 tys np to tez robi roznice.
 
Do góry