Samsung UE55KU6072U vs LG 55UH6257

malym1990

New member
Witam, czy ktoś może doradzić który z tych modeli wybrać? W sklepie widziałem dwa na żywo i dalej nie mogę się przekonać ani do jednego ani do drugiego. Może ktoś posiada ten model w domu i pomoże mi w tym wyborze, lub pokaże jakiś inny model w granicach do 3000 zł z podobną zawartością co te mają.
Z góry dziękuje.
 

artwys

New member
Witam, czy ktoś może doradzić który z tych modeli wybrać? W sklepie widziałem dwa na żywo i dalej nie mogę się przekonać ani do jednego ani do drugiego. Może ktoś posiada ten model w domu i pomoże mi w tym wyborze, lub pokaże jakiś inny model w granicach do 3000 zł z podobną zawartością co te mają.
Z góry dziękuje.


Też przymierzam się do 55KU6072U i zastanawiam się czy to dobry wybór. Najbardziej mnie interesuje czy matryca jest tam 100Hz i jak będę oglądał mecz to nie będę widział smugi za piłkarzem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca jest 50 Hz. Do sportu powinna być 100Hz.
Musisz brać albo fullhd 55" 100Hz, albo 55" 4K, 100Hz.
Najtańszy to 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją.
To idealny i do sportu i do filmów i do gier.
 

malym1990

New member
tylko ten philips kolega ma i powiem tak często trzeba resetować cały TV bo się zwiesza. Plus do tego co jakiś czas(przynajmniej trzy razy na tydzień) samoczynnie włącza się ps4 przy odpalaniu TV. Coś innego Kiki ? bo polecasz tego Philipsa cały czas a nic z LG lub Samsung
 

artwys

New member
Wybrałem samsunga 50J6240, matryca 100 Hz, szkoda tylko że nie ma w nich 55, no ale cóż, wybaczę sobie mniejszy obraz o 5 cali, a nie wybaczył bym sobie pseudo 4K w LG i matrycy 60 Hz która jest sztucznie wymuszana na 100.
 

artwys

New member
dla mnie 50 cali to za mało. I chciałbym mieć już 4 k bo zamierzam wymienić ps4 na ps4 pro :)

No to jest właśnie coś za coś, w tej chwili 50J6240 kosztuje 2300, żeby kupić 4K z matrycą 100 Hz, normalne 4K nie wymuszane jak w LG np w modelu 605V to trzeba wydać przynajmniej 3999. Też chciałem 55, no ale, kupić aby kupić i patrzeć się na tragiczny obraz to lipka, a wydać 2300 a 4000 to też inna sprawa. Co komu pasuje. Raz kupiłem TV za 3600 42 cale, super matryca, 3D szmery bajery, sprzedałem po 3 latach za 1200 ledwo. Także jak miałbym kupić i się na niego patrzeć przez 10 lat, wydałbym 5 tyś, ale jak mam go wymienić po 3 latach, to niech mi kitów nie wciskają, że uuu tylko 4K, a postawisz go koło 100 Hz samsunga to żal.
Dlatego teraz już wiem, że nie pseudo rozmiar pikseli się liczy, najważniejsze są hercunie.
 

malym1990

New member
Coś w tym jest ale teraz mam też starego LG 60Hz i jakieś tragedii nie ma moim zdaniem, może nie mam tak perfekcyjnego oka jak kolega albo akceptuje niektóre niedociągnięcia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic się nie zmieniło :
Matryca 50 Hz do sportu to słabo - powinna być 100Hz.
Musisz brać albo fullhd 55" 100Hz, albo 55" 4K, 100Hz.
Najtańszy to 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją.
To idealny i do sportu i do filmów i do gier.
 

malym1990

New member
Kiki czy Ty czytasz to co się pisze ? nigdy philipsa nie kupie. Widać że jesteś promotorem tej marki ale ja podziękuje. Jak tak bardzo chcesz pomóc zaproponuj coś innego.
 

laki2000

Member
Ja mam tego samsunga ku6072 tylko w rozmiarze 60 cali. Oglądam mecze i żadnego smażenia nie ma.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

gregorcr

New member
Kolego malym1990 widzę tu na forum są tacy co to polecają tylko to z czego kasa im leci lub inne ale ciągle to samo...dziwne to. Właśnie oglądałem Samsung 55KU6072, 50J6240 oraz Sony 49WD49759. 6240 wypadł najgorzej pod względem obrazu. Nie ostry, jakiś taki zamglony. Nawet nie wiedziałem, że jest tu 120Hz matryca. Wg mnie najlepiej wypadł 6072 i ww Sony.
 

artwys

New member
Kolego malym1990 widzę tu na forum są tacy co to polecają tylko to z czego kasa im leci lub inne ale ciągle to samo...dziwne to. Właśnie oglądałem Samsung 55KU6072, 50J6240 oraz Sony 49WD49759. 6240 wypadł najgorzej pod względem obrazu. Nie ostry, jakiś taki zamglony. Nawet nie wiedziałem, że jest tu 120Hz matryca. Wg mnie najlepiej wypadł 6072 i ww Sony.


Zakupiłem Samsunga 50J6240. Powiem tylko tyle, że wczorajszy mecz Realu z Bayernem oglądało się wyśmienicie po ustawieniach obrazu wg poradnika z tego forum. Warto było. Mam duże porównanie z modelem 49K5579SU który wisiał u mnie przez miesiąc, to powiem wam, że ten 6240 miażdźy, po prostu stary a obraz w porównaniu z tym nowym to nie do opisania. Specjalnie odpaliłem oba obok siebie, także wiem co mówię. Szkoda tylko że ma starszy tizen, ale obraz to potęga.
 

gregorcr

New member
Mógłbyś podać link z ustawieniami. Tak jak mówilem. Dziś skonfrontowałem kilka TV na ustawieniach podobnych tzn. obraz standard. Nie grzebałem głębiej bo w sklepie musiałbym spędzić cały dzień. I mi wyszło, że KU6072 wyglądał najlepiej.
 

artwys

New member
Mógłbyś podać link z ustawieniami. Tak jak mówilem. Dziś skonfrontowałem kilka TV na ustawieniach podobnych tzn. obraz standard. Nie grzebałem głębiej bo w sklepie musiałbym spędzić cały dzień. I mi wyszło, że KU6072 wyglądał najlepiej.

Samsung J6200 LED TV Calibration Settings

Ustawienia dostałem od nightcon-a plus dodałem troszkę od siebie i wyszła bajka. Zero smużenia przy meczu i kolory piękne z super ostrością. Zrób jak w tym linku plus twoja inwencja a będziesz zadowolony.
 

gregorcr

New member
Widzisz, pytam bo w sklepie wypadł bardzo słabo. Oczywiście te droższe modele prezentowane przez sprzedawcę wypadały dużo lepiej... A jak z matrycą? Bo sa głosy, że były różne. Można to jakoś sprawdzić?
 

artwys

New member
Widzisz, pytam bo w sklepie wypadł bardzo słabo. Oczywiście te droższe modele prezentowane przez sprzedawcę wypadały dużo lepiej... A jak z matrycą? Bo sa głosy, że były różne. Można to jakoś sprawdzić?
Tak, wchodząc w menu serwisowe. U mnie jest 120 Hz. Przez te menu także można włączyć i sprawdzić sporo różnych rzeczy. Poczytaj posty o 60j6240. Tam jest wszystko opisane a to tyczy się także 50 tek. Kupiłem go właśnie że względu na tą matrycę i za takie pieniądze jak pójdzie do wymiany za 3 lata to miodzio

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry