samsung UE55JU6740

marian40

New member
witam i proszę o pomoc .
córka kupiła mnie samsunga UE55JU6740 - 4K z zakrzywionym ekranem , korzystam z cyfrowego polsatu ,oglądam przeważnie tylko filmy i proszę o pomoc jak najlepiej ustawić w parametrach by mieć super lub najlepszy obraz .
-----------
wiem że muszę kupić kamerkę by z wnukiem rozmawiać na scape ale czy warto się w to bawić czy lepiej tak jak do tej pory łączyć się z nim przez komputer
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz dużo filmów warto byłoby się zastanowić nad zamówieniem profesjonalnej kalibracji. Ewentualnie przełączyć tryb obrazu na "film".

Co do skype to jak chcesz. Kamerka kosztuje parę stówek...

Wysłane z mojego SM-G900F
 

marian40

New member
tak czytałem o tym ale nie ukrywam że na profesjonalną kalibrację mnie nie stać , ja wiem że dla nie których to dziwne ale ten samsung to mój pierwszy tel nie kineskopowy a ustawienia to dla mnie skomplikowana sprawa dlatego chciałbym by ktoś pomógł w tych ustawieniach bo na razie mam ustawione na film ale to wygląda fatalnie bo ustawienia fabryczne są złe
 

marian40

New member
na forum znalazłem coś takiego ale z samsunga H8000 czy to mogę zrobić na swoim a może ktoś podpowie co w tych ustawieniach zmienić.

Tryb obrazu: film
Podświetlenie 20
Kontrast 100
Jasność 40
Ostrość 15
Kolor 50
Odcień z50/c50
Rozmiar obrazu: dopasuj do obrazu

Ustawienia zaawansowane
Kontrast dynamiczny średni
Tonacja czerni najciemniejsza
Odcień skóry 0
Tryb RGB wyłączone
Przestrzeń kolorów: użytkownika

Kolor czerwony
Czerwony 50
Zielony 4
Niebieski 2

Kolor zielony
Czerwony 24
Zielony 65
Niebieski 0

Kolor niebieski
Czerwony 0
Zielony 5
Niebieski 50

Żółty
Czerwony 55
Zielony 48
Niebieski 3

Cyjan
Czerwony 2
Zielony 50
Niebieski 53

Magenta
Czerwony 43
Zielony 3
Niebieski 80

Balans bieli

2-punktowo
Przes. C 0
Przes. Z 0
Przes. N -5
Wzm. C +1
Wzm. Z 0

Nasycenie niebieskim -16

10-punktowo

10%:
-9/-23/-50

20%:
-15/-17/-24

30%:
-21/-24/-24

40%:
-10/-11/-11

50%:
0/-6/0

60%:
0/-4/0

70%
0/0/0

80%
0/0/0

90%
0/0/0

100%
0/0/0

Gamma: 0


Opcje obrazu:

Tonacja kolorów: ciepły 2
Czysty obraz cyfrowy: wyłączone
Red zakłóceń MPEG: wyłączone
Poziom czerni HDMI: normalny
Tryb film: auto2
Motion plus: użytkownika
Redukcja rozmycia: 8
Redukcja drgań 0
Wyraźny ruch (LED) wyłączone

Czerń kinowa: niska


zadużo koloru zielony i żółtym.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zupełnie nie będą pasowały. W H8000 jest inna elektronika i matryca. Oczywiście mozesz to ustawic, ale jaki bedzie obraz nie wiadomo. Ogólnie takie ustawienia bardziej by pasowaly w ogolnym tegoxslowa znaczeniu) do H7000.
Tak na serio, bez kalibracji nie ruszaj balansu bieli i przestrzeni kolorów. Zostaw na auto.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

Mi-ś

New member
Możesz wypróbować ustawienia z tej strony : Samsung JU6700 LED TV Calibration Settings To ten sam telewizor. Tam jest polepszacz Auto Motion Plus wyłączony, ale radziłbym go włączyć, na urzytkowmika (lub własne, dokladnie nie pamiętam) i ustawić pierwszy suwak na 10, a drugi na 0. Tryb obrazu ustaw na ,,Film''
 
Ostatnia edycja:

tayson-tg

New member
Proszę o info odnośnie matrycy tego TV (rozważam zakup). Początkowo zastanawiałem się jaką ma częstotliwość 50/60 czy 100/120 Hz, łudząc się że może jednak tę drugą ale podejrzewając że niestety tę pierwszą bo wiem że większych nowych tegorocznych modeli serii 6 to 50/60 Hz.

Gdy trafiłem tu i zerknąłem na podany powyżej link z kalibracją znalazłem tam tekst treści:
"This is a 60Hz TV, but it does have the motion interpolation feature (Auto Motion Plus). It only works on 24Hz and 30Hz footage though, not 60Hz."
Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale conieco mnie to martwi...
Wiadomo cyfrowe ulepszacze częstotliwości, wysoki wskaźnik teorii jakości obrazu PQI, itd.. ale jednak niepewność co do decyzji zakupowej jest..

Przy okazji - kiedy najlepiej kupić TV w kontekście atrakcyjnosci cenowej? Teraz, przed świętami (grudzień) czy w styczniu. Mam informacje że podobno najlepsze ceny są po "nawale świątecznym" pomijając oczywiście efekt sukcesywnych obniżek cen w obszarze sprzętów RTV/IT.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie jestem tego taki pewien ? są różne dane,żeby nie okazało się tak jak z J6200 i J6300 lepiej sprawdzić samemu w menu serwisowym...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Wiarygodne dane? Idz do sklepu i wejdz w serwis menu :) Ja bylem w zaprzyjaznionym Euro juz jakis czs temu. Nawet nie trzeba wchodzic specjalnie w menu serwisowe. Wystarczy wejsc w ustawienia motion plus.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

tayson-tg

New member
OK więc rozumiem że to 50/60 Hz. Tym nie mniej skoro opinie są pozytywne i TV ma wystarczająco dobre inne cyfrowe narzędzia optymalizujące jakość i płynność obrazu które dają niezłą ostrość ruchową (średnio wystarczającą - mam na myśli dla statystycznego użytkownika) a nie ma jakiegoś strasznego smużenia (oglądam niemało piłki nożnej) to bym się zdecydował... Interesuje mnie jeszcze jedna drobna ale istotna dla mnie kwestia praktyczna - czy może stojak/noga jest obrotowa? Nigdzie nie znajduję takiej informacji (wizualnie ze zdjęcia jest to realne bo i nie są to dwie nogi jak w innych modelach) a w moich warunkach domowych jest to przydatna i obecnie codziennie użytkowana kwestia.
Jesli chcecie to możecie jeszcze podzielić się swymi opiniami, albo coś doradzić. W każdym razie na pewno nie stać mnie na droższy TV a i spełnione muszą być warunki: raczej Samsung, DVB-S2, sprawnie/płynnie działający SMART i Internet w tym najlepiej pilot SMART, rozmiar 50-55 cali, no i ogólnie dobra jakoś obrazu (jakkolwiek to nie brzmi) - tu mam na myśli by nie musieć być niemile skonfrontowany z wpadkami czy problemami już dotyczącymi różne znane, popularne, przedstawiane marketingowo jako udane modele (bodajże np. HU6900 to dramat jeśli chodzi o płynność ostrości i smużenie)... ciągle szukałem tylko modeli z natywną częstotl min. 100 Hz ale ostatnio w kompletnym rozrachunku jeśli nie będzie to zauważalne i odczuwalne dla moich oczu to mogę z tego zrezygnować.. pierwotnie chciałem H6700 ale nie jest obecnie do zdobycia poza używanymi, powystawowymi.
Dodam że obecnym punktem odniesienia jest ok. 5-letni Philips 47PFL serii 8 (w którym internet działa tylko w teorii - oczywiście na kablu - tak że lepiej sobie odpuścić, a ogólnie czas reakcji menu to skandal). Ogólnie nie mam uwag do jakości obrazu (żaden clouding czy smużenie) - dotychczas był wystarczająco dobry, choć ostatnio jak podczas meczu dokładniej się przyjrzałem z bliska w kontekście wyboru TV właśnie, to widze jego braki ostrości. Ale nie mam wymagań jakiegoś hiper-eksperta.
Z góry dzięki za podzielenie się Waszymi opiniami.
 
Ostatnia edycja:

tayson-tg

New member
no sugestia słuszna - dzięki! I byłaby skuteczna gdyby nie to że zarówno w Saturnie jak i MM jest ostatnia ekspozycyjna sztuka.. chyba nikt nie radzi by kupować "częściowo zużyty sprzęt"? Przynajmniej nie w sytuacji gdy nie ma opcji znacznego zejścia z ceny (w marketach proponują śmieszne max. 100 zł, 5% lub uchwyt na ścianę jako alternatywa dla uszkodzonej w sklepie stopy). WIęc temat dalej otwarty. Mam czas bo zakup to nie żaden "mus"..tylko że tak to wygląda że z jednej strony modele H już są niedostępne (nie chodzi mi o zakup takich które nie są fabrycznie nowe - bo takich jest parę równiez na allegro - np. model 55JU7500) i jesli czekać to do wiosny aż ceny modeli serii 7 spadną do znośnego (dla mnie) poziomu..
 

tayson-tg

New member
Aha no rzeczywiście jest jakiś "nieokreślony" rabat na Saturnie jak się go do koszyka wrzuci. A to jak będziecie oglądać tę ostatnią sztukę to dajcie proszę znać jak wypadła wizja lokalna i czy kolega bierze ten egzemplarz.. Z Opola mam trochę dalej by tam podjechać i nie chciał bym jechać po darmo (bo jest padaka lub - jeśli nie będzie padaka- już go nie ma bo kolega wziął)
 

Metrolog

New member
Nie pojechał, trzeba zadzwonić do sklepu i się dowiedzieć co to jest. Ostatnio numer telefonu do RTV EURO w Zielonej Górze wyciągnąłem od ochrony obiektu :) ale się zdziwili w sklepie że jakiż cywil dzwoni z pytaniem czy jest kamera SONY ...
 

tayson-tg

New member
W porządku a co odnośnie moich zapytań co do JU6740 i jego matrycy 50Hz. Czy opinie że z założenia matryca 50/60Hz jest beee i nie ma sensu wybierać takich modeli jest uzasadniona? Nawet jeśli zastosowano inne cyfrowe ulepszacze..? Niniejszy model wydaje się mieć ogólnie dobrą jakość obrazu skoro PQI ma ponad 1000? Czy smużenie i tak będzie większe niż z założenia na 100Hz? I przede wszystkim czy będzie w ogóle zauważalne (np podczas meczu)? Bo mi się wydaje na wyczucie że "szajs" nie może kosztować raczej 5000zł. Takie efekty to zapewne daje przykładowo model 58" serii 5 zo ok. 3 tyś zł ostatnio mocno reklamowany również w TV. ON ma PQI podane jako 200 więc 6x mniej niż niniejszy model i tam na pewno będzie lipa z jakością ostrości i nie tylko..
 
Do góry