Samsung UE55HU8500L - alternatywa i kwestie związane z zakupem

damagecult

New member
Witam

Po wielu godzinach poszukiwań potencjalnego następcy mojej wysłużonej Bravii KDL 52W4000
swój wybór ograniczyłem do Samsunga UE55HU8500L. Raz, że lubię Samsunga, dwa że podobają mi się curved tv, a trzy lubię te wszystkie popierdółki smart.
Oczywiście nie zamykam się jedynie na Samsunga. Byłem i nadal jestem otwarty na inne opcje, ale póki co nie znalazłem nic ciekawszego od tytułowego modelu.
W związku z tym, chciałbym przez podjęciem ostatecznej decyzji poznać wasze propozycje na podstawie informacji zebranych poniżej.

Najpierw nieco o warunkach pracy TV i moich preferencjach z nim związanych.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 24m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2 - 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? póki co będzie stał, ale nie wykluczam przerzucenia go na ścianę (nie jest to jednak ważne)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mocne rolety, nie ma to żadnego znaczenia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia KDL 52W4000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? co najmniej 4 wejścia HDMI, 4K, 3D, szeroką gamę kodeków, tak bym nie miał problemów z odtwarzaniem filmów przez DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HD
10.Jakie urządzenia ? dekoder NC+ i konsole PS4 i Xbox One
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio 4-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (piłka nożna, F1 etc.) i kanały filmowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie jest to istotne kryterium
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? To jedna z głównych funkcji mojego TV, gram dużo i zależy mi na jak najlepszym obrazie. Gram średnio 2-3 godziny dziennie.
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, LG
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie oraz brak obsługi napisów podczas odtwarzania filmów via DLNA lub z dysków zewnętrznych
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500-8000 tyś. ale generalnie szukam jak najtańszego TV tej klasy co tytułowy Samsung
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, wolałbym pasywne, ale na aktywne też nie będę kręcił nosem.

Reasumując, mój telewizor służy mi głównie do grania na konsolach i oglądania sportu i filmów.

A oto kilka informacji uzupełniających:

1. Nie grywam online w FPSy, jedynie okazyjnie w Fifę online więc input lag mnie nie wzrusza.
2. Nie wyobrażam sobie by mój nowy TV rozmazywał obraz podczas oglądania sportu lub podczas grania na konsolach. Skoro moja stara Bravia to ogarnia to przyszły TV też musi to ogarniać:)
3. Niezwykle ważne jest by TV czytał napisy zewnętrzne. Nie po jakiś sztuczkach DLNA, przez dongle i po innych wygibasach technicznych tylko just like that. Odpalam Plexa na PS4 lub odtwarzacz multimedialny z poziomu TV i oglądam filmy z serwera DLNA bez żadnych komplikacji.
4. Nie interesują mnie wszelkie rekomendacje typu "dopłać i weź model xxxxxx" - Chcę jak najtaniej kupić telewizor spełniający moje oczekiwania. Jeśli ktoś poleci mi TV za połowę tej ceny i o porównywalnych zaletach to nie będę się wahał choćby sekundy:)
5. Istotna jest też jakość obrazu podczas oglądania telewizji przez dekoder NC+

Z góry dziękuję Wam za pomoc i nie ukrywam, że bardzo liczę na wasze doświadczenie.
Nie zawiedliście mnie przy okazji ostatniego TV i i jestem pewny, że tym razem będzie podobnie:)

Pozdrawiam
Piotr
 

damagecult

New member
Pytanie czy ważniejsza faktycznie jest jakość obrazu, czy multimedia ?

Wydawało mi się, że przy tego typu telewizorach jedno nie wyklucza drugiego:)
Czyli na dzień dobry dostaję znakomitej jakości obraz, a multimedia i dodatkowe funkcje są właśnie tym języczkiem u wagi.
Jak widzisz zależy mi na bardzo prostej i typowej dla rozwiązań smart funkcjonalności. Nie interesuje mnie ile będę miał dziwacznych kanałów multimedialnych zakładce smarta, lub czy będę mógł odpalać tetrisa na ekranie tv.
A co do samej jakości obrazu to tu również moje potrzeby są bardzo precyzyjne - ma być płynnie, wyraźnie i bez smużenia.
 

damagecult

New member
Hmmm, czyżbym wybrał bezkonkurencyjny i idealny telewizor?;)
A tak zupełnie poważnie - macie dla mnie jakieś alternatywy?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kiki będzie miał alternatywę, choć pewnie ten doskonały TV widział tylko w reklamach? Nie tylko multimedia, ale podświetlenie i znakomity obraz jest na bardzo duży ++++ za tym TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wyklucza ale i nie uzupełnia.
Do takich potrzeb brałbym LG OLED 55". Dopłata jest ale jesteś blisko nr 1.
Jeśli bez dopłat to:
- Panasonic 58ax800
- Philips 55PUS 9109
- Samsung 55HU 8500
 
Do góry