Samsung UE55HU7500L czy Samsung UE55H8000SL

renatan

New member
Cześć forumowicze jestem na tydzień przed kupnem telewizora i po przewertowaniu internetu i zwiedzeniu sklepów gdzie można było rzucić okiem na te modele jestem w :niewiem:... nie wiem który wybrać. Może wy coś poradzicie?:blagam:
Ten UHD ma matryce120Hz niby nie źle w teście napisano że z płynnością może być mały kłopot ale czy to będzie faktycznie takie drażniące? ale ma 6 głośników jak na tv w miarę to to gra lepiej jak te inne pudła z dwoma głośnikami no i UHD może za 3-4 lata(tv kupuję na dobre parę lat) się już przyda po za tym że teraz zdjęcia przynajmniej się poogląda fajniej,fakt że metr przy telewizorze też nie będę siedział.
zaokrąglony? nie wiem jaką ma matryce ale fajny bo inny,dźwięk nie najgorszy,obraz też dobry,ciut tańszy ale:
ktoś napisał że lepiej kupić dobry fullHD niż UHD bo jest lepsza płynność obrazu bo UHD to jeszcze za wcześnie i jeszcze nie teraz,nie ma nośników,internet cienki(przynajmniej u mnie)
Telewizor będzie podłączony do platformy CP,żadnych konsol i PC nie będę podpinał tylko DVD blu-ray. Odległość oglądania zazwyczaj te 3m.
Napiszcie co wy byście wybrali może mi coś to pomoże choć ciut ciągnie mnie ten UHD;) pozdrawiam.
 

renatan

New member
no właśnie tych materiałów jest niewiele to fakt a sytuacja wydaje się być dynamiczna i jednak idzie coś do przodu tv kupuję na kilka lat nie na rok ani na dwa po za tym samo 4k to nie wszystko co telewizor jeszcze ma. Parę lat temu komórka była luksusem teraz niektórzy mają po trzy. Komputer,telefon kupujesz a za dwa lata już jest stary wszystko idzie do przodu jednak 4k to chyba coś innego jak 3D że tak nie za bardzo się rozwija.
 

renatan

New member
i tak UHD ma matrycę 120Hz a zakrzywiony 240Hz tyle udało mi się wyszukać ciekawe jak to się ma do płynności czy faktycznie to widać? pewnie jak by postawić jeden obok drugiego to jakaś różnica będzie ale czy w domu to będzie miało znaczenie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Po prosty na matrycy 200Hz uzyskasz lepsza płynność obrazu, widać to szczególnie na bardzo dobrym materiale video. Na DVB-T/C/S raczej tego nie żauważysz
 

renatan

New member
dzięki wam.
trochę taki niedosyt z tymi tv UHD niby ładnie pięknie ale matryce wcisną słabszą i się męcz z obrazem,telewizor mi będzie smugi ciągnął. Chyba faktycznie zdecyduję się na UE55H8000SL jednak obraz najważniejszy reszta jakoś obleci a i tak muze czy lepszy film puszczam przez amplituner.
 
Do góry